Torpedo

slazem se sa kolegom kombajnerom,ako stavis delove sto se nude kod nas po radnjama ne gine ponovno rastavljanje i mucenje,i to je sigurno,tako da je mozda i bolje rizikovati sa polovnim delom,ali pre svega me interesuje da li je neko mozda saradjivao sa firmam sto izradjuju zupcanike po uzorku tipa Zupcanik Ada,vredi li to ugradjivati,ja sam ih zvao i konkretno daju garanciju od 1 do 3 godine,e sad nije to neka garancija ali covek u ovakvim slucajevima ne moze biti pametan sta i kako...
 
moze li mi neko reci,kako se menja oznaceni zupacanik na slici,muci me da li mora da se traktor odvaja na pola ili moze kroz desni otvor i kroz gornji poklopac,dakle u pitanju je Torpedo 7506,gornji snop,mislim da je u pitanju zupcanik rikverca(ako gresim neka me neko ispravi) a i ako neko moze da mi kaze kataloski broj obelezenog zupcanika..unapred hvala
 
Imam u ponudi jedan Deutz 7206 bez DV kome je crko motor i verovatno ce da ode u delove, pa me zanima dali bi menjac mogao komplet na 7506 DV i dali su ti menjaci mnogo kvalitetniji nego na Torpedu 7506. Hvala
 
Ima djelova koji se mogu iz švabije narucit sto pase od Deutz D traktora, sada dali pase sve ne znam mi smo uspili doci do nekih stvari koje su nam stigle u roku 5 dana odandje !
 
takode imam problem sa menjacom mada je malo specificno javlja se neko kloparanje kao kad se pusta kvacilo i taj zvuk se desava na belom zecu i u rikvercu sve brzine i u prvoj brzoj ostale su ispravne nisam ga jos otvaro pa eto ako neko sa foruma ima neku ideju bio bih zahvalan
 
Kolega jedan je sve radio u radnima, i nije nikada imo problema a kupio je traktor s kombinata gdje se sigurno naradio, a ima opet nekih koji voze u brzima i baš paze i malo malo nešta vrisne, hvala Bogu nakon remonta jos problema nisam imo, samo lose su onda rjesene te radne brzine, s tim kada se u njima radi inace je mjenjač dosta bučniji dok prebacis u brze preporodis se !
 
7506 ceni se 5000e,u dobrom stanju,bez prednje vuce. vredi li? meni treba traktor od 75ks za obradu 20-ak ha, pa se dvoumima torpedo ili 577?
 
Pa kad vec uzimas traktor te snage, uzmi bar sa prednjom vucom... Moj tast je pre godine uzeo u Srpskom Itebeju TD 75 sa prednjom vucom za 5800 evar... Traktor u dobrom stanju, nove prednje gime je imao, zadnje upolovacene...
 
Razlika je kod teske obrade zemlje kad ima proklizavanje, npr. oranje po vlaznjikavom i tanjiranje.
 
Isti je motor, naravno da nema razlike u snazi. Razlika je sto manje proklizava u teskim situacijama pa i bolje moze iskoristiti snagu kad ima prednju vucu.
 
To je nešto drugo i nisam mislio na Vaš post nego na post iznad Vas.Kod mnogih vlada mišljenje da je traktor sa istim motorom, a koji ima prednju vuču 20% jači. Nikada mi nije bila jasna ta rečenica, ali da se ne bih raspravljao ćutao sam i smejao se gluposti.
 
A jeste li znali da je Rakovica sa 14.6 gumama jača od One sa 16.9.Takodje da je 558 sa sporim menjačem jači od onoga sa bržim menjačem.
Morate još puno da učite.:haha:
 
Nazad
Vrh