Torpedo

za trzanje hidraulike je najverovatnije uzrok sto treba promenuti sto pre gumice na radnom ventilu. malo pre sam bio kod vlasnika 45 i imao je isti problem.jedan mehanicar u susednom selu mu je to davno promenio te gumice i nije imao problema. nezna ni on gde se nalazi radni ventil ali je on uzrocnik toga. mogu se gumice i raspasti pa parcici praviti jos veci problem kasnije. ako ko ima sliku gde je taj ventil problem je resen najverovatnije a gumice nisu skupe kako sam cuo. znaci rec je o glavnom regulacionom [radnom]ventilu
 
Poslednja izmena:
Evo jedano ptanje za poznavalace torpedo, vezeno uz struju. Nije u pitanju traktor nego torpedo kombinirka. Motr je kao i na torpedu 7506. Neće da pali preko alnasera kad ga palim preko poteznog prekidača, automat samo zuji. Par puta se desilo da uplai i preko prekidača. Sumanjao sam na slabe kontakte i mase sve očišćeno ali ista stvar.
Kad ga palim direkt preko alnasera premostim ga ključe ili šarafcigerom vergla i uplai bez problema. Probo sam voditi novi kabal automta pa dirket na + akumultora paliti. Ali samo pođe malo i stane. Kakbal je presjeka 4mm.
Sad do čega je stvar, do alnasera? Jer nekako mi je on najsumnjiviji.Da je traktr lako bi skinuo alnaser., ali ovo je kombinirka pa prostora nema nikako.
 
najverovatnije sam automat je u spoju .nekad u startu izgubi masu sa cetkica ako su cetkice lose pa isto zeza.u svakom slucaju ja bih ga skinuo i pregledao celog. pogotovu kolektor i cetkice i nosace cetkica sa oprugama. hoce i one oslabiti nekad pa nepritisnu cetkice dobro. prvo to a ako se nepokaze bolje automat je sigurno.u oba slucaja se slicno ponasa.cak kad probije skroz automat tesko i vergla jer odvlaci dobar deo struje el.motoru
 
ako baca tu naftu u cilindar zasto onda kad ga upalim ne dimi uopste samo taj cilindar ne radi kad skinem usisnu i izduvnu granu unutra kad gledam u glavu suva je ko barut ako bi pustili ventili bilo bi mokro tri puta sam skinuo glavu i ne vidi se da stize klip u glavu da ga nisam uzubcio ako se malo razumes tesko bi upalio dimio bi i kako ova dva cilindra rade a taj nece nego se ja bojim samo da ta pumpa ne zeza element u njoj

- - - - - - - - - -

automat druze sigurno je oslabeo a ti kad mu das sa srafcigerom on tu dobija jacu struju pa zavergla pod uslovom da kazemo da zica sa kojom si probao da je dobra probaj stavi deblju zicu i ja sam taki imao problema
 
kad skines sve tri dizne i stavis na cevi i izverglas vidis kako koja baca ili da li baca. ako prave maglu i odoka sve tri slicno tako ce ti isto raditi u motoru. znaci ako radi radi. moze se desiti da element steka i daje malo nafte na tu diznu pa je nema kolicinski dovoljno da bi taj cilindar radio 100%. ali kad ih sve tri uporedis spolja to se mora primetiti. u verglanju ako je probija naftu u radu mora sigurno. druga solucija je da izgubi deo kompresije i nema temperaturu dovoljnu da sagori svu naftu i onda taj klip nereaguje kad mu odvrnes cev da vidis da li radi. zato moras redom ali problem je tu sto kazes da motor ima lupanje u tom delu gore kod ventila. a taj zvuk nema nikakve veze sa pumpom i diznama. e sad je dilema. prvo proveri sve tri dizne kako ti rekoh i ako je to u redu pregledaj dobro ventile i skini glavu pa naspi na njih na pecurke nafte i gledaj hoce li procuriti koji
 
najverovatnije sam automat je u spoju .nekad u startu izgubi masu sa cetkica ako su cetkice lose pa isto zeza.u svakom slucaju ja bih ga skinuo i pregledao celog. pogotovu kolektor i cetkice i nosace cetkica sa oprugama. hoce i one oslabiti nekad pa nepritisnu cetkice dobro. prvo to a ako se nepokaze bolje automat je sigurno.u oba slucaja se slicno ponasa.cak kad probije skroz automat tesko i vergla jer odvlaci dobar deo struje el.motoru
I ja sumnjam na njega danas samo poceo da pregledavam, pa me je kiša smela. Probat ću iza nedjelje fino sve pregeldati, ako trebadne skidati alanser to će biti prava umjetnost. Gotovo je nemouće prići ključem šarafima.
 
I ja sumnjam na njega danas samo poceo da pregledavam, pa me je kiša smela. Probat ću iza nedjelje fino sve pregeldati, ako trebadne skidati alanser to će biti prava umjetnost. Gotovo je nemouće prići ključem šarafima.

Koje ti kontakte spajas kad palis sraucigerom.Cest slucaj palenja direkt je da ljudi spajaju gornji debeli kontakt sa donjim.Zaobilazis automat. Tacnje direkt akiumulator i alanser spoje.Ako slucajno i ti tako palis onda ti je problem automat.Izgoreni kontakti na automatu. Pravilno palenje direkt na alanseru je da spojis gornji kontak(onaj na koji dolazi kabal sa akumulatora) i tanki kontakt sa strane gdje dolazi tanka zica.Vecina ljudi to zna,al iz iskustva znam da ih ima puno koji neznaju.
 
Poslednja izmena:
kod mene hidraulika ne trza normalno radi ali pod gasom kad podižem sijačicu brzo digne na leru je normalna brzina.Slike koje je kolega postavio su odliučne samo što kod mene nema ko da uradi a ni sa čime.samo ako ima slika tog ventila za štelovanje pritiska da pogledam u kakvom je stanju i prodam malo poštelati.
 
ali ja kad motor radi odvrnem ove druge dve cevi i one bacaju naftu a kad odvrnem na taj cilindar koji ne radi vrlo malo baca naftu a kad motor radi i dajenm mu malo gasa kao da pocinje da radi i on i onda ne cuje se vise da lupa.a sve novo stavljeno klipovi stubline radilica radjena glave komplet radjene ali u leru kad je i lupa meni se cini kao da klip udara u cilindar a ne da stize u glavu jer kad sam skidao glavu stavio sam mu dva puta vise platni bas da vidim dali jos lupa a on isto nista se nije promenilo posle sam skinuo glavu i stavio manje platni a on opet isto pa makar malo bi se nesto promenilo rad ovo je velik problem jer ja sam automehanicar i doveo sam jos jednog majstora koji radi samo traktore i on sumnja samo u pumpu
 
ali ja kad motor radi odvrnem ove druge dve cevi i one bacaju naftu a kad odvrnem na taj cilindar koji ne radi vrlo malo baca naftu a kad motor radi i dajenm mu malo gasa kao da pocinje da radi i on i onda ne cuje se vise da lupa.a sve novo stavljeno klipovi stubline radilica radjena glave komplet radjene ali u leru kad je i lupa meni se cini kao da klip udara u cilindar a ne da stize u glavu jer kad sam skidao glavu stavio sam mu dva puta vise platni bas da vidim dali jos lupa a on isto nista se nije promenilo posle sam skinuo glavu i stavio manje platni a on opet isto pa makar malo bi se nesto promenilo rad ovo je velik problem jer ja sam automehanicar i doveo sam jos jednog majstora koji radi samo traktore i on sumnja samo u pumpu

Ovako ti kolega probaj.Imas na PVP tlacni (povratni) ventil. .Njega skines i dobro ocistis.Ispod njega ima opruga i mozda podloska .Desi se da zasteka i tad se cuje lupanje,klip neradi.Kad otpustis lajtung u radu motora nebaca gorivo u mlazu pod pr9itiskom vec samo ga pljuje.Neznam tacno kako bi se izrazio.
Znaci skines lajtung sa PVP.Skines mali vijak i ta dva djelica koji osiguravaju nosac povratnog ventila dio na koji ide lajtung (kljuc 22).Ispod imas tlacni (povratni) ventil sa oprugom.

snap20130309at175311.png

nosac povratnog ventila
dsc04104h.jpg

povratni ventil
dsc04096p.JPG

Mozda se ovako lakse snajdes.Znaci skidaju se dijelovi od pozicije 10 prema gore.Polako skidaj da bi znao redoslijed vracanja.Ovo je pumpa od 539 ali i na torpedu je isti sistem.



Uploaded with ImageShack.us
 
Koje ti kontakte spajas kad palis sraucigerom.Cest slucaj palenja direkt je da ljudi spajaju gornji debeli kontakt sa donjim.Zaobilazis automat. Tacnje direkt akiumulator i alanser spoje.Ako slucajno i ti tako palis onda ti je problem automat.Izgoreni kontakti na automatu. Pravilno palenje direkt na alanseru je da spojis gornji kontak(onaj na koji dolazi kabal sa akumulatora) i tanki kontakt sa strane gdje dolazi tanka zica.Vecina ljudi to zna,al iz iskustva znam da ih ima puno koji neznaju.
Spajam baš kako ne treba, glavni dovodni s akumulatora i i donji što vodi u alnaser, jer nemoguće je prići alnaseru da lijepo spojiš tanki (s prekkidača paljenja) dovodni i glavni dovodni s akumulatora. Kako kažem problem što je alaner zavučen i ovo paljnje s šarafcigerom jedva pogodim.
Vidjet ćemo iza nedjelje, pokušati doći do dobrog pristupa samom alanseru. Da je riječ o traktoru na brzinu bi se to riješilo. Još me brine ako trebadne skidati alanaser kako ga odvrnuti.
 
za trzanje hidraulike je najverovatnije uzrok sto treba promenuti sto pre gumice na radnom ventilu. malo pre sam bio kod vlasnika 45 i imao je isti problem.jedan mehanicar u susednom selu mu je to davno promenio te gumice i nije imao problema. nezna ni on gde se nalazi radni ventil ali je on uzrocnik toga. mogu se gumice i raspasti pa parcici praviti jos veci problem kasnije. ako ko ima sliku gde je taj ventil problem je resen najverovatnije a gumice nisu skupe kako sam cuo. znaci rec je o glavnom regulacionom [radnom]ventilu
Postoji i ta slika samo nije baš najbolja, ali valjda će nekom poslužiti:

2013-03-09-1906-36.jpg

2013-03-09-1907-33.jpg
 
kod mene hidraulika ne trza normalno radi ali pod gasom kad podižem sijačicu brzo digne na leru je normalna brzina.Slike koje je kolega postavio su odliučne samo što kod mene nema ko da uradi a ni sa čime.samo ako ima slika tog ventila za štelovanje pritiska da pogledam u kakvom je stanju i prodam malo poštelati.
Ne moze se tu nista stelovati (sto se tice brzine dizanja) a kod 4806 sporije dize jer deo ulja ide za napajanje orbitrola.Te ventile ne diraj da ne pokvaris ispravnu stvar.

- - - - - - - - - -

samo da vidim sta ce da se desi sa varom,moracu to da uradim ali ne znam na koji nacin!jel mislis na celu povrsinu ispod kucista,ili samo u predelu gde je bio lom?
Napravis lim za celu povrsinu pa onda silikon-lim-silikon-poklopac(kuciste) i reseno.
 
ali ja kad motor radi odvrnem ove druge dve cevi i one bacaju naftu a kad odvrnem na taj cilindar koji ne radi vrlo malo baca naftu a kad motor radi i dajenm mu malo gasa kao da pocinje da radi i on i onda ne cuje se vise da lupa.a sve novo stavljeno klipovi stubline radilica radjena glave komplet radjene ali u leru kad je i lupa meni se cini kao da klip udara u cilindar a ne da stize u glavu jer kad sam skidao glavu stavio sam mu dva puta vise platni bas da vidim dali jos lupa a on isto nista se nije promenilo posle sam skinuo glavu i stavio manje platni a on opet isto pa makar malo bi se nesto promenilo rad ovo je velik problem jer ja sam automehanicar i doveo sam jos jednog majstora koji radi samo traktore i on sumnja samo u pumpu

Pumpa je u pitanju,ja sam radio jedan traktor isto me mučilo ceo motor sam rasturio i ništa se nevidi a lupa ,posle sam stavio pumpu sa drugog traktora i sve ok a pumpa je ranije pre gornje mrtve tačke ubrizgavala gorivo i dolazilo je do lupanja ,znači možda treba samo zaokrenuti element u pumpi ili se šraf olabavio.
 
daj boze da je pumpa u pitanju nosio sam je kod bosiste kod anusica u pancevo u ponedeljak je proverava traktor je lupao i kad ga doterao da mu radim generalnu ali sam mislio da lupa mala pesnica na klipnjaci a nisam ga nesto dobro ni slusao jer sam mislio da radim generalnu i stavljam sve novo i nece vise da lupa ali od sad torpedo u moju radionicu ne udje
 
daj boze da je pumpa u pitanju nosio sam je kod bosiste kod anusica u pancevo u ponedeljak je proverava traktor je lupao i kad ga doterao da mu radim generalnu ali sam mislio da lupa mala pesnica na klipnjaci a nisam ga nesto dobro ni slusao jer sam mislio da radim generalnu i stavljam sve novo i nece vise da lupa ali od sad torpedo u moju radionicu ne udje

Ja sam isto radio generalnu na ovom što sam pisao i lupanje nije tolko bilo izraženo zbog slabe kompresije ali kad je stavljeno sve novo baš se čulo lupanje a kad ga rastaviš sve ok ,možda da si pre skidanja pumpestavio klip u gmt i video kad baca gorivo na cev .
 
to nisam probao ali skidao sam glavu tri puta i stavio platne i on isto radi. pijem tablete za glavu nocu ne spavam sad ce da krenemo na njivu a ja nisam ga zavrsio kad ce covek da stigne da ga razradi a i ja radim dosta zemlje i u radionicu imam auta na moje traktore sam samo na brzinu menjao ulje.radio sam generalne i na rusa vazdusnjaka ali kod njega nema tu sta da se steluje kompresioni prostor samo stavis stubline i teraj a ovo kako ide na torpedo je katastrofa znaci ako majstor prvi put radi na torpeda gotov je ja sam kupio i radionicki prirucnik sa zicom treba da mu izmeris kompresioni prostor nemogu da zamislim da je nemac mogao tako nesto glupo da izmisli.
 
Ako hoces da rijesis trzanje(cupkanje) hidraulika tad skini radni ventil i ocisti smece nepovratnog ventila.Pozicija 18.Imas tu kuglu i oprugu.Cim naleti kakav otpad hidraulik cupka(trza).



Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -

ljudi kako da usporim hidrauliku na torpede 4506.Kod obični operacija mi ne smeta jer dižem na leru ali u radu sa pneumackom sijačicom 2 reda kad podižem na cca 1300 1400 obrtaja da bi održala sjeme na pločama sijača skoči brzo prema gore pa treska sa sijačom toliko da poklopci oće da spadnu.Sad je u hidraulici 30-setka ulje,bil je usporilo kad bi sipao gušće ulje.sa tim traktorom ne radim ništa zimi pa bi moglo i ostati u njemu a nije ga problem ni promijeniti.Ima li ko kakvu ideju[QUOTE

Tu bi hidrauliku mogao usporiti sa pumpom manjeg protoka.

- - - - - - - - - -

Spajam baš kako ne treba, glavni dovodni s akumulatora i i donji što vodi u alnaser, jer nemoguće je prići alnaseru da lijepo spojiš tanki (s prekkidača paljenja) dovodni i glavni dovodni s akumulatora. Kako kažem problem što je alaner zavučen i ovo paljnje s šarafcigerom jedva pogodim.
Vidjet ćemo iza nedjelje, pokušati doći do dobrog pristupa samom alanseru. Da je riječ o traktoru na brzinu bi se to riješilo. Još me brine ako trebadne skidati alanaser kako ga odvrnuti.

Zato sam ti postavio pitanje na koji nacin palis.Tako otklanjamo sumnju na neki drugi kvar.Definitivno ti je problem automat.Na taj nacin si zaobilazio rad automata.Izgorili su ti kontakti ispod plastike na automatu.
 
Poslednja izmena:
Moracu tako da uradim!dobro je to resenje,ako var opet popusti stavljam lim sigurno nema mi druge! hvala ti prijatelju puno!
 
to nisam probao ali skidao sam glavu tri puta i stavio platne i on isto radi. pijem tablete za glavu nocu ne spavam sad ce da krenemo na njivu a ja nisam ga zavrsio kad ce covek da stigne da ga razradi a i ja radim dosta zemlje i u radionicu imam auta na moje traktore sam samo na brzinu menjao ulje.radio sam generalne i na rusa vazdusnjaka ali kod njega nema tu sta da se steluje kompresioni prostor samo stavis stubline i teraj a ovo kako ide na torpedo je katastrofa znaci ako majstor prvi put radi na torpeda gotov je ja sam kupio i radionicki prirucnik sa zicom treba da mu izmeris kompresioni prostor nemogu da zamislim da je nemac mogao tako nesto glupo da izmisli.
Mnogo je gluplje na IMT,skracujes klipove na strugu.Lepo ti skini pumpu i dizne pa kod majstora i pazi da ti zupcanik ne preskoci(AKO VEC NIJE) onda ti sledi otvaranje razvoda.
 
Nazad
Vrh