Torpedo

evo nekoliko slika mog topreda 75
img0409hx.jpg

img0408vi.jpg

img0406rh.jpg

img0402wh.jpg

img0401l.jpg
 
Ako se dobro sjecam zupcanici donjeg snopa nisu na kroner vec na kaljlu.Ako je pukla onda imas problem.Zupcanik prve se vrti na osovini.Golem posao za odraditi.Skini poklopac mjenjaca i ubaci u prvu .Polako pustaj kvacilo i znaces u cem je problem.Samo prethodno ispusti ulje iz mjenjaca inace ce te uprskati.
 
Pa njemu je za menjac puno i tih 90 konja sto ima ,a ne jos turbina da mu se budzi :sjasi:

- - - - - - - - - -

Sve je to jako lepo uradjeno i svaka cast za trud i majstorluk ali kod ovakvih masina treba biti praktican. Kad nesto zvekne u menjacu bice muka rastaviti ovako sredjenu masinu:
 
pitanje, imam torpeda 45 i kod težih poslova na prvom klipu(do rezervara) pri opterećenju dimi plavkast dim i to jako nešto gori sliva se odozgo.Vidim da je slivna zijev mokra uli i oko dizne je prašina vlažna.Odnekle se nešta sliva i ide na stublinu i gori i to samo pod opterećenjem a kod laganih poslova ništa.Sad nemam pojma šta bi moglo da bude.Neznam šta bi moglo da bude dali dizna ili podlioška pod njom ili dihtung glave neznam odakle da pođem.unaprijed hvala
 
Torpedaši danas mi se po drugi put ove godine desilo da kada vozim na prikolici teret veći od 2 tone a idem 4 brzohodnom kada naiđem na uspon motor se ne guši tj. ne zapinje ali traktor počinje da staje onda u 3 ako je veći gas isto ako ne onda nekako ide tek 2 brzina ide kako treba.Moja procena je da lamela šlajfuje mada nimalo ne smrdi ili je nešto oko korpe kvačila,dali je neko imao ovako nešto slično?
 
Zaboravio sam da napišem da kada taj isti teret vozim nizbrdo,naime danas se radilo o drvima oko 5 metara je u pitanju,on ništa na nizbrdici ne zaleće više nego što je normalno tj.što ga teret više zaleće to motor više bruji ali na uzbrdici neda da mu se doda gas,ili da se šaltuje pa čak i ako može taj teret da iznese,a filter vazduha sam skorije menjao mali nov a veliki je dobar izduvao sam ga nema ni 10 sati rada posle toga.

- - - - - - - - - -

Ima oko7-8mm. plus za neka 3mm.pedala ne dohvata do onog zavrtnja sa kontra maticom što je uvijen u gazište znači sve ukupno oko11mm.

- - - - - - - - - -

A da odkad sam ga kupio bilo mu je tvrdo kvačilo.
 
Jedna obavjest ako je neko upućen.
TD 45 i nemogu uključiti kardan jer je puko vijak koji drži pracnu ili capicu kakao neko kaže. To je onaj vijak M8 i i umjesto glave za ključ ima zadebljanje gdje je ruma M8(čini mi se). Kod mene taj vijak - slovima- jedan komad košta 170 kuna iliti cca 22 € što smatram bezobraznom cijenom.
Ima li tu neka trgovina gdje se može kupiti takav vijak ali kvalitetan ?
 
Ako sam te dobro razumeo to je vijak koji pričvršćuje ručicu za uključivanje sa osovinom koja nanosi viljušku za uključivanje.Na mom TD 45 vijak je M8 sa mašinskom glavom ispod vijka je plotna kao flah u dužini nekih 5cm.lupam sad povijena sa obe strane možda pod uglom 45stepeni tako nešto slično, samo kod mene ručica je iza leve noge, kod nekih 45-ica je malo ispred kvačila i ide u vis neznam jel tvoja takva ali za jedan vijak M8 dati 22e. to je čista pljačka nisi ih pitao da nije možda zlatan.Kod mene u Šumadiji nema prodavnica sa delovima za Torpeda ali vijaka sa većom tvrdoćom npr.10.0 verujem da ima i kod tebe u gvožđarama doduše neznam koje tvrdoće treba da bude ali ako je to kao kod mene mislim da bi i 8.8 završavao posao,ako ništa onda ti i strugar može pomoći.
 
To je vijak koji ide na korpu kvačila i drži pracnu (tako se ovdje kaže).
Za sve ostalo si potpuno u pravu. Pitao sam trgovca (poznajem gazdu) jel to neko kupi. Odgovor je bio : pa baš i ne. Sve jasno.
 
pozdrav svima,molim one koji imaju torpedo 90 konja da mi kazu gde se nalazi merac ulja za menjac?
 
Sa desne strane traktora ispod kabine imas jedan sraf koji odvojen od drugih, odsrafis i nivo ulja je ok ako je do te rupe. Nadam se da sam bio jasan :)
 
Nazad
Vrh