Tikva i Bundeva

Za vikend ce Dani Ludaje u Kikindi. Da li ima dzinovskih ludaja?
 
hvala na odgovorima Ivane i 2pan. Odgovor sam video tek danas, jer forum mi ne šalje mail kad stigne nova poruka na ovu temu.

Ja posadio bundeve na 12ari. Sadio sam 1aprila iako je teorijski sadnja od 20aprila do 10maja i hvala Bogu niklo je možda čak na svakom posađenom mestu.
Neke sam okopavao pre neki dan 16.05 a ostale ću ako Bog da sutra 20.05.
Sadio sam one bele, one muskatne i neke tikvice za pohovanje ... nisam sadio velike za takmičenje, ove semenke što sam sadio su od bundeva koje su bile 12-15kg, a možda neka malo više.

Pitanje: kada ih sada okupam prvi put, šta posle toga raditi ... neko kaže ne diraj ništa više jer one vole i njima ne smeta trava; neko kaže isto to samo da ih zalijem par puta ako bude sušno vreme ... a kako je Vaše iskustvo i šta mi vi savetujete?
 
poz ljudi.kazite mi sta je problem sa mojih par zbunova tikvice , samo cvetaju a slabo plodova.to su kao sve muski cvetovi a? koji je razlog
 
f0175e15a78e233dd191c0b3b27ba8e0.jpg
7b83dc2f776ed10481d60c97df0023b1.jpg

Da li neko radi usluzno vadjenje semena bundeve masinski?

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Neznam jos prinos semena...tri prikolice sa odprilike pola jutra...zadavoljan sam...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Kada su bele bundeve spremne za berbu tj. zrele.Kod mene kazu da ih nevalja brat pre prvog mraza,znaci treba da docekaju dva tri mraza i tad su za branje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde mozhe da se nabavi seme golosemene tikve i koje sorte? Ima li ko iskustva? Nameravam ove godine da sadim na 2 hektara.
 
Postoji golica tikva seme bez ljudske ima po apotekama i na net. Marko69 i ja sam ih brao posle prvog slabog mraza tada im se prekida vegetacije i kao da su ukusnije kad ih pofrlji rani mraz kada se peku i kuvaju.
 
Izvinjavam se ako pitanje nije na mestu. Da li je neko sejao bundeve i koristio ih za ishranu svinja? Da li je pametno to
 
Moje svinje su prošle godine od 1.8. pa do 1.12 živjele od bundeva, zelene djeteline i 2 litre šrota (kukuruz, pšenica i malo sojine sačme) dnevno po svinji. Dakle, koštice golice iz bundeva za preradu u ulje, a meso bundeve za svinje. Jako dobro rješenje za svoje potrebe.
 
Ako ćeš koštice koristiti za ulje, onda golica, sorta Geisdorfer (austrijska). Postoje i hibridi, ali je sjeme jako skupo. Ako samo za svinje, onda je veći prinos s običnim (veće su).
 
Pardon, krivo sam napisao (tipfeler). Nije Geisdorfer nego Gleisdorfer. To je austrijska sorta golice. Postoji sorta Slovenska golica, a možda postoji i sorta Srpska golica. Nisam upoznat. Koštice su kod golice, bez ljuske (gole) i potrebno ih je po vađenju samo oprati i osušiti. Suhe se melju i prže. Nakon prženja se prešaju da iz pržene mase iziđe ulje.
 
Nazad
Vrh