Tikva i Bundeva

Kad su bele bundeve (ludaje) zrele tj.spremne za berbu i smeta li im jedan mraz,od nekog sam cuo da je pozeljno da ih zahvate dva tri rana mraza i da se onda beru???
 
Taj je mogao lepo da se dogovori cele prosle jeseni do proleca sa nekime da mu proizvede na tu cenu(deluje mi nesto mala).
ima li tu uzgajivaca takvih tikava? koliko rodi to po ha?

- - - - - - - - - -

sad gledam cenu na kvantasu i pise 30 din,onda ovo i nije tako losa cena s obzirom da se ne mora cekati na kvantasu dok se ne rasproda doneta kolicina,jedino sto ce za ovu kolicinu morati da sakupi vise proizvodjaca (kad vec nije ugovorio proizvodnju)
 
Slažem se sa vama mi u udruženju imamo neke pregovore pa ćemo videti. Pazi cena je 20 dinara i njihov prevoz, ako imaš svoj prevoz cena može biti i veća!
 
Da li tikve mogu da sejem u zaprlozenoj njivi? I da li se mogu odbraniti od svih korova prskanjem?
 
koliko daju otkupljivači kod vas za ove bez koštica, znači čisto sjeme????
 
To treba da spremim odma cim dozvoli vreme, da bi korovi mogli da se razvijaju ili kako? Koliko znam total deluje samo na zeleno ili?
 
treba mi savet . imam te bele okrugle ludaje, sad prvu godinu sam posejao. Zanima me da li treba da kidam zaparke? ne mogu da ih obuzdam, sve guše okolo.
 
14021521_1180308815346340_8976517053040746067_n.jpg


- - - - - - - - - -

tamburica fino rodila
 
Nazad
Vrh