Teranje krava

Sigurno je trazila, samo tu bilo tiho trazenje pa nisi primetio .Mora hormonski sinhronizovati i dati vitamina ADE3.
 
pa ne znam stvarno, imam pored nje jos 3 krave i svaku primetim kad trazi a ovoj bas nikakav znak
 
Imam svake put po neku kravu koja tiho trazi,najbolje zovi vetrinara da pregleda jajnike kakvi ,da hormonsku nakon izvesnog vremena osemeni. osemeni
 
ma meni je najveci problem sto ovde nemam dobrog veterinara, nisam uopste siguran u njih jer ih krave ne interesuju toliko koliko ih interesuje ::novac::
 
Drugog resenja nemas ,gledaj svaki dan da imali sluzi, dal nece na drugu kravu ,moze biti da ima problema sa jajnicima i ne trazi uopste.
 
Definitivno ne.Kada je kod mene tako jedna prokrvarila nakon nekoliko uzaludnih pokusaja osemenjavanja,vec smo hteli da dignemo ruke od nje.A ispostavilo se da je ostala steona i donela zdravo tele.Razgovarao sam sa veterinarom koji mi je rekao da su ranije uvek govorili da ako se desi to krvarenje onda nije posla steona.Sada kaze menjaju i oni misljenja po tom pitanju.Isti slucaj imam sada sa junicom,drugog dana posle osemenjavanja pojavilo se malo krvi,cekam dalja desavanja i videcu sta ce biti ovog puta.
 
Poslednja izmena:
Krvarenje je znak da je krava ili junica izasla iz estrusa i da je trebala da se osemeni pre 24 casa... Ali krvarenje je najpouzdaniji znak da se zabelezi u kalendaru i da se obrati paznja posle 18 dana, tada, ako nije steona, ona bi trebala da potrazi.. I kada znas kog dana bi trebala da ima teranje i tihi estrus je moguće videti!!
 
Ni kod mene nece da traze bika, samo traze tihi nadrzaj koji ih drzi neki 3 sata mozda posle toga nista...tutumrak...katastrofa... jedu dnevno 30 40 kg, a samo mrsave, dobijaju suncokretovu sacmu koliko zele, imale su 500 kg sad daj boze da ima 300 al daj boze....!
 
Psenica-jecam-kukuruz-soja-multimix-suncokretova sacma,ali posto mnogo vole sacmu istaknuo sam nju, jer je dajem i preko silaze i krave ne dizu glavu, obozavaju sunc. sacmu.
 
[h=3]MULTIMIX-SE | Interagrar-jedino ovo hoce da jedu, a sve ostalo odbijaju od vitamina...
[TABLE="width: 509"]
[TR]
[TD]kukuruz[/TD]
[TD="align: right"]6,50%[/TD]
[TD="align: right"]799[/TD]
[TD="align: right"]0,3[/TD]
[TD="align: right"]80[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]pšenica[/TD]
[TD="align: right"]10,00%[/TD]
[TD="align: right"]761[/TD]
[TD="align: right"]0,6[/TD]
[TD="align: right"]30[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]ječam[/TD]
[TD="align: right"]7,80%[/TD]
[TD="align: right"]696[/TD]
[TD="align: right"]0,6[/TD]
[TD="align: right"]40[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]suncokretova sačma[/TD]
[TD="align: right"]33,00%[/TD]
[TD="align: right"]526[/TD]
[TD="align: right"]4,9[/TD]
[TD="align: right"]120[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]stočna kreda[/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]360[/TD]
[TD="align: right"]3[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]soja[/TD]
[TD="align: right"]40,00%[/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]278[/TD]
[TD="align: right"]10[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]suncokret[/TD]
[TD="align: right"]40,00%[/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]308[/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]multimix[/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]130[/TD]
[TD="align: right"]2[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD="align: right"]0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Zajedno[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD="align: right"]285[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD]Proteini %[/TD]
[TD]ŠJ[/TD]
[TD]Ca %[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Sastav smese[/TD]
[TD="align: right"]19,27%[/TD]
[TD="align: right"]624[/TD]
[TD="align: right"]1,68%[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE][/h][h=3][/h]

- - - - - - - - - -

Izvini iznerviran sam jer sam gledao rukomet kako nas kradu pa sam jakooo nervozan ne zameri... Dajem i preko silaze suncokretovu sacmu inace suncokretova sacma je od farmcomerca...pakovanje 20kg
 
Treba mi koliko kg čega ti ide u 100kg nešto to ne vidim u tabeli?, inače ovo ti je univerzalni premix i nije baš nešto!
 
EE to neznam, jer ja pravim smesu, tj kupujem komonente na taj nacin sto uklapam sa uplatom mleka, a ono ide 6 pa 23 kad kako... obicno im dajem po 5-6kg zadnjih mesec dana..ali nisu gladne ...znaci kupujem kukuruz dva dzaka,sunc. sacmu uzimam deset dzaka jer je dajem i dodatno preko silaze,bolje je jedu, soju i kredu i multimix se...
PS: Na kraj tabele ti pise koliko kg cega ide..kukuruz 80 sunc.sacma 120 itd

- - - - - - - - - -

Jedino taj premix hoce da jedu, patent co mi nije dostupan, koje god vitaminsko da sipam samo duvaju nece pa nece,a za ovim luduju
 
Pod jedan taj premix takav kakav je moralo bi da ga ide makar 4%, a ne manje od jedan, izbaci kredu jer ti je premix baziran na kredi, suncokreta smanji jedno 30kg a soju povećaj cenovno toliko koliko para si skinuo suncokret. Od žitarica pojačaj pšenicu količinski koliko si skinuo suncokreta.
 
Nazad
Vrh