TEKSEL OVCE

u srbiji imaju 2 stada dobra da ja znam.uvoz iz francuske u okolini svilajnca i okolina beograda covek se zove Joca evo vam i njegov broj ima zaista dobre ovce bio sam kod njega u uzeo 1 ovnica.0118541997.ima vise linija.uvozio je par ovnova iz nemacke i holandije a ima i nesto od ovih texela francuza iz svilajnca
 
imamo i mi nesto teksela,a bice ih jos nadamo se :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235597862[/time]_________________________________________________
ovo je jagnje od teksela i il de frans ovce
 
ukrstanjem teksela i safolka dobi ja sova sorta
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235935616[/time]_________________________________________________
novozelanski teksel :D :D
 
da te ispravim ovo je plavi ili ti crni teksel (blue texel),nije nastao nikakvim ukrstanjem vec se odredjeni procenat jagnjadi obicnog texela jagnji u ovoj boji,kao i kod holstajna sto imamo oko 5 posto crvenog u skroz crnim stadima .
lepe su fotke
 
Zamolio bih Slavisu da okaci neke slike njegovih teksela cuo sam da ima i da ce nesto prodavati na sajmu u Novom Sadu,da su pocele i neke rezervacije,da vidimo unapred sta je i kako je dal da i dalje Nikodijevici(svilajnac) drze monopol ili da menjamo firmu ::namigivanje::.daleko je Bosna da se ide videti direktno.okaci i za romanove lepo sve sta i kako,cene i slike to sve zainteresovane zanima.ovo nije prozivka obzirom da ti ne saljem pp da ne bude zabune nego molba obicna. :ppozdrav:
 
Nerazmem se u ovcarstvo i nisam imao priliku da se srecem sa time u praksi. Ali da se dosta nauciti ovde od vas, ustvari dosta sam naucio.
Mozda kao laik nemam pavo da komentarisem ove slike ali nemogu da se uzdrzim od komentara

da mozda lice na svinje ili neke pitbulove, na ovce ne :nono:.

Unapred se izvinjavam ljudima koji ih gaje.
 
Ljudi pa Holandjani su u svemu nastrani,pa cak i u ovcarstvu.
Sto je za njih normalno kod nas je nastrano.

Ovo vise lici na svinju sa vunom nego na ovcu.Unappred sorry onom ko ih gaji al je tako kako je. :cao:
 
Neznam odakle vam tako razmišljanje i komentari te životinje neke porodice hrane i svaku životinju treba tretirati kao člana porodice...

Stanite vi koji komentarišete pred ogledalo pa sebe prokomentarišite pa onda druge...

Ko ih uzgaja samo napred ljudi svu sreču vam želim...
 
Momce nemoj tako, unapred smo se izvinuli odrgajivacima za komentar, meni to ne lici na ovcu a ko ih gaji neka mu je sa srecom i do idice godine da ih utrostruci!

Sto se ogledala tice, i koliko god da sam ruzan licim na coveka, a ovo na ovcu, osim vune NE.
To je bar moje misljenje na koje imam pravo.
 
Ovdje nismo da komentarišemo ružnoču pa nije manekenka več ono šta daje za dobrobit porodice.
Mislim da je treba našminkati i poslati na modnu pistu...
 
Nazad
Vrh