Tanjirače

Coci ptanje je za laku tanjiraču
Može Boki nema brige pogotovo u našim atarima
Ja dosta puta uzmem od kolege 32 jer nemam svoju tanjiraču a i koristim je za voćnjak
Sad mi je član Leka dao na korišćenje 28 leskovačku

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pitanje za kolege koji poseduju strane tanjirace.Da li semerinzi u kucistima dihtuju direkno na puskicu ili na tuljak??Kod mene na Quivogne semering dihtuje na gusani tuljak koji nailazi preko puskice sto po meni nije bas neko najsrecnije resenje pa bih prepravio da dihtuje direkno na osovinu tj puskicu pa me interesuju iskustva tog sistema ko ima.
 
Luka, Coci, pitam iz razloga jer sam sa MTZ 52 vukao komšijinu laku Olt sa 28 tanjira i nije je ni osetio. Sada imam Zetora 7011 i razmišljam da li uzeti od 32 tanjira ako nađem negde dobro očuvanu po razumnoj ceni.
 
Luka, Coci, pitam iz razloga jer sam sa MTZ 52 vukao komšijinu laku Olt sa 28 tanjira i nije je ni osetio. Sada imam Zetora 7011 i razmišljam da li uzeti od 32 tanjira ako nađem negde dobro očuvanu po razumnoj ceni.
Rakovica 60 sa leskovačkom 28 po ravnom ide drugom ali u brdo teško samo skače zadnji kraj i proklizava... e sad olt se možnda lakše vuče zbog metalnih ležaja i tvoj traktor je jači sa više brzina... Vjerojatno bi išlo s 32..
 
To je kod mene tj Quivogne a malo glupo reseno pa bih ja kad vec menjam lezaje promenio i sistet da semering direkt dihtuje na puskicu.Ovako kad god drukam mast provlaci se izmedju tuljka i puskice i odlazi unutar cetvorougaone osovine.
Evo i slike.[url=https://postimg.cc/fkNn7nMV]
[img]https://i.postimg.cc/L4q9p273/20190805-191731.jpg[/url][/IMG]
 
Koja je cena ovakve tanjirače i da li to nekome treba:
954e6a80567f2cd4e5e07d75ad0405e5.jpg
 
Oko 200 evra, bar tako jedan hoće da kupi od mene jer imam istu - zapravo, sad sam bolje video - moja je olt 20. Čujem da je jedan uzeo dve imt od 20 diskova pa pravi od nje vucenu; tri reda diskova, prvo v pa točkovi ako sam dobro razumeo i onda još jedan red. Kaže da neće da kvari baterije nego tako komplet. A plaćao je 150.
 
Poslednja izmena:
To bi bilo zanimljivo videti. Ako bude prilike,mogla bi neka slika kad čovek bude završio taj svoj projekat :ppozdrav:
 
Spajic kupuju preprodavci od 150 pa do 250e zavisi kakvi su diskovi i da li je pucala negde.Posle preprodaju po 350 400...Ne biste verovali kolko se ta tanjiraca jos koristi u predsetvenoj pripremi u brdovitim krajevima.
 
Jel ima neko iskustva sa ferokopovom v 24 nosenom tanjiracom, radio bi sa njom traktor 60 ks duplak ima dosta strana, brda,skrsivratina raznih i dal bi mogla da spremi za zito u jesen bez oranja?
 
Ja u Mačvi koristim sa fergusonom OLT 24 nošenu i ide nekako, tako da bi ti sa 60 KS trebao da je vučeš bez problema i da spremiš u jesen za setvu pšenice ali mislim da je ipak teška tanjirača prava stvar.
 
Nazad
Vrh