Tanjirače

Zbog cega mi tanjiraca (leskovacka 24 diska) vuce u desnu stranu,koliko god da gledam ne vidim neki nedostatak na istoj,nesto slicno kao kosa vuca prilikom oranja.Tanjiraca je kupljena nova i nikad nije nigde ukrivljena ili motana
 
Predpostavljam da je x pa mi jedino na pamet pada da meljace, tj poluge ne poravna.
 
Ma jeste x ali i meni je verujte cudno zato sam i izneo problem ovde,odma sam pomislio da nije poravnana,nisam je bas poravnao vagom i u mm ali je ravna.Moguce onda da je problem u polugama.
 
Probaj da malo popustis stabilizacione lance, da bi tanjiraca mogla da radi malo levo-desno, izgleda da ti je poprilicno tvrdo jer ocigledno zanosi traktor.
 
pozdrav svima
da li neko zna gde da kupim svetlo vuceni celik dim 35x35 (če 1531 tj. ce45)
treba mi da napravim osovine za tanjiracu (nema u SIMu, nema u JEEPCOMMERCu...)
 
  • Like
Reagovanja: aca
161nxvl.jpg

1h9koz.jpg
 
Slavko to je 4m? Kako se ponasa sa njom u transportu i kako je vuce u radu?
Jeste 4m. U transportu je nosi bez problema sa ovim "laksim" valjcima ali naravno kacim teg napred (600kg) posto je dosta dugacka a i teska 3200,300 kg. Vuce je lako 12,13-om 10-13 km/h i spustim je maksimalno koliko moze. Strnjike sam sve planirao sad posle zetve raditi prvi put sa njom pa cu je vise isprobati.
 
Jeste 4m. U transportu je nosi bez problema sa ovim "laksim" valjcima ali naravno kacim teg napred (600kg) posto je dosta dugacka a i teska 3200,300 kg. Vuce je lako 12,13-om 10-13 km/h i spustim je maksimalno koliko moze. Strnjike sam sve planirao sad posle zetve raditi prvi put sa njom pa cu je vise isprobati.
Imam ja video dokaz o radu. Da prilozim?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh