Syngenta hibridi i sorte semena

Na Paku su ostecenja od crvenila minimalna, al je prinos u 2014-toj naspram DKC-a i do 1,5t. manje. Takodje Heliko i Sikora mini ostecenja od crvenila.
Po dosadasnjem iskustvu na DKC hibridima naj manje ostecenja od crvenila, bez pristrasnosti!
 
Poslednja izmena:
Pako je hibrid koji je sigurica,to kazem jel ga sejem godinama i berem u klipu bez ikakvih problema.Nije hibrid da osvaja prva mesta,ali zato nikad ne izneveri u susi!!!Imaju nov hibrid Jullen se zove,dobro radja
 
Meni se Pako ne svidja, uvek mi je bio losiji od ostalih hibrida, ali zato Heliko i Sincero razbiju svake godine, i uvek mi rode vise u odnosu na ostale semenske kuce, i 2014 je razlika isla od 1500 do 2000 kg po lancu vise u korist Helika i Sincera... za razliku od pionira koji mi svake godine podbaci...
 
Heliko totalno nestabilan hibrid. o tome ko zeli da procita vise nek se vrati u ovu ili temu Kukuruz 2012. Od tad ga vise nikad necu sejati! Pako je te 2012 kod drugara dao oko 500 kg/kj i vise se crnilo u bunkeru no sto je zut bio. Totalno iskvaren i skoro pola uhvacen od crvenila! Secam se da je kolega rekao o svom kukuruzu kad ga video da ako bi on bio otkupljivac ne bi ga sigurno primio u hangar!
Trenutno na trzistu DKC hibridi su otac i majka ostalim hibridima!
 
Peet 2014 god lik iz sela je radio kao neki nazovimo evropski ogled,DKC su bili pratioci tog ogleda ali bilo je i sygente i pionira,brdo hibrida je bilo,ja sam bio u prevozu,njiva je bila maksimalno prihranjena i nije bilo razlike vise od 500 kg po ha.Tako da baci svugde isto i isti sklop neka bude,nema razlike prevelike.Ja sam ove god imao sad sygentin ogled,sejan na 22 cm,baceno u prolece i urea i npk(strucnjaci predlazu da je bolje zaorati) i opet je bilo ok
 
Ove godine Heliko će kod mene biti šesta godina uzastopno , prošle godine mi je dao od 4.5 do 6.0 t po kj a jedino me je 2012 prevario ali to sam mu oprostio .:osmeh:
 
Da li je negde Syngenta odrzala zimsko predavanje, znaju li se cene suncokreta i kukuruza za 2016?
Lane je za suncokret moglo da se uzme i u paketu sa hemijom a i bez.

Interesantan mi je Miami, mozda padne proba
 
I ja sam trazio cene, ali nema nigde, ne mogu da nadjem.... Ako neko ima cene, bilo bi lepo da okaci...:ppozdrav:
 
Kod mene je bilo predavanje prošli petak, rekli si cene posle zlatibora, tako da verovatno će ih biti od nedelje.
 
201601mum.jpg
Evo nekih cena dobio ove nedelje po mom viđenju dosta povoljno
 
Poslednja izmena:
Svi ce biti ne tretirani. Agrosava ima nov inskticid za tretiranje semena u kucnoj radinosti. Bifenicus 200fs.
 
Zasto je ovaj NK Cisko ovako jeftin sa ovog cenovnika,ima zanimljivu grupu zrenja.Jel postoje neka iskustva clanova foruma?
 
Nazad
Vrh