Syngenta hibridi i sorte semena

Sycora, 23 cm
21e0s9i.jpg

axl479.jpg
 
sad sam sejao sincero i nikad vise a slike cu da postavim sta je trulih zrna u yemlji da se najezis
 

Moguce, ali ako su lagali mene i ja lazem vas. Sva cetiri syngentina IMI hibrida se vode kao visoko rezistentni na volovod, sem Fortimi hibrida koji je opet rezistentan, sto bi trebalo da mu je dovoljno!
Za druge semenske kuce ne znam, a kad se radi o suncokretu odprilike da me druge kuce ni ne interesuju!
 
Moguce, ali ako su lagali mene i ja lazem vas. Sva cetiri syngentina IMI hibrida se vode kao visoko rezistentni na volovod, sem Fortimi hibrida koji je opet rezistentan, sto bi trebalo da mu je dovoljno!
Za druge semenske kuce ne znam, a kad se radi o suncokretu odprilike da me druge kuce ni ne interesuju!

Preskupo, a sto je skupo nemora da znaci da je i najbolje. Ima tu itekako drugih hibrida od drugih semenskih kuca sto `valjaju` pa mozda i boljih od syngente.
Da se razumemo ja nekazem da syngenta nevalja ili da je losa!
 
Moguce, ali ako su lagali mene i ja lazem vas. Sva cetiri syngentina IMI hibrida se vode kao visoko rezistentni na volovod, sem Fortimi hibrida koji je opet rezistentan, sto bi trebalo da mu je dovoljno!
Za druge semenske kuce ne znam, a kad se radi o suncokretu odprilike da me druge kuce ni ne interesuju!

Ne pricam samo o syngenti.
 
Preskupo, a sto je skupo nemora da znaci da je i najbolje. Ima tu itekako drugih hibrida od drugih semenskih kuca sto `valjaju` pa mozda i boljih od syngente.
Da se razumemo ja nekazem da syngenta nevalja ili da je losa!

A koji hibridi valjaju?! Kad DKC i Syngenta nije da ne valjaju vec ima i boljih? Koji su ti? Da znamo sta da sejemo!
 
Mada u stvari i nije toliko bitno KOJE vec KADA se hibridi seju!
Setva oko 10 maja ce sigurno dati 30%(da nekazem 50%) vise roda nego ona pre 15 aprila.
Ali dzaba sve ovo ja sada pricam, dok ljudi neprobaju nece znati i terace po svome........
 
Juce posejan Pako, setva odlagana zbog kise par puta. Jedna uvala zaobidjena malo, bila puna vode od zadnje kise, morao da radi Tomos.
 
Slavko ovaj kukuruz ti puca od zdravlja , sykora i većina singentinih hibrida je poznata po jako dobrom početnom porastu ,mada još uvek nije mu za verovati kao i onoj stvari :osmeh:, kad je posejan?
 
Pre tri god. imao sam parcelu od 3.5 kj Sicore i bila je fenomenalna. Nesto jace od 6500 kg/kj ili oko 11500 kg/ha. Skunuto u zrnu sa 15 i nesto % vlage.
 
Slavko ovaj kukuruz ti puca od zdravlja , sykora i većina singentinih hibrida je poznata po jako dobrom početnom porastu ,mada još uvek nije mu za verovati kao i onoj stvari :osmeh:, kad je posejan?
7.4, predusev psenica, pa je bio dosta kuburio sve dok se nije ukorenio, i dok mu nije otoplilo. Prvi put ove god sejem Syngentu - Sycoru i imam je na nekih ukupno 10 ha u razlicitim delovima atara pa cemo videti kakva je. Kolega ju je imao lane i bila je dobra. Za sad ne izgleda lose, al videcemo, nismo jos ni na pola puta
 
Nazad
Vrh