Svinjarstvo

Ljupcp

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Feb 2020
Poruka
1
Lokacija
Petrovac, Skoplje
Pozdrav clanovima... kada je najbolje odvoiti prasice od majke...poz
 
Ja ih odvajam sa oko 6 nedelja.
A od druge nedelje od prasenja imaju stalno koncentrata po zelji da jedu i sisaju.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja ih odvajam sa oko 6 nedelja.
A od druge nedelje od prasenja imaju stalno koncentrata po zelji da jedu i sisaju.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Tako je.... tako ja radim sa 6 nedelja odbijam....e sad što se tice koncentrata jeste da trebaju da ga imaju po zelji.. medjutim ja im dajem u pocetku po malo s tim sto im svakog dana povecam bar po pola merice...onog trenutka kada vidim da nisu pojeli sve tu stajem sa dodavanjem jer mi se puno puta desavalo da kada im stavim koncentrata po zelji to jest vise odmah dobiju proliv i posle imam problema s tim...bar sam ja imao takvih problema....

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Za sada nisam imao nikakvih problema, jer od kako krenu da jedu imaju po zelji.
Jedno leglo sam odlucio pre par dana i sutra cu izmeriti jedno prosecno prase da se vidi kilaza.
Svako dobro.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Juce sam merio ali nisam napisao,izmerio sam svih 10 prasica, prosek je 11.5 kila sa 6 nedelja starosti.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa generalno cini mi se da je ovo neka sredina 6 nedelja da se odbiju, nece mnogo iscrpiti krmacu a oni ce biti prilicno napredni, mada moze i ranije od 6 nedelja ako rano krenu da jedu koncentrat.

Mozda bi bilo dobro da ovo moderatori prebace u odgovarajucu temu, mozda ce koristiti drugim kolegama.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh