Suncokret 2022

Jel prskao neko priaxorom suncokret umesto retenga? Ima priaxor istu aktivnu materiju kao retengo plus nesto viska
 
moze fungicid koji ide za zito, jedan zastitar mi je rekao da slobodno idem sa duet ultra ili nesto tako slicno da ce odraditi posao a nije tako skupo
 
Nemojte raditi zaštitu suncokreta od bele truleži (Sclerotinia) preparatima koji nisu registrovani za to. Ili bar odaberite preparate koji imaju iste aktivnu materiju kao i registrovani preparat. Ili napravite test:jedan deo netretiran, jedan deo registrovanim preparatom i jedan sa nekim fungicidom po slobodnoj volji, naravno zasebno skidanje i merenje težine.
 
Jel zna ko sta je ovo po suncokretu, bolest, insekti ...
34b1c52ee4938f7b9c41cf1925474b51.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Takva je cela njiva ili samo neki delovi?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Isto sam primetio na uvratinama kod mene u prvom tretmanu ,ima mesec dana od toga,sve je nestalo kad sam bio prosle nedelje i biljci nista nije a kako ce biti do kraja videcu.
 
Gledam suncokrete okolo,kao i moj.......svi nesto otisli u visinu.....mislio sam prvo,da je samo od mene tako,da nisam puno dusika bacio,al kako prolazim okolo,nema suncokreta koji je nizak,sada imaju barem 180-190cm.......i bacaju glave
 
Sta preporucujete Pictor ili Retengo za suncokret?Planiram u toku nedelje prskanje
 
Fungicidi se i na vinovoj lozi nanose nebitno da li je kisovito ili ne.
Slobodno prskaj da sacuvaas lisnu masu sti duze. Moze da se okisa i onda je pun pogodak.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh