Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa problem je što je malo manje medio, zato je pitanje koliko je oprašen, mada mislim da su pčele imale dobro vreme samo je vetar zezao stvari.
 
Pa tako kaže teorija ali u praksi ne možeš utvrditi, moji prijazelhi su doneli 2 kontejnera i kamion košnica. Otprilike 50 kj mi je u neposredboj blizini pčela ostalo nema u blizini košnica.
 
Poslednja izmena:
Koliko moze da podnosi suncokret oluju?Dali se ispravi kao kukuruz nakon par dana ili ostaje povaljano?dobili smo danas ozbiljnu oluju,sutra odoh u obilazak ako nas ne potopi kisa
 
Šta kažete za postrnu setvu suncokreta???? ima hibrida od 90 dana pa me zanima koliki može da bude realan prinos.:unsure:
 
Ja ga sejem postrno ali kada jecam stigne veoma rano za skidanje, tamo negde do 10 juna najkasnije.
A bilo je kada smo ga skidali i 28 maja, to je ujedno bilo i najranije sto smo ga skidali ikada.
Prinosi su bili od 100-200kg pa cak i 1t po kj, zavisi od godine. Bilo je godina kada kisa nije pala posle setve pa nije ni nikao.
Setva je uvek odmah posle kombajna, direkt bez bilo kakve obrade.....
 
Ja sam posle psenice presao 2x tanjiracom,soju razbacao rasturivacem i presao jos jednom ranjiracom da malo umesa u zemlju.Sada dobila 100l vode,videcemo sta ce biti.Gledacu da zemlja ima stalno vlage(navodnjavam)pa sta mu bog da
 
NS Sumo1,Le99 ,i nisam slikao malo dalje, LG56.63. Malo je redji,lose je nicanje bilo zbog pokorice,ali ok je,plasio sam se samo da ga onaj vetar od juce nije oborio,ali cudom nije,vise mi kukuruz stradao koji je blizu ove parcele, nego suncokret....Krupno lisce je pretpostavljam NS Sumo,jer pioneer nije poznat po krupnom liscu,sad jel to prednost...mislim da jeste.



 
Da je takav na svakoj parceli ....ne smem ni da obidjem na slabijim zemljistima,pogotovo kukuruz,ko zna koliko je tamo podgoreo i kakvo je bilo oprasivanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh