Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Suncokreta će biti, mozda po koja glava bude prazna u sredini al nista preterano loše!
Do kod stadiuma naliva zrno?
Dali i nakon odbacivanja cveta?
Ja mislim da da naliva tek posle oprašivanja. Ova kiša bi trebala biti idealna za njega.
Ali neka školovaniji pojasne te faze bolje i mene zanima.
 
@stizanin imam u smoljinac 10h suncokreta kao u redovnoj godini nije to vazdusno daleko.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
To je stig i kod mene su tu solidni dole oko Mlave je smonica i tu je katastrofa tu nije pala dobra kiša od početka juna do juče. Atar prema Boževcu, Šapinu je dobio kišu početkom jula i tu je situacija bolja.
 
@stizanin ala si ti izmracio sta da kazu drugi ljudi gde nije bila kisa odavno. Stig ti je 200 puta veci od tih livada

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja imam oko 80ha Subara sejan krajem aprila na nekim donjim zemljama, sad krece da cveta ocekujem da samo napuni lepo glavicu i zrna, mada izgleda jako dobro.Dok malo dalje od ove parcele imam Sumika on zavrsava cvetanje videcemo koji ce biti na bolji na kraju.Imam i kws achilesa taj mi nije nesto, ali on mi u kasnoj setvi sredinom maja posejan i krajem maja, sad krece da cveta.
 
I meni nije pala na jednu parcelu od kujuruza kisa odavno ali na druge padala nemogu da sam nezadovoljan sto preskocila tih par kilometara u krug. U globalu u nasem kraju je kisa mnogo vise padala nego u drugim delovima srbije.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Lg 50.479 SX, polako prolazi cvet. Ovo je donja strana gde je bolji, gore na brdu značajno manje glave.
0d5a393124eb178507cc35a82adf7aef.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Iz znatizelje a i razonode radi posadio sam 20-tak semenki suncokreta ( ovde to nema niko , pa da

vidimo kako izgleda :haha: ) Bi kako bi , sve semenke nikle , formirao se cvet ( svracaju komsije ,

neki cude , neki smeju ) uglavnom sve biljke izgledaju normalno osim par komada koji su se odmetnuli

u visinu ( otprilike 2.6M ) i imaju vise cvetova ?

 
Или су га зец и срна малко грицкали па оће тако да избаци више ситних главица.
 
Sedmoglava aždaja, bojnim kopljem udarena i nagrđena.Zanimljivo je to što takvih biljaka ima sporadično po parcelama gde je sejan Syngenta suncokret dok kod Pioneer suncokreta toga nema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh