Suncokret 2018

Jel imaš mozda predstavu koliko si u gubitku kada ga vršeš sa 5,6% vlage ili sa 11,12% koliko gubi na tezini recimo na 2000kg/kj
A sto se tiče ovih naslednika kondija pre par sezona su propagirali Arizonu kao kondijev naslednik, sada cujem od Vas edison....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Kod vas ne racunaju na "standard" kod isplate? Recimo za psenicu odvezes sa 11% vlage i 14% vlage , za prvu ti dodaju 2% na tezinu kod obracuna a za 14% ti skidaju 1% tezine za obracun, preko 14% placas susenje. Tako ti i suncokret isto obracunavaju , mislim da iznad 9% do 11% oduzimaju od tezine a ispod 9% ti dodaju na tezinu a onda obracunaju po uljnosti.
 
Danas zavrsili suncokret,sa pionirom duboko razocarani 1600kg na lanac
U prikolici u kojoj staje 2300kg neome bilo silom 2000kg pionira,dosta lak sa ne bas najboljim zrnom

- - - - - - - - - -

Vlaga je 8
 
Zavisi od otkupnog mesta.Inace,posto vecina ima zmajevke,ako hocete napisite koliko vam vaga puna suncokreta ,+ hibrid+vlaga koja je u pitanju.
Le99,izgleda da ce biti malo bolji nego 25,no jos nisam zavrsio sa njim.
 
Poslednja izmena:
kondi , 2000kg/kj . pionir le99 2080kg/kj ,sve bruto, ista agrotehnika sto se gnojidbe tice. Kondi sijan na 25cm pionir na 28cm , 150kg petnaistice po kj, plus za kondi je skuplji za zemljisno prkanje i skuplje sjeme od pionira za istu koicinu, le99 samo genericki expresso bez zemljisnog herbicida. Kondi 40,7 hektolitar, le99 41,7 hektolitar. Primjese za kondi jako lose , bolest , previse kise mu ne odgovara.
 
I mi zavrsili sa suncokretom. SY Subaro, obecavao je na oko ali je podbacio, 1900 kg po kj, SY Bakardi na oko nije nesto spram Subara ali je prijatno iznenadio sa prinosom od 2500 kg po kj, SY Sumiko bez nekog kilograma 2000 kg po kj, LE25 najlosiji 1800 kg po kj. Imao sam 2 jutra sto sam presejao kukuruze sto su svinje povadile Eularis Bella hibrid, rani hibrid, nisam video da ga je neko na forumu sejao. Kasnije je malo posejan, iznenadjujuce dobar, malo preko 2000 kg po kj je bilo, a seme 11000 vreca za 2 jutra. Sledece godine ubacujemo i njega u izbor hibrida definitivno, a pionir izbacujemo.
 
Ove godine samo Le 25 i le 99, prosek na preko 100kj suncokreta na raznim tipovima zemljista 2060kg jus naplativog. Mrtva trka izmedju ta dva hibrida. Naj losije suncokret je poneo u ataru sela Kumane,svega 1650kg po kj predusev psenica, zatim na repistu,tu je bilo oko 1900do 2000kg po kj, atar Zrenjanina gde je bilo jako malo kise. I naj bolje suncokret je dao na kukuruzu kao predusev tu je bilo i po 2340kg po kj. Suncokret nije ove godine dobio nista djubriva. I naj vise smo punili zmajevku sa 4800kg sa vlagom oko 10% ,ht preko 40. Posto mi je prosek u odnosu na proslu godinu duplo bolji ja sam zadovoljan tim aspektom,dok sa cenom trenutno sam zestoko besan.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Mislim da suncokret treba sto je moguce manje imati u setvenoj strukturi po cenu da se ponovo pali kukuruziste i radi kukuruz u monokulturi a odkako je kostic preuzeo viktoriju i sa sojom bas nije svetla buducnost
 
Nazad
Vrh