Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To su mozda radile neke manje da kazem uljare ili radionice koje su cedile ulje. Ne verujem da se velike bave tom zajebancijom da odvajaju i posebno cede taj suncokret.
 
Cuo sam da Dijamant to radi, imaju i proizvod koji mislim da se pravi od tog suncokreta http://www.dijamant.rs/product/omegol-ulje/ imam neku kolicinu koja odgovara uslovima, tj izolovan je od ostalog u ataru, imam dokaz tj fakturu gde pise koje sam seme posejao pa moram da vidim kome to da ponudim.
To su mozda radile neke manje da kazem uljare ili radionice koje su cedile ulje. Ne verujem da se velike bave tom zajebancijom da odvajaju i posebno cede taj suncokret.
 
Komšija pokosio deo parcele na pesku ,koji je izgoreo.Kaže ima oko 600 kg/kj.
 
Drugar sutra krece sa kosenje. Hibrid Le25 pola parcele zrelo pola pola.jako. umiksa ce sutra. Setva 27marta bila. Odlicno je izgledao cele sezone.

Nada poslednja umire.
 
Neoma lagano izlazi iz proizvodnje (pricam za nase krajeve ko je posejao ove godine i 2015 gadno se opekao na nju).
 
Ja sam bio tipovao na neomu da ce biti extra kad ono kod nas lupila k...od ledinu sazrela na brzaka, spekla se i skvrcila ko cvarak glavice ko decije pesnice.
 
Ja necu jos kod mene je KWS dragon i Barolo i oba dva su jos zelena nego su juce komsije skidale Neomu nisam ih pitao za prinos jer su mnogo kisela lica bili pa reko da im ne stajem na muku.
 
Drugar pokosio 2kj Pionir le 25. Deo koji mu izlazio na ledinu od jedne vece parcele. Prinos 3347kg sa ta dva jutra sirovog. Posto niko jos ne prima jedva je nasao gde da kipuje i meri. Ja bi sa takvim prosekom bio vise nego zadovoljan. Ali nece biti tako.

Nada poslednja umire.
 
Sad merio vlagu KRUSADOV DURBAN 8% vlaga a glavice jos zelene.
To na primer zmaj ne moze da kosi dok ovi strani sa dugackim sitima mogu cistije bez primesa da ga rade, tj sa manje primesa imaju izvrsaj. Meni bubanj na 360ob/ min i opet imam dosta primesa. Kratka sita na 142ci

Nada poslednja umire.
 
Drugar pokosio 2kj Pionir le 25. Deo koji mu izlazio na ledinu od jedne vece parcele. Prinos 3347kg sa ta dva jutra sirovog. Posto niko jos ne prima jedva je nasao gde da kipuje i meri. Ja bi sa takvim prosekom bio vise nego zadovoljan. Ali nece biti tako.

Nada poslednja umire.
Komso u kom delu atara???
 
Kose kod nas u Kustilju retko ko ima preko 1000kg,uglavnom idu prinosi od 600-800kg Neoma je u pitnaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh