Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja isto samo Neomu u paketu sa Listengo, hteo sam i Kondi, njega daju sa kukuruzom iGardoprimom u paketu ,nisam tako hteo. Osim ovih hibrida trazio sam i Sumiko i Subaro njih ni za lek. Valjda nisu znali kako i u koji paket da ih smeste,uh kako bi im sad opsovao...::jako_besan::
 
Uzeo sam kod Jakšica u novo selo. Na paletu nam dao po 130e (Uzeli nas troje) . Meni je prosle godine bio bolji nego kondi, i nije se srozao odjednom onako kao da je tolerantniji na bolest. Ove godine ide na 55 lanaca.
 
Bas taj 97.A. Imaju i neki kasniji hibrid koji nije bas za moju zemlju. Kod nas Barolo je jako los,neoma solidna kao i kondi. Lg 5665 bio dobar do pre dve godine od kad baca max 1800-1900.
 
Kaze mi taj prijatelj da je jako dobar, cak negde je bio i bolji od neome. Zavisi sve kako mu odgovara zemljiste, tako meni hvalili kws hysun pa ono kesa, bilo 1600kg a barolo dao 1800.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Imao sam taj mas 97 A pretprosle godine,to je zeleno haos,ne mozes sacekati da sazri al po prinosu je dobar,nemam zamerke

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas prosle god kondi prosek ljudima bio oko 18 metara, neoma malo bolja 19-20 ( pricam po kj) , le 25 i le99 su imali od 24 do 27m / kj
Kad radjaju u extremno kisnim godinama ja dalje ne razmisljam . videcemo ove godine kako ce se pokazati na mojim njivama pa cu suditi do tad nisam kompetentan

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ja sam se opekao sa syngentinim suncokretom tj. Neomom u 2015 god kad je bila velika susa na losijim zemljistima od 6klase imao sam prinos do 800kg po jutru a neki ljudi su imali cak i 500kg po jutru ali ti rade losije jedino nas troje iz sela radimo dobro zemlju za sada, pored te neome u 2015god imao sam i adagio na 4-5klasi zemljista gde sam imao prinos na 40lanaca od 1400kg po lancu,sto se tice 2016god ne mogu nista da vam kazem jer nisam sejao ni jedan lanac suncokreta ali vidim da su se dosta njih hvalili sa le99 i le25 takodje i neomom kazu da je dala oko 2000kg po lancu e sad ja nisam ja video svojim ocima pa da budem 100%siguran ali vidim da svi hvale ovo prvo syngentu slabo nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako ce i biti.Uzeo sam Le 99,LL 06.Jel sejao neko od LG 50.585,Kazu da je odlican,bio je samo u ogledima
 
Za klijavost 100% tacno a ko ga je doradjivao ne znam.To je kod mene gde uzimam.Mozda je na drugim mestima bolje
 
Cini mi se da je prosle godine klijavost bila 84% i mnogo je bilo falinki i presejavanja, bar kod nas! Ako je i ove godine slaba klijavost onda jebes posao!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh