Suncokret 2016

Pozz svima,zanima me konkretno iskustvo sa herbicidom Exspess u suncokretu,tj kako suzbija korove na parcelama koje su vise zakorovljene pre svega ambrozijom,tj dal je potpuno resenje za suzbijanje sirokolisnih korova u usevu suncokreta??
 
I kod nas Neoma standardne visine, nista preterano visok dok Fushia sto sam usluzno vrsio bio je preterano visok i pomalo nezgodan za vrsenje sa Zmajom a po prinosu slabiji od Neome!
 
Meni barolo koji je max 180 cm do sad uglavnom bio ove god 3m, dogodine neoma i le99, najbolje se pokazali

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moja žena kaže da ove godine i nije bio tako veliki.Onako osrednji,kao kod komšije na njivi što je do naše.Sortu sam zaboravio koja je.
 
4ara je jako mala parcelica. To sam dao primedbu i PSS Somboru, da su to jako male parcelice, i ono sto mislim je da treba uraditi 2-3 ponavljanja svakog hibrida. Mozda svesti hibride na 2-3 od svake kuce, a onda vise njihovih ponavljanja.
 
Bojčetiću naravno da je ponavljanje majka znanja. Sve ove oglede što postavljaju semenske kuće pored puta možeš okačiti mačku o rep. Zna se kako se rade pravi ogledi koji daju mnogo kvalitetnije rezultate.
 
I sam sam radio te oglede pored puta za KWS. Tvrdim da na mojoj njivi su rezultati 100% tacni. Mogu i na poligraf da idem ako neko i dalje ne veruje:osmeh: Kako je kod drugih uradjeno ne znam. I parcelice su bile prilicno velike cca 20ari za jedan hibrid. Sto je ipak neki malko veci uzorak nego 4ara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh