Suncokret 2015.g.

Na repi mozes slobodno,bude odlican,a na soji nikad nisam sejao tako da neznam taj deo pitanja.
 
Na soju slobodno.cak mozes i vestaka manje bacati posto ima posle nje puno azota.A Dragan ti je odgovorio za repu nju nesejem pa neznam.
 
Da sam hteo da bacim ja bih bacio.Ne vidim ekonomsku isplativost zaoravanja mesanih djubriva za suncokret.Obicno bacim ureu u manjoj kolicini.Jedne godine sam bacao i SAN .Nisam dosao do zakljucka sta je bolje.
 
Mi smo prosle godine zaorali mesano na nekim parcelama, i u zetvi smo izvukli dobar prosek zahvaljuci tim parcelama. A ureja, san, kan zavisi od zemljista.
 
Da li bi imalo efekta baciti u prolec 3*16 pred setvu za suncokret? Neko kaze da je to bolja kombinacija nego ureja. :sta:
 
Baš sam ovih dana razgovarao sa jednim dobrim poljoprivrednikom na tu temu i om mi kaže da je probao razne kombinacije ali da je naj bolja 3x15 baciti pred setvu .
A kod nas tvrde da je bolje zaorati oko 150kg/kj 3x15 i na prolece nista....e sad...ja sam lane tako radio,ali....kisnovita godina,oko 15mc/kj.Jbg.....nista posebno.
 
Nazad
Vrh