Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slikano danas...

Barolo RO..
2zqhqwk.jpg


LG 56.65...
25jicg3.jpg


NK Adagio...
m90x14.jpg

fvy9w9.jpg
 
Ovako izgleda gde ga je zec grickao kad je bio u fazi 4-6 listova
 
Odsad sejem suncokret na 19-20 cm, malo klijavost, malo kora, malo zec,malo ptice, malo hrcak, valjda je i koja srna bila, u svakom slucaju sklop sve manji, strah me je i da ga prebrojim. Najgore na neomi. A kalijumov sapun kupljen i za narednu godinu.
 
Obisao suncokret presevan 08.05 i prijatno se iznenadio.Sklop savrsen,nema ostecenja,on sav jednak,njiva cista posto sam prskao totalom stari suncokret a uz njega i sirak i sirokolisne su iscezle...Bojao sam se da li ce stici posto je u pitanju LG 56.65 a on je srednje kasni,medjutim ovo vreme,kisa-sunce ide u korist samo da tako ostane...
 
Obisao suncokret presevan 08.05 i prijatno se iznenadio.Sklop savrsen,nema ostecenja,on sav jednak,njiva cista posto sam prskao totalom stari suncokret a uz njega i sirak i sirokolisne su iscezle...Bojao sam se da li ce stici posto je u pitanju LG 56.65 a on je srednje kasni,medjutim ovo vreme,kisa-sunce ide u korist samo da tako ostane...
Stize krajem septembra,ja sam prosle god presevao 12.05 i bio odlican.
 
Moj David u suncokretu NK Adagio koji je sejan 10 aprila. Od spartanja najverovatnije nema nista..........prerastao. Sklop je takav kakav je zecovi su odradili posao, dzabe sam se radovao sto je fantasticno nikao.

Danas sam prskao sirak u suncokretu ,zečevi još seku suncokret koji je visok 40-ak cm.Stvarno mi nije jasno zašto.:sta:
 
Danas sam racunao sklop na jednoj njivi, i tu je oko 50000 biljaka po ha, ili oko 80%... To mi je na oko najjaci sklop, ove druge njive ne smem ni da gledam...malo insekti, malo srne, zecevi, sve u svemu, da se slozim sa prethodnim postovima-dzabe sto je lepo nikao. Mada, skoro svake godine je tako, retko kad su mi sklopovi u suncokretu dobri, ali ne retko bude 18-20 mc/kj... Mislim da suncokret moze da kompenzuje los sklop bolje od kukuruza, tako da ljudi, mislim da je jos rano za sekiraciju:ppozdrav:
 
Shale,kanda su se zercovi bogovski pocastiti u tvom suncokretu....

E da su zecovi, bilo bi dobro... Misim ne bi bilo, al bi se manje sekirao...

Za ovakav sklop sam ja kriv, a evo i zašto. Namestim ja majstor sejalicu na 5 cm dubine i odem da sejem suncokret 27. i 28. 04. a zemlju sam spremio tačno mesec dana ranije, tako da je bila dobra pokorica a i zemlja se slegla. E sad tamo gde je suncokret posejan tih 5cm nije bilo problema sa nicanjem, a tamo gde je otišao pliće bilo je problema... Ovo je jedna od lošijih njiva, na svu sreću imam još jednu ovakvu, ali ima ga gde je još niče.. E sad šta da mu radim biće malo nejednak u zrenju...

Definitivno ću od sad da se držim parole mog oca: što ranija i što dublja setva... Jer sve što sam pojesao rano i duboko, odlično je niklo i ima fantastičan sklop...
 
Definitivno ću od sad da se držim parole mog oca: što ranija i što dublja setva... Jer sve što sam pojesao rano i duboko, odlično je niklo i ima fantastičan sklop...[/QUOTE]

@Shale Sve je to relativno i ne zaboravi da sve zavisi od godine do godine. Uvek je malo drugacije nego lane.

---------- Poruka napisana 27-05-12 u 15:23 ---------- Prethodna poruka je 25-05-12 at 23:51 ----------

Neoma posejan 2.Aprila
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh