Suncokret 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
na kednoj njivi po ogumcima mi se pojavio volovod. nikakva drama, ali ću kanda morati obratiti pažnju ubuduće na izbor hibrida i u tom smislu.
 
Kod nas je danas krenuo vrsaj , veceras ili ujutro bice price o prinosu
 
krenulo i kod mene, mada će moj biti tek za 10-ak dana...

cena oko 25din.

katastrofa...
 
Cena da Avansna ako kasnije bude veca ? bice .Mada posteno ne verujem
Prinos za pocetak 2,2 t/h
 
ja sam ovršio 10-ak jutara u subotu. vlaga 7% !! ispada da sam mogao raditi pre 5-6 dana, a na oko nije tako delovalo.
prinos ne baš za pohvalu. između 14 i 15 metara po jutru JUS kvaliteta. na jednoj njivi po ogumcima je bio napad volovoda a na drugoj relativno redak sklop.
kad se u obzir uzme cena, koja je nešto preko 300 evra/t, suncokret će po jutru biti najneprofitabilnija kultura.
 
altese. zemun polje u saradnji s francuzima. posejan 4-5 aprila.
juče završio sve.
suma sumarum, 14.2 metra po jutru JUS kvaliteta.
cenim da mi je volovod skinuo 15-20%, jer je tol'ko bolje izgledao suncokret na napadnutoj njivi od ove dve druge.
zanimljivo da na sve 3 njive imam malte ne u dlaku isti prinos, s obzirom da je na ove 2 bez volovoda, sklop bio ređi bar za 15%. na te 2 je bilo i travuljine jerbo ih radim prvi put i jako su zagađene.
 
Moj je još relativno zelen, videću od ponedeljka kakva je vlaga pa ga možda i ovršem u toku sledeće nedelje....


Moj 600-ti post! :ppozdrav:
 
ove "nove" sorte su drugačije. obišao sam suncokret pre nedelju dana i nije mi delovalo da je za vršidbu.
posle 2 dana odem i okej - može da se radi. kad ono vlaga 7%! em sam izgubio 1%, jer dobijaš +1% do 8%.ispod 8% ne priznaju bonus. em ga je kombajn prilično izlupao pa nečistoće otišle na 10%.
tako da, ako ti se čini da treba jiš dan-dva, vrši slobodno!
 
Završih i ja danas, prinos prosek 1t/kj, vlaga 9%, da sam zadovoljan i nisam pogotovo što je Ambrozija (ima je po celom ataru za ne poverovati ove godine) napravila haos na krajevima njiva i nagurala primese na 10%, cena ne poznata, no kako reče Dragan Nikolić u istoimenom filmu - "Idemo dalje!" :ppozdrav:
Slike mi naparvio kolega, ali nisu nešta....

dsc002311ck3.jpg

dsc002322yl8.jpg

dsc002333yd4.jpg
 
Juče i ja skinuo tri keca. Prinos fantastičan, 2.5 t/kj (nije lovačka), vlaga-koliko izmere ovi iz Jugoinspekta (preliminarno 12%), kako stoje stvari ostaće ugovorena cena od 350,00 €/t. Istini za volju išao sam predsetveno sa dosta veštaka, prihranu nisam išao a korovu nije bilo ni traga. Kad budem imao tačne podatke vlage i primesa, javiću vam.
Neka otkupljivač ispoštuje ugovrenu cenu i ja ću biti prezadovoljan.
 
info od danas iz moje zadruge.
jedna po jedna uljara otkazuje dalji prijem suncokreta.
dal' su uvezli rumunski - ne znam.
šta će biti s onima koji nisu ovršili i kako će se kolo rasplesti - ni to ne znam.
 
svaka cast za 2.5 t po jutru kod mene je 1.5 t po lancu ali bez grama djubriva bez ogrtanja spartanja samo setva i prskanje.i za divno cudo bez i jedne travke.
cekam jos koji dan da sazri gricko oko 5 lanaca ali kod njega ambrozija haos.medjutim njega cuvam kuci pa ce prvo na selektor tako da nemam zezanje oko otkupa sa vlagom i primesama a seme ambrozije cu da odvojim 100 %.
desavalo se da kada predajem suncokret ili soju da nisam zadovoljan analizom :nono: i ceo rod provucem kroz selektor i bude 2 dzaka otpada po prikolici od 5t to je nekih 70-80 kg a oni racunali 10% a to je 500kg i opet je oteram da predam i oni nadju 3%:haha:? a u prikolici sve zrno do zrna.
bagra je to :zli:
 
danas su stopirali prijem suncokreta do sad su plaćali 24-din + pdv a tako nešto sam čuo da ako počnu da primaju od ponedeljka cena će biti 17-din
 
Sta se kod vas desava sa suncokretom?
Ja sam dobio 22din avansno, i sad cekam da se izvrsi doplata.Rekli su da ce doplacivati kada se zavrsi zetva.
Verujem da je gotova, a svi i dalje cekaju da se fabrike izjasne oko konacne cene ::lose::

Meni su u zadruzi rekli da ce biti doplata sigurno do 24 din, a mozda i vise :nono:!

Koja su vasa iskustva:haha:
 
kod mene su obračunali suncokret po 24 dinara za kg, to je konačna cena nema doplate
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh