SUKULENTI

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.408
Ima li neko da prodaje kaktuse ili mozda hoce da pokloni pelcer ili tako nesto,:haha:??

Bibliotekar

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
700
Sviđa mi se ova Tema.

Polovinom devedesetih godina, amaterski, bavih se gajenjem sukulentnih biljaka u cilju zaštite ljudi od zračenja neusavršenih, kancerogenih, monitora PC-a.
Gajene biljke poklanjah zainteresovanim ljubiteljima PC-a.
Po slobodnoj proceni, iz podstanarskih stanova u Gradu Zemunu, gde sam tavorio/preživljavao, u periodu od 1996-1999. godine, besplatno je podeljeno više od 200 mladica kaktusa i srodnih vrsta sukulenata za dalje gajenje i razmnožavanje.

Danas je vreme drugačije:
- Na sceni su benigni LCD monitori.
- Bibliotekar je malko stariji, iskusniji, i malčice više materijalno bogat (te se rado seća proteklih vremena).
- U pripremi je zbirka Internet linkova za snimanje besplatnih knjiga o gajenju sočnih kaktusa i njinih srodnika.

Posvećeno kaktusu don Pedru, vernom drugaru iz sirotinjskih podstanarskih dana - čiju decu udomljavah diljem slavne Prestonice Srba.

Kažu, izvesne individue, da sam izgubljen slučaj za normalan razgovor, te mito i korupciju:

Đorđe Balašević - Ja luzer
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZWIyYzdlGtU[/youtube]

seljo

Član
Učlanjen(a)
14 Apr 2013
Poruka
68

Najnoviji cvet :osmeh: bice jos....

- - - - - - - - - -

Evo obecanih slika. Vidim da je ova tema zamrla pa ako ima zainteresovanih za razmenjivanje saveta i slika ....

KAMENI

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2012
Poruka
2.688
Sad kad sam video ovu prethodnu fotku setim se da sam letos slikao isti takav cvet, retko cvetaju ili ja slabo primetim :sta:

[/IMG]

kurjakbb

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2015
Poruka
515
Prelep i krupan cvet,tesko je ne primetiti ga.
Kaktus ti je jos mlad pa verovatno nije ni cvetao a svakako bi ga primetio. Kod njega,kao i kod vecine kaktusa, vazi ono pravilo za uspesno cvetanje vazna je i letnja i zimska stagnacija.
Druze,imas li jos kaktusa?

KAMENI

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2012
Poruka
2.688
Ima žena više vrsta al se ja u to baš i ne razumem, ovu prethodnu sliku sam zabeležio jer je cvet ne svakidašnji !

Vrh