Sudanska trava.

Koliko je to gušće kg/ha? Odgovor može u odgovarajućuoj temi, ako postoji tema?
Дупло гушће, и то смо случајно открили. Кренули да сејемо и количину коју смо требали на 1/2кј да посејемо ми посејемо на пола њиве, а другу половину докупимо семе и посејемо редовно, колико је требало да иде семена. Овај део где смо бацили дупло семена ту је само лист био никада није израстала у штапове. Пошто смо то давно радили и не сећам се колико тачно иде семена по кј, али на пример ако иде 10кг/кј ми смо сејали 20кг/кј.
 
Koliko je to gušće kg/ha? Odgovor može u odgovarajućuoj temi, ako postoji tema?
Kako ti je Drale napisao,tako radi i ne boj se.
Ali zato u sušnoj godini, kakve su bile prethodne, niko ne kosi ništa , lucerka ima 3 mršava i nikakva otkosa, niti vuče seno kući, a čovek sa usevom sudanske trave, po pune prikolice...
Osuši se lepo, ako je temperatura preko 30, a noću nema rose...
Bukvalno sam je sejao svake godine, više od decenije...
Kod nas prošle godine baš nije nešto rodila
 
Koliko je to gušće kg/ha? Odgovor može u odgovarajućuoj temi, ako postoji tema?
Mi smo ove godine prvi put sejali posto predhodne tri bile susne pa da se obezbidimo za hranu ako opet zasusi.Sejali smo sa zitnom sejalicom zasejali sm otprilike 21-22 kile po jutru misim da je to dovoljno gusto gde je jesenje oranje pa moze lepo da se pripremi zemljiste.Gde je bila detelina pa skinuli prvi otkos pa sa gruberom obradili tu je redje ali je probila detelina pa ce opet biti dobre mase.Obavezno posle setve kembidz valjak
 
Šta je bolje za širokolisne korove, bentazon ili 2.4D ?
Ima najviše samoniklog suncokreta.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Znam to da ima po apotekama, treba mi veća količina tipa za jedno 10j, pa reko da neko nema kao oni u rumi na vasaru al da je provereno dobra
 
U consunu je 300 selektrirana, imas po 250, ali 10-20% zrna je suveljivo(prazno) tako da izadje na isto. Nije da ih reklamiram nego ispadne isti djavo, a ne razmisljas.
 
Kakva je situacija , da li ce sudanska opstati nakon jutrosnjih 2 stepena ? Juce je pocela da izbija tek ,posejana pre 8-9 dana ..
 
Ниси једини, после смо научили школу па је сејали гушће и нисмо јој дали преко колена да пређе.
Посејао сам мало суданске траве у на самом крају априла ради експеримента, и порасла је до колена, а негде вала и до струка, како где, није велика парцела па сам је обишао да видим какво је стање. Иначе пре 3–4 недеље сам обилазио ту парцелу и чудио се што нема ничега, чак са и свраћао у семенару да им кажем како су ми увалили неко пропало семе )
Углавном изгледа да сада врло брзо расте.
Када да косим, могу ли се надати и другој трави? Услова за наводњавање немам, да поменем и то.
Ако ко има искуства да подели, савет неки, бићу захвалан. Планирам да је смотам у роло бале, могао бих и да завијем у фолију уколико је ОК за сенажу, а могу и суву да је избалирам, још само да знам кад да је покосим, и како да је осушим )
 
Ako bude kise, bice tri puta da se pokosi. Kosio sam je od 70cm do 2 metra visine, kako kad ispadne. Ako imas mogucnost da je uvijes u foliju to ti je najbolje. Sejem je duzi niz godina... U poslednjih par sam kukuruznu silazu izbacio skroz i nju koristim kao energetsko hranivo...
 
Nazad
Vrh