Sudanska trava.

I kod mene ima zutila koje je pocelo da se javlja sa ovim vrucinama,sad da li je to posledica vrucine ili neke bolesti ne bih znao posto sam ove godine po prvi put sejao. Da bi problem bio veci jos nije dostigao visinu od 60cm,tako da ne znam sta da radim,da li da cekam kisu i nadam se da se nece osusiti,ili da kosim? Da li se smanjuje stetno dejstvo sudanca ukoliko se kravama daje osusen a prvi otkos pokosen na manju visinu od 60 cm?
 
Ja bih mogao da je kosim ali opet javljaju kišu pa lepo nisam pametan.Prvu sam kosio 18 juna
 
I moja je za kosenje samo je dosta nejednaka jer je dugo lezala pokupljna u redove, tu se dosta izgubila zatim jos dva prevrtanja da bi se osusila pa baliranje i utovar tako da je svako gazenje ostavilo traga.
 
I moja je nejednaka.Ona će se izjednačiti kad bude 2 metra.A za 5-6 dana će pzrastiti pa će biti velika kao i prva,U ovih par dana ide ona dole pa neka kisne,šta da radim:ppozdrav:
 
Kako sam počeo da im dajem odmah sutradan su smanjike sa mlekom.Koliko im treba da naprave te bakterije.Svi govore kako od sudanske ima mleka ko vode ali ja to ne primećujem.Prošlo je 17 dana od početka davanja.
 
990466279d60cbcb34b3f87f451bcc70.jpg

Upravo sam im servirao poluprosušenu sudansku travu. Dao mi drugar, ne stižu njegove da pojedu. Fino je grickaju, ali mislim da od toga mleka nema. Usta žvaću, **greška ne oseća.
 
Meni je šzo su smanjile sa mlekom odmah nakon početka davanja što je i normalno pri svakoj promeni ili na bolje ili na gore ali treba ili da se vrate na staro ili da pojačaju nakon izvesnog vremena.
Mislim da je moj imenjak u pravu.
 
Sudanska trava je dobra svježa ikrave je rado jedu po ovim vrućinama ali da može da zamjeni deo lucerke bez posljedica e to ne može.RatkoPa je u pravu ko hrani silažom ,sjenažom i lucerkom i dobrim koncentratima tu samo može biti pada a ne porasta mlijeka.
 
Meni je šzo su smanjile sa mlekom odmah nakon početka davanja što je i normalno pri svakoj promeni ili na bolje ili na gore ali treba ili da se vrate na staro ili da pojačaju nakon izvesnog vremena.
Mislim da je moj imenjak u pravu.
Travuljina sa mnogo vode. Teška za manipulaciju. Nadjoh neke tabele, puna je proteina kao g...o vitamina.
 
Ma samo da zasnujem još 2 jutra deteline,ne treba to meni više.
imam lucerke sada ali im dajem samo sudansku
 
Nazad
Vrh