Subvencije za tov junadi

Sta sve treba od dokumentacije da se posalje za te subvencije za junad,imam 3 kom,prepisao sam ih na mene 30 .12 2013. Sta sad sledi,kupio sam ih pre 2 meseca.
 
Fotokopija plavih kartona sa obe strane, izvod iz vet. stanice o brojnom stanju(da su ta junad na izvodu) overen i potpisan od strane vet. u donjem desnom uglu ,potvrda o aktivnom statusu i popunjen zahtev...

@MONTOYA
Ma ja sam ti sav bez veze....
 
Ti si verovatno preko vase kancelarije ili preko poste ,a ja sam direktno u Sabac pa sam zato ranije dobio.
Ma vazno je samo da uplate idu kad god doslo , dobro doslo...
 
Milane 971 vidim da se razumes u ove subvencije.Naime postavio sam pitanje tu na forumu kako da opravdam bika za kojeg sam dobio subvencije,a on je dok je bio u tovu polomio nogu i morali smo da ga zakoljemo,znaci nisam ga dao klanici i ne mogu da dobijem papire za njega.Sta raditi? Ja pitam mog veterinara on kaze ja cu to da posaljem u sabac da je umro,mislim se da da kako da ne.
 
koji su uslovi za ostvarivanje subvencije tu mislim sta treba da bi opravdao pare?

Treba ti:
1. kopija prijemnice na kojoj je napisan broj grla (RSxxxxxx), tj da se vidi da ti bas to grlo predao klanici, i
2. kopija bileta overena i potpisana od strane veterinara iz klanice.



Milane 971 vidim da se razumes u ove subvencije.Naime postavio sam pitanje tu na forumu kako da opravdam bika za kojeg sam dobio subvencije,a on je dok je bio u tovu polomio nogu i morali smo da ga zakoljemo,znaci nisam ga dao klanici i ne mogu da dobijem papire za njega.Sta raditi? Ja pitam mog veterinara on kaze ja cu to da posaljem u sabac da je umro,mislim se da da kako da ne.

pujol,
Pitao si i odgovorio sam ti na dve strane iza. Cak sam ti i lepo objasnio.
Ukoliko bik ugine iz bilo kog razloga a nisi jos uvek dobio novac, onda prilikom obrade tvog zahteva u Sapcu ne dobijas 10.000 din za to grlo jer ga nema u evidenciji (nema za sta da ti daju novac), a ukoliko si dobio novac, onda treba da pises molbu Sapcu da ti daju broj ziro racuna na koji ces vratiti novac sa nekom malom kamatom, u zavisnosti koliko dugo si koristio taj novac.
 
Evo informacije za one koji treba da vrate novac tj da vrate 10.000 din po grlu.

Kada vam odobre povracaj novca jer niste u mogucnosti da grlo predate klanici (prodaja nekom komsiji, sverceru, ili uginuce grla), dobicete na kucnu adresu dokument na kome pise broj ziro racuna na koji treba da uplatite povracaj novca sa zateznom kamatom.
E sada, da biste saznali kolika je ta kamata, treba da pozovete Sabac na 015/367500 i da trazite da vas povezu sa racunovodstvom. Zena se zove Marija. Ona to obracunava na osnovu toga kada vam je novac legao na racun.

Za slucaj koji sam ja imao, novac je legao na racun 02.08.2013. i za sutrasnji dan 17.01.2014. iznos sa kamatom je 10843 din. Prekosutra bi bio uvecan za 5 dinara tj 10848 dinara.

Nadam se da sam vam pomogao, kome je ovo potrebno.
 
Danas me zvali iz polj stanice da predam papire za tovnu junad, rekao sam da nisam zainteresovan posto mi to lici kao velika zajebancija, prosle godine 4 teleta oteljena kod mene odhranjena prodata a ja dobio resenje da sam odbijen razlog pasivno gazdinstvo, gazdinstvo mi nije bilo pasivno a to nisam mogao da dokazem posto u trezoru nisu mogli da mi izdaju potvrdu za proslu godinu tako da vise ne j... nikog.
 
Ne znam zasto bi te poljoprivredna stanica zvala, kada oni to vise ne rade. Oni su unosili zahteve za 2012. god, ali vise ne.
U svakom slucaju, ne isplati se da se inatis jer tako cinis lose samo sebi.

Ja razumem da se nekome ne isplati ovih 10.000 din, jer ukoliko dobije 10ak evro centi vise od nakupaca, onda mu dodje na isto. Pogotovo sto bi klanice mogle malo da spuste cenu. Takodje, nema zezanja oko prevoza, papirologije itd. Ali, ukoliko predajes grla klanici, onda bi obavezno trebao da se boris za ovaj novac.
 
Nazad
Vrh