Subvencije za 2012

Tih par glasova mogu budu presudni .........
 
Poslednja izmena:
Нисам до сада ништа прецизније чуо о субвенцијама за пољопривреду за 2012. Надам се да ће до краја године нешто званично објавити. Ако неко нешто незванично сазна, добро би био за све нас, да јави.
 
ako bude neka bude po kg robe predate subvencionisano toliko i toliko din,eura, mislim da bi to bilo najrealnije ...
 
ako bude neka bude po kg robe predate subvencionisano toliko i toliko din,eura, mislim da bi to bilo najrealnije ...
To nikako jel bi tako dobili svi sem oni koji trebaju.Uostalom nije isto tj. ne košta isto proizvesti 1000kg pšenice u Bačkoj,Banatu ili Centralnoj Srbiji.Na taj način subvencionisanja bi neki bili oštećeni.
 
Još bih dodao na Diklofenov post da bi se tek tada otvorile mogućnosti za mahinacije kod sadašnjih zadruga.
Nabili bi nam cene za keš samo da bi nas zadužili za robu iz koje će će oni izvući subvenciju.
Po meni jako loš model subvencionisanja.
 
Kod mene ljudi podizu valjane pare od subvencije a da ne znaju ni gde im je zemlja.Napustili oni imanja odavna,ali tapija glasi na porodicu i dalje.Pa se razvredne da sakupe racune za predaju i onda cekaju na isplatu.A nekadasnje obradivo zemljiste sada je parlog ili u boljem slucaju suma.Ti dobiju subvenciju bez da proizvedu ijedan jedini proizvod.Nesto bi trebalo da se uradi po tom pitanju,pa barem novac koji odlazi ovakvim "poljoprivrednicima" zavrsi kod pravih proizvodjaca,koji ionako imaju problema sa uplatom.Bojim se da nam ne ukinu i ovo malo crkavice sto daju na kasicicu.Najlakse je izgleda stedeti na agraru,dok alamani trose nemilice na gluposti.Ima li ovde uopste optimista kad je u pitanju poljoprivreda?Ovakvo stanje u agraru bez valjanih ulaganja je put u propast,ali mi nemamo nikakve strategije.
 
Neka država omogući da ja po hektaru kukuruza koji prijavim dobijem đubre,seme i naftu jeftinije za visinu od recimo tih 14000din/ha.Znači kad odem da kupim naftu da mi je naplate 100 mesto 130 ,a seme mesto 5000 neka naplate 3000din.Nadam se da ste me razumeli šta sam hteo reći.
 
To nikako jel bi tako dobili svi sem oni koji trebaju.Uostalom nije isto tj. ne košta isto proizvesti 1000kg pšenice u Bačkoj,Banatu ili Centralnoj Srbiji.Na taj način subvencionisanja bi neki bili oštećeni.
pa ne moze gospodine Diklofen svakom da se ugodi! .... drzava lepo odredi subvencije za svaku kulturu po kg pa ti biraj, negde bolje uspe zito a negde ne, negde repa, a kod nas u Vojvodini hvala bogu uspeva sve, i za tu cenu proizvodnje u Backoj,Banatu,C.Srbiji, pa nigde nije lako biti seljak ... a i ne razumem ko bi bio toliko ostecen ovakvim nacinom subvencionisanja ? ... nije los ni vas predlog, ali mislim da bi se ovim mojim predlogom tj ovakvim nacinom subvencionisanja vec jednom resilo pitanje ko se bavi ozb poljoprivredom a ko ne
 
Pa Slavko moj....
Vidim da si iz Šida ili bar okoline.Koliko tebi treba nafte za hektar oranja,a koliko meni?I na kraju (skoro uvek) su kod tebe bolji prinosi.Znači sama proizvodnja ti je jeftinija ,a prinosi bolji.Manje habaš mašine i priključke što dovodi da ti za iste treba manje para za obnovu nego meni.Kad sve sabereš i oduzmeš ja bih bio oštećen da se subvencioniše kako si ti rekao kao i većina mojih sunarodnika iz ovog dela Banata.
Ja bre nisam nikakav gospodin nego seljak tako da slobodno možemo na TI.
 
Koliko vidim, uglavnom se ratari javljaju za subvencije u ovoj temi, bar za sada. Do sad nism čuo ništa konkretno, a znaće se tek sledeće godine u Martu ili Aprilu, a pre toga će biti brdo obećanja.
 
NA ,čovek misli uopšteno.Nije bitan samo prinos ,nego koliko novaca ostane u džepu a zemlja u dobroj kondiciji.Samo zbog teže obrade imamo veće troškove.
Pre neki dan sam brao komšiji koji je limar na jedno jutro kukuruza imao je pola 5-ottonke.
Kada sam lepo rekao posle završenog branja da bi ja da sam vlast takvim ljudima uzeo zemlju i zabranio da je rade a ne još i subvenciju da dobije.
Čovek se uvredio.
Novi,pa voćari se razočarali povrtari još više a stočare ne smem ni spomenuti.
 
Ima i ovde ljudi koji su imali tako lose prinose,ali se tu nasa misljenja dele.
Moj je stav da takvom coveku treba pomoci i dati mu subvenciju da nadjubri njivu,a ne dodje prolece a on nema ni za naftu,a kamo li za PIO i skupa djubriva.
Bolje ukinuti subvencije onima sto nabijaju cene arende.
Ne znam koliko je to zemlja teza nego kod nas jer i kod nas ide 1cm=1ks u oranju.
 
Posto znamo predlog budzeta za poljoprivredu, i vidimo da taj budzet ne prati rast ostalih budzeta, jasno je da je poljoprivreda zadnja rupa na svirali. Pa pogledajte samo koliko je para predvidjeno za subvencije po otvoranju radnog mesta, a koliko za poljoprivredu, i bice vam jasan status u drustvu, tj preciznije kod budzetlija. Realno je ocekivati na osnovu ovakvog predloga, da ce subvencije biti manje. Kako stoje stvari, ili ce smanjiti po hektaru, ili ce smanjiti subvencionisane hektare. Stocarstvo ce izgleda dobro proci, tj bolje nego ranije. Posto je neke indicije, da se radi neki medju prelazni period, i da se trazi resenje, kako i najvecima dodeliti subvencije, a sve jel da po modelu EU. Sa tim se inace slazem, ali bi onda bilo dobro i da nam drzava omoguci da dodjemo u posed zemlje pod istim uslovima, kao sto je dosla ova ekipa koja se okupila oko vlasti, i bavi se bizMisom, cija je glavna finta, kako se nasloniti na budzet.
 
stara izreka kaze kad vidis nekog da se davi nedaj mu ruku nego ga gurni sa necim da se udavi da nebi povukao i tebe
 
Ima i ovde ljudi koji su imali tako lose prinose,ali se tu nasa misljenja dele.
Moj je stav da takvom coveku treba pomoci i dati mu subvenciju da nadjubri njivu,a ne dodje prolece a on nema ni za naftu,a kamo li za PIO i skupa djubriva.
Bolje ukinuti subvencije onima sto nabijaju cene arende.
Ne znam koliko je to zemlja teza nego kod nas jer i kod nas ide 1cm=1ks u oranju.
Takvom čoveku koji dobije subvenciju pa sje*e pare na neku drugu stranu treba pomoći ??
Jel ti misliš da se ja podsmevam takvoj situaciji?
 
Nazad
Vrh