Subvencije u poljoprivredi za 2016

I jare i pare ne može ! Moraš se odlučiti.

Neoliberalizam je samo savremena faza ili stadijum kapitalizma. U Lenjinovo vreme je smatrano da je imperijalizam, tadašnji stadijum kapitalizma,završni stadijum. Život je demantovao to smatranje.

Naše društvo je u stadijumu prvobitne akumulacije kapitala koja se u savremenom dobu naziva tranzicija, a podrazumeva promenu vlasničke strukture kapitala na način da kolektivna svojina postaje privatna.

Spoznaja da slede socijalni nemiri te čini klasno svesnim i jasno svrstava na jednu od suprostavljenih strana. Ja znam koja je moja strana, a ti se vidim još uvek lomiš. To je zato što poseduješ određeno dobro,zemlju, i nemožeš da se izboriš sa sitnosopstveničkom strašću. Maštaš o veleposedu, a svestan si da te buržoazija skolila i da ne dozvoljava. Tražiš utehu i pomoć u "Državi", a nje nema i neće je biti.

I takooo...paroli: proleteri svih zemalja ujedinite se, kod nas je prethodila parola: padaj silo i nepravdo. Nastavak kaže: narod ti je sudit rad...
 
Jaooooooooooooooooooooo, kako vas samo ne mrzi da ovoliko teoretišete...

I onda vam krivo kad AV izjavi da su poljoprivrednici besposleni.
 
I jare i pare ne može ! Moraš se odlučiti.

Neoliberalizam je samo savremena faza ili stadijum kapitalizma. U Lenjinovo vreme je smatrano da je imperijalizam, tadašnji stadijum kapitalizma,završni stadijum. Život je demantovao to smatranje.

Naše društvo je u stadijumu prvobitne akumulacije kapitala koja se u savremenom dobu naziva tranzicija, a podrazumeva promenu vlasničke strukture kapitala na način da kolektivna svojina postaje privatna.

Spoznaja da slede socijalni nemiri te čini klasno svesnim i jasno svrstava na jednu od suprostavljenih strana. Ja znam koja je moja strana, a ti se vidim još uvek lomiš. To je zato što poseduješ određeno dobro,zemlju, i nemožeš da se izboriš sa sitnosopstveničkom strašću. Maštaš o veleposedu, a svestan si da te buržoazija skolila i da ne dozvoljava. Tražiš utehu i pomoć u "Državi", a nje nema i neće je biti.

I takooo...paroli: proleteri svih zemalja ujedinite se, kod nas je prethodila parola: padaj silo i nepravdo. Nastavak kaže: narod ti je sudit rad...
Amerika i Engleska bice zemlja proleterska.Ca blues?
 
Koliko teoretisali obadvojica ,ipak su zanimljivi postovi koji pisu,ja ih bar citam,a AV,moze da prica sta hoce cak i njega ponekad slusam.
 
Šta je bot?

Bot je skraćeni naziv za softverskog robota, odnosno inteligentnog softverskog agenta.


Botovi često uključuju elemente veštačke inteligencije.


U prenesnom značenju na srpskoj političkoj sceni, botovi su stranački vojnici koji za male pare kucaju komentare po internetu, jer stranke ne raspolažu odgovarajućim softverima.


To rade za sitnu nadoknadu i kao zalog za napredovanje u stranci jer tako dokazuju svoju lojalnost i požrtvovanost za stranačke interese


Uputstvo*

Nik (ime) treba da bude obično, ali istovremeno i uočljivo kako bi privuklo pažnju čitaoca.


Vkthgdfp (loš primer) Dragan - G. Milanovac, Jelena 82 (dobar primer)


Koristiti što veći broj imena, kako bi običnim građanima koji čitaju izgledalo da ih je više osoba napisalo, ali ta imena moraju da budu dosta različita jedna od drugih, nikako slična (aleksaaleksić, markomarković, dinkidinić...)


Komentar treba da bude smislen i da argumentovano ide u prilog našoj stranci ili da kritikuje rad aktuelne vlasti

* Jedno od stranačkih uputstava koje kruži internetom...........


Ne bih se usudio da pomislim da smo mi na forumu izuzeti...
 
Svaka cast,lepo si to napisao

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Jako je indikativno da se tekst o botovanju na ovoj temi pojavi i ponovi posle prepiske dva normalna i pismena člana koji razmatraju problematiku subvencionisanja poljoprivredne proizvodnje u Srbiji u kontekstu opštih društvenih odnosa, a da se pri tome botovanje nije ni pomenulo tokom svih prethodnih poziva na ovakvo ili onakvo glasanje na predstojećim izborima.

Zdrav razum mi nalaže da zaključim da ovako surovo umanjenje subvencija u stvari pogoduje roblju njižnjem partijskom jer im to daje temu za propagiranje stranačkih mitova i homogenizaciju redova istomišljenika. Pa dok jedni zagovaraju vlast, a drugi je napadaju, to je u redu jer i jedni i drugi imaju priliku za širenje svoje propagande.

No čim "poštena inteligencija" počne sagledavati problem nezavisno od aktuelne političke scene, to nije u redu i ima se proglasiti botovanjem.

Iskoristiću priliku da podsetim na izvor instituta subvencija poljoprivredi u Srbiji.

Izvor je u i dalje važećem zakonu o poljoprivrednom zemljištu u kome jedan član, mislim da to beše čl. 59, izričito kaže da se poljoprivredno zemljište neobrađeno u prethodnoj godini može oduzeti vlasniku i ustupiti drugom licu na obradu uz nadoknadu vlasniku po odbitku troškova postupka.

Pa da se na bi desilo da u osiromašenoj zemlji ljudima zbog nedostatka novca za setvu bivaju ograničena svojinska prava, uvedene su subvencije.

Isti taj zakon sadrži i odredbu o zabrani prevođenja obradivog zemljišta, mislim do 4. klase al nisam siguran, u sejane livade i pašnjake bez izričitog odobrenja Ministarstva. Što je takođe u skladu sa gore opisanim članom bio povod za uvođenje subvencija.

Priča o održanju konkurentnosti, sa Bog te pita kim, je došla u jeku neke stranačke kampanje i služila je, kao što i danas služi, za već opisanu homogenizaciju stranačkih redova. A Bogami i za skretanje pažnje lađarskoj svetini sa pljačkaške privatizacije velikih poljoprivrednih dobara i prateće industrije, po sistemu:svetini sića lova, ionako će to od njihovog poreza da se namiruje, dok razgrabimo šta ima.

Upozoravam Vas sve prisutne, dođite sebi dok još imate kome !

Zakoni se počinju tumačiti na način kako su napisani.

Evo vam najsvežiji primer. Epidemija trihineloze u užičkom kraju. Na kraju je pokrenut krivični postupak protiv lovačkog udruženja jer je prodalo lovcu, koji je ulovio, divlju svinju. A na to nema pravo, jer se striktnim tumačenjem zakona to smatra puštanjem mesa u promet, a lovačku društvo za takvo što nema ni dozvolu ni mogućnost. Običaji su običaji, a zakon je zakon. Ubio si divlju svinju, uzmi trofej i idi kući, a lovačko udruženje je u obavezi da ulov neškodljivo uništi. U nadležnoj kafileriji naravno. Ako hoće i da proda ulovljeno meso lovcu, mora biti registrovano za to, plaćati određene naknade, omogućavati sledljivost proizvoda itd. Dosta bilo mangupiranja. Došao šumar i sve rasterao.

Ozbiljnim domaćinima ukazujem i na obavezu plaćanja PIO ukoliko su vlasnici zemlje, a nisu negde zaposleni. To nije stvar izbora, već obaveza. Ovdašnji "paori" bez zemlje na svoje ime izigravaju mangupe i pričaju kako će da se skinu sa PIO. Ozbiljan domaćin to ne može i samim tim nema šta da traži u stavovima i društvu tih i takvih paora.

O svim ovim i sličnim problemima ovde treba da diskutuju ozbiljni domaćini i preduzetnici, a ne da mangup paori propagiraju stranačke mitove i ozbiljan svet optužuju za botovanje.

Hvala na pažnji, ne učestvujem u eventualnim daljim raspravama offtopic povodom.
 
http://poljoinfo.com/showthread.php...-ili-samo-onima-kojima-je-to-jedina-delatnost

Evo čime smo se zabavljali-vlast lepo iskoristila i sad može da se šfrćka sa nama
Izdvojio bih ovaj post

user-offline.png

ČlanDatum pristupanjaMar 2009LokacijaSuboticaPoruka145Zahvalio se31Zahvaljeno 18 puta na 9 porukaDownloads0Uploads0

[h=2]Odg: Dali treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili samo onima kojima je to jedina delatnost[/h]
Ne razumem zasto je uopste PIO uslov ili zasto bi razgranicili po povrsinama. Svako ko placa PIO placa ga sebi (time nesto i dobija ) i mi koji radimo u firmi placamo PIO. Treba li duplo da ga placam da bi moja proizvodnja bila jednako vrednovana. Subvencije nebi smele biti socijalna kategorija, gde je tu konkurencija. Sto se tice toga da zaposleni dobijaju platu; Platu ne dobijamo nego je zaradomo, i na taj deo platimo sve sto je propisano. pogresno je reci da imamo drugi posao, mi ga RADIMO. Posao imaju oni za koje radi neko drugi.​


 
Poslednja izmena:
Разумем те Зоране јер сам и ја радио у фирми пре десет година па ми није било јасно зашто се блокирају путеви због цене товљеника од 40 дин/кг па не могу комотно да дођем до посла .И ја сам тад продавао товљенике по 40 дин/кг а прасице по 80 дин/кг па се нисам много брецао због цене јер брзо дође први у месецу и плата покријем губитак ако га је било платим рачуне,купим нову мешаону или нова укљештења и терај даље.Али сам ја за разлику од тебе сад окусио и другу чисто пољопривредну страну па на ову цену свиња,прасица,кукуруза,пшенице и др. могу ти рећи кад се плате соја,премикси и репроматеријал не остане ништа.А треба живети,платити остале рачуне,школовати децу,обући се итд.Нисам против да и ти добијеш субвенције али у ситуацији кад нема пара неко је морао да се сети у овој лудој држави и да врати субвенције само за ПИО осигаранике.
 
Poslednja izmena:
Da se razumemo,smanjenje subvencija je u direktnoj vezi sa javnim sektorom,kao i smanjenje penzija i plata profesorima,doktorima...,mislim na javna gradska preduzeca,koja su posle pobede sns postala prenatrpana poslusnim glasacima koji u njih bez ikakvog osnova zaposleni,bez adekvatnog obrazovanja,za izmisljena radna mesta,to je ogroman broj ljudi koji primaju plate nicim zasluzene,a te plate ce da se slome na kicmi poljoprivrednika,koje ce se izmedju ostalog ogledati u smanjenju vec ionako minimalnih subvencija,tacka.
 
http://poljoinfo.com/showthread.php...-ili-samo-onima-kojima-je-to-jedina-delatnost

Evo čime smo se zabavljali-vlast lepo iskoristila i sad može da se šfrćka sa nama
Izdvojio bih ovaj post

user-offline.png

ČlanDatum pristupanjaMar 2009LokacijaSuboticaPoruka145Zahvalio se31Zahvaljeno 18 puta na 9 porukaDownloads0Uploads0

Odg: Dali treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili samo onima kojima je to jedina delatnost

Ne razumem zasto je uopste PIO uslov ili zasto bi razgranicili po povrsinama. Svako ko placa PIO placa ga sebi (time nesto i dobija ) i mi koji radimo u firmi placamo PIO. Treba li duplo da ga placam da bi moja proizvodnja bila jednako vrednovana. Subvencije nebi smele biti socijalna kategorija, gde je tu konkurencija. Sto se tice toga da zaposleni dobijaju platu; Platu ne dobijamo nego je zaradomo, i na taj deo platimo sve sto je propisano. pogresno je reci da imamo drugi posao, mi ga RADIMO. Posao imaju oni za koje radi neko drugi.​


To kako je neki zarade je posebna prica. Verovatno su zaradili i regres i topli obrok koji se ponovo vracaju za 500000 zaposlenih u javnom sektoru. Tom istom javnom sektoru koji gotovo nista ne proizvodi, a poljoprivrednicima subvencije na nivou socijalne pomoci. Kada sam pre izvesnog vremena pisao da su zaposleni imali regres i topli obrok dosta njih mi se ovde smejalo. Pitam se samo kako ce nama odobriti pare za te dve stavke, ili misle da mi ne treba da jedemo i idemo na godisnji odmor??? Ako nismo gradjani drugog reda neka razmisle o tome.
 
To kako je neki zarade je posebna prica. Verovatno su zaradili i regres i topli obrok koji se ponovo vracaju za 500000 zaposlenih u javnom sektoru. Tom istom javnom sektoru koji gotovo nista ne proizvodi, a poljoprivrednicima subvencije na nivou socijalne pomoci. Kada sam pre izvesnog vremena pisao da su zaposleni imali regres i topli obrok dosta njih mi se ovde smejalo. Pitam se samo kako ce nama odobriti pare za te dve stavke, ili misle da mi ne treba da jedemo i idemo na godisnji odmor??? Ako nismo gradjani drugog reda neka razmisle o tome.
Loše si obavešten.Nema toga već decenijama.Nisu ovo Titina vremena.
Menjam platu,topli obrok i regres za 100ha zemlje,Hitno.
 
Nama 4000/ha ako nam nije dosta tu su strani investitori koji ce Srbiju izvuci iz krize.
Recimo strani investitor iz Nemacke dodje u Srbiju. Srbija da bi taj strani investitor dosao mora da mu obezbedi exstra profit jer on nece da radi sa 0 ili nedaj boze sa minusom kao mi.
Taj strani investitor nece kupovati seme Zemun polja ili NS vec njegova semena, njegovu hemiju, nece kupovati IMT traktore, Zmaj kombajne, vec svoje traktore, kombajne i na taj nacin uposljavati svoju privredu a ne nasu. Kod nas u Srbiji postoje svega dve domace banke (mozda gresim) ostale su strane. Sta mislite u koju ce banku strani investitor ulagati u Komercijalnu ili u banku postanske stedionece ili u svoju i preko nje izvlaciti svoj profit u svoju maticnu drzavu. Kao rezultat odliva novca dolazi do povecanja kursa dinara do rasta cena i do pada zivotnog standarda. Zanimame kakva je uloga stranih investitora u Srbiji?
 
Nikakva, ali je to narod trazio.
Kada su se davale akcije za prodaju firmi svi su potrcali, sada kada gazda kroji kapu radnici se bune.
Kod stranca se nece moci ni buniti.

Sa druge strane zalosno je sto su plate 20 - 30 000 dinara, tesko da se moze mesec preziveti.
 
Nazad
Vrh