Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Od subvencija nema nista do 2016 pa da malo procaskamo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Možda sam već dosadan, ali ovde nisam rekao, subvencije treba ukunuti jer su samo kontra delovale kod nas i stvorile veliki haos ,kako na tržištu roba ,tako i medju poljoprivrednicima ,one su samo protočni bojler za ostale grane što se naslanjaju na poljoprivrednike, stvara se lažan utisak da su one značajne i da pomažu,ali to je nije tako ,naprotiv, iako ne mogu reći da za pojedince nisu bile od koristi!
Nama treba uredjeno tržište i poštovanje zakona i nova agrarna politika ,bez ta 3 ,džaba i većih subvencija !?
 
Ko je veći rusofil ili ko je veći eurofil, to je baš tema u vezi subvencija. Ja kad opsujem ili iskarikiram ove koji ne mogu ili neće da vrate KUSUR od veštaka i goriva (moje pare) onda je off topic i pretnja banom....
 
Pozdrav drugari.imam jedno pitanje i nadam se vasoj pomoci. Posto nemam dovoljnu povrsinu zemlje da bih registrovao p.gazdinstvo,ponudi mi ujak da da na poklon jednu parcelu od nekih 60ak ari. I sada,pre nego sto udjem u tu pricu oko registrovanja,moram da prevedem na sebe tu njivu.
Zanima me sta mi se vise isplati da to prevedem kao poklon ili da "kupim" tu njivu. Na sta se placa manji porez?
 
Pozdrav drugari.imam jedno pitanje i nadam se vasoj pomoci. Posto nemam dovoljnu povrsinu zemlje da bih registrovao p.gazdinstvo,ponudi mi ujak da da na poklon jednu parcelu od nekih 60ak ari. I sada,pre nego sto udjem u tu pricu oko registrovanja,moram da prevedem na sebe tu njivu.
Zanima me sta mi se vise isplati da to prevedem kao poklon ili da "kupim" tu njivu. Na sta se placa manji porez?

Dovoljno samo ugovor o zakupu
 
To je ok,ali ujak zeli da mi pokloni tu njivo u trajno vlasnistvo. U fazonu evo ti radi sa njim sta hoces :) Ne zeli on da se petlja sa tim ugovorima vec da mi pokloni.
 
Nazad
Vrh