Subvencije poljoprivredi za 2014

Više nema dileme – sledi promena u trošenju Agrarnog budžeta u 2015. godini i to, pre svega, u izdavanju novca za ratarstvo (podsticaji samo za imanja do 20 hektara) i izostavljanja iz podsticaja zakupljenih državnih oranica.Cilj ovih promena je smanjenje subvencija, pa će one za poljoprivrednike iduće godine biti umanjene za oko šest milijardi dinara – sa 34 milijarde na 28 milijardi. Ovaj obim subvencija je skoro trećina od ukupnog iznosa koji će država potrošiti na železnicu i razne finansijske kišobrane, a iz stavke subvencija.U Odboru za poljoprivredu Narodne skupštine tvrde da je ovo još i dobar troškovnik, jer su iz Ministarstva poljoprivrede u prvoj verziji predlagali smanjenje Agrarnog budžeta za 12 milijardi dinara i to baš na stavku subvencija.Međutim, ovo poboljšanje je samo za neupućene normalno, jer taj iznos od šest milijardi dinara nije i konačan minus u 2015. godini. Kako sada stoje stvari, Ministarstvo poljoprivrede, preko Uprave za agrarna plaćanja, nema novac za isplatu premija za dizel gorivo i mineralno đubrivo, kao i za premije za tov. Ovaj iznos, koji u državnoj administraciji čuvaju za sebe, uz prenošenje obaveza za četvrti kvartal premija za mleko, mogao bi biti i 7,5 milijardi dinara.CEO TEKST MOZETE DA PROCITATE OVDEhttp://www.agroinfotel.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5707:subvencije-premije-&catid=12:agroekonomija&Itemid=34
 
Ja ne vidim razlog postojanja min. Poljoprivrede,posto lagano ukidaju subvencije najbolje bi bilo da se povuku sa pizicija posto im je glavna parola "pare nisu problem,para nema"
 
Jao kolega kako mozes biti na kraj srca?? A sta ce sa ovim jadnim ljudima koji rade u ministarstvu poljoprivrede za neku sicu od 160 hiljada dinara?? Nemoj tako i oni treba da zive :osmeh:. Da nije njih pa mi ne bi postojali, da nam oni nisu rekli da smo mi poljoprivrednici i seljaci mi bi mislili da smo liliputanci:haha:
 
Zato sto preko 20ha postajes znacajno veci paor od proseka gazdinstva i nije ti potrebna pomoc u vidu subvencija za proizvodnju.
 
Sad kad od 1.januara krene brdo proizvoda iz EU nece nama biti niko u pomoci ,recice otvoreno trziste ,jesce se smrznuti zaklani prasici po ceni zivih nasih domacih,a mi finansijski cemo uzimati uvek jeftinije ,a posed sa 20 ha nema nekog opstanka u buducnosti to je sigurno.
 
Nazad
Vrh