Subvencije poljoprivredi za 2014

Kakva je ovo glupost da neko ima prilike da kupi jeftinije gorivo, a neko ne.
Sad gledam ovu listu, i u Kragujevcu nema ni jedno mesto po ovoj ceni, iako je cetvrti grad po velicini u Srbiji.
 
Ja evrodizel nisam platio ove godine skuplje od 147 din.U pitanju su privatne pumpe Taxi petrola koje poljoprivrednicima koji sipaju preko 2000l ED ili GU godisnje daju kartice sa kojima imaju popust na svim njihovim pumpama.Imaju 2 pumpe u Pancevu,1 u Bavanistu i 1 u Zrenjaninu.
 
Da li je neko dobio za umatičene ovce ?
U matičnoj službi mi rekli da su skoro 95% ovih što imaju krave dobili, ali kolega i ja koji imamo umatičene ovce za sad ništa.
 
Ma ovo mi je prva godina da sam predao za ovce, nadam se da sam prošao, pa kad bude...Inače jedino sam za gorivo dobio ima više od mesec dana, predao 10 juna, kad i za zemlju ali to nije leglo. Za veštačko predao sredinom jula, i takođe ništa.
 
I meni legle pare za gorivo juce samo jos za djubrivo da dobijem,a predao sam isti dan tu negde oko 15.07
 
da obrazlozim kako nam ne daju za vestak racun. fino po zakonu zadruga nije obavezna da ima fiskalnu kasu, moze da radi sa otpremnicom i fakturama, ili tome slicno. i kazu oni su proletos kada smu nama dali vestak na ugovor i prodali za pare trezoru platili pdv na tu robu, i da bi nam sad dali racun trebalo bi na njega opet platit taj pdv, ili obavitit mnogo papirologije i poslati trezoru da se ne obracuna pdv na to, ali nece, ni9je im u interesu raditi toliki posao.. a imaju kasu i izgovor im je da je nemaju jer su lenji.
 
Dali je neko od vas podneo zahtev Pokrajinskom Sekretarijatu za poljoprivredu za dodelu sredstava za stara lica koja su dala zemlju u zakup i dali je nekome lego novac na racunu?
 
Nazad
Vrh