Subvencije poljoprivredi za 2014

ne bih nikog da uvredim,ali te bi mozda neznaci nista 6000din po ha...na necijim mestima onda ne bih ni komentarisao o onima koji rade malo zemlje
Na temu subvencija najvise kukaju oni koji ne rade nista ili rade malo omi koji ne proizvode nista ili proizvode jako malo,a samim tim im je i doprinos razvitku ove drzave mali ili nikakav.
 
Sta uopste znaci pojam raditi mnogo.Da li to znaci da svi moraju da imaju stotine hektara da bi bili rentabilni.Po tom principu samo mali broj ce da prezivi sto uopste nije normalno niti je pravedno.Poznato je dobro kako zavrse svi oni koji su alavi na zemlju i kojima nikad dosta nije.
 
Imate li link za obrazac za osnovne subvencije u poljoprivredi za 2014 godinu? Nasao jesam na sajtu Min. poljoprivrede al stari tj. za 2013-tu, medjutim ima razlike u broju i gore nema crtice da se upise godina vec stoji 2014:ppozdrav:.

Nema obrazaca za 2014. vec se koriste iz 2013. Takav primerak sam dobio u trezoru, i takav sam istampao i sa sajta min.polj.
 
ne bih nikog da uvredim,ali te bi mozda neznaci nista 6000din po ha...na necijim mestima onda ne bih ni komentarisao o onima koji rade malo zemlje

Тракторист нисам мислио на тебе,и да знам да значе људима,и знам колико паре требају свим сељацима...Контекст је скроз други.
 
Kada se budu odrekli Vucko i ostali politicki sljam svojih plata odreci cu se i ja subvencija.Ni mene niko ne pita jel mi treba pomoc da prehranim porodicu,a koliko sam primetio citajuci stranice unazad ovi sto pisu da se odricu ti dinara nikome ne bi dali vec samo laju.Sve su to lazni humanitarci.Deca u Srbiji umiru jel ne moze drzava da odvoji za njih 50-100000E i niko se nije oglasio da se pomogne i da se daju subvencije za pomoc.Muka mi je da citam postove nekih ljudi koji ni sami ne znaju sta pricaju.
 
A i pitacu vas cega ce te se odricati kada nam budu priredili isti scenario kao prosle godine psenica(koja nece roditi jel je mahom bolesna)14 din,a suncokret 25,a dizel 155din. seme vestak i hemija otisli u nebesa,a vi se odricite.
 
Neko je ranije, dal u ovoj temi dal u nekoj drugoj, pisao o PDV-u i kako je opstina Sabac 3. u Srbiji po visini uplate u budzet. Ne bih se bas slozio jer samo samo od prodaje zastitnih sredstava u poljoprivredi se uplati ogroman pdv, pa onda od goriva za poljoprivredu i vestackog djubriva. Gde su semena, rezervni delovi, polovna i nova mehanizacija itd. Tko da pojedine opstine iako nemaju Sabacku postenu privredu imaju ogroman doprinos u budzetu. Iz tog budzeta se lako dele plate drzavnom aparatu, a kad treba da se podele subvencije onda se postavljaju tako visoki standardi da ni Sergej Bupka ne moze da preskoci.
Totalno je podlo i pateticno da se pojedinci prsaju i glume humaniste,a da pri tom nisu se ni malo zamislili da je poljoprivreda jedina grana koja ovoj drzavi donosi toliki profit, i sad bi hteli tu granu na kojoj sede da seku.
 
Molim te , ja sam stavio relevantne cinjenice.U nasem kraju je samo 2 000 hektara jagoda, koliko kosta samo hemija za to, pa znacajne povrsine pod drugim vocem i povrcem gde su sama ulaganja u odnosu na ratarske kulture , sigurno barem dva puta veca..Pa gde je veliki broj malih i srednjih preduzeca i drugo.Pomenuo si vestacka djubriva,pa i ona se proizvode u Sapcu, pomenuo si gorivo, samo sam ja sada potrosio 1000 litara za odbranu od poplave.Pa na kraju zasto i ne reci polovni automobili, izracunaj samo koliki je PDV na njih.Molim te da izneses podatak na kome se mestu po uplati PDV-a nalazi tvoja opstina ili neke druge u Srbiji sa svojom naprednom privredom i savremenom poljoprivredom.

Da se ide na sistem gde svaka opstina sama dodeljuje subvencije na svojoj teritoriji neki ovde bi dobili doslovce nula 0 dinara.Npr neka opstina u Banatu uplati PDV -a za mozda 10% u odnosu na Sabac, a povuce duplo vise subvencija.Pa gde to ima?

Takodje pohvala za urednika jer je izbrisao poruku od Diklofena gde on pominje neku vrstu sexa ili ne znam jos cega, verujte da sexa licno imam sasvim dovoljno tako da mi neka dodatna kolicina ovde na forumu stvarno nije potrebna.
 
Poslednja izmena:
Da se ide na sistem da svaka opstina sama dodeljuje subvencije na svojoj teritoriji neki ovde bi dobili doslovce nula 0 dinara.Npr neka opstina u Banatu uplati PDV -a za mozda 10% u odnosu na Sabac, a povuce duplo vise subvencija.Pa gde to ima?
Smatraš da treba da dobiješ veće subvencije zato što tvoja opština uplaćuje veći pdv od ovih u banatu? :haha:
 
Pa zar nije logicno tako?Ako ce neki da isticu kako je kod njih sve na nivou, sve savremeno a u drugim krajevima beda i jad.To sam stavio jer je jedan clan ovde govorio o poljoprivrednicima iz Sapca u negativnom kontekstu, pa sam mu cisto izneo neke podatke.
 
Recimo u nasoj opstini Despotovo proizvede ogronu kolicinu povrca, jagoda takodje ima u nasoj opstini na stotine hektar, mlecno govedarstvo, 50000 hektra obradivo itd.
No nije vreme ni mesto da licitiram i tizem, i onako dignute, tenzije.
U jednom momentu govori se o solidarnosti, o bratsvu i jedinstvu, a vec u drugom, citiram "Da se ide na sistem da svaka opstina sama dodeljuje subvencije na svojoj teritoriji neki ovde bi dobili doslovce nula 0 dinara.Npr neka opstina u Banatu uplati PDV -a za mozda 10% u odnosu na Sabac, a povuce duplo vise subvencija.Pa gde to ima?"
O cemu onda dalje da razgovaramo, o solidarnosti i pomoci. Iz tog banata ste dobili tone i tone pomoci, a vec ih sad prozivate. To im je verovatno hvala.
 
Pogledaj moj prethodni post pa ce ti biti jasno.Sabac 110 000 , stanovnika 55 000 hektara obradivog zemljista + sume , gde su fabrike i sve ostalo, tranzitna opstina.....

Na kraju niko od nas nije pisao poseban ugovor sa drzavom za subvencije, nigde ne pise u zakonu koji je rok za isplatu istih, ja sam samo hteo da kazem da ce subvencija biti i da nema potrebe ovde na ovom forumu da se dize prasina u smislu da li ce ih imati ili ne.

Naravno da niko nije lud da ih se odrekne kad je to velikim delom i novac samih poljoprivrednika uplacen drzavi.Svi se nadamo da ce ih biti ali je neukusno da neki ljudi koji hvala Bogu nisu ni osetili ove nedace i poplavu ovde kukaju na sav glas, dok u isto vreme ljudi koji su u mnogo goroj situaciji cute i nadaju se da ce sve biti ok.Ne moze u jednoj propaloj drzavi gde je 80% beda da ostalima bude bas lepo.

Za krajeve iz Vojvodine koji salju pomoc jedno veliko HVALA, niko ih nikada i nije kritikovao zbog toga, ako valjda zivimo u jednoj drzavi, valjda onda i treba da se ispomazemo.
 
Poslednja izmena:
Poljoprivreda je sirok pojam i ima raznih subvencija za razne grane ali sto se tice ratarstva sa starom subvencijom od 12000 dinara drzava je ekonomski gledano bila na cistom gubitku i to je neko nadoknadjivao(krediti, ili porez od jadne industrije) a vi se ljutite koliko vam volja! Kad se skine letina i proda legalno(sto u mnogim slucajevima i nije primenjivano) drzava ima pdv, izracunajte trogodisnji pdv hektara i prosecne cene i ako sam pogresio izvinjavam se unapred. Onda ne treba daccudi zasto je nova vlast omda to prepolovila a zemlja ubedljivo najskuplja u okruzenju a i sire!
 
Sledeca faza je da traze i teritorijalnu nezavisnost.. a ludaci iz banata su bili da pune dzakove i nose konzerve, vodu, odvajali od sebe koliko su mogli, dok su se ti treceplasirani po PDV-u (cast malom broju izuzetaka) setali gradom, obalom, vozili automobiliom ili biciklom i pravili budalom nas kao i sve ostale ljude koji su dolazili iz drugih krajeva.. A izgovor kad smo napali par njih.. Do mene voda nece doci.. izvinjavam se za of top..:off_topic:
 
Naveo sam Sabac, jer je neko pomenuo da nismo nikada ucestvovali u protestima, a prvi protest je i bio ovde kod nas i Bogaticu 2007. godine i vodili su ga proizvodjaci svinja.Niko iz drugih krajeva se nije prikljucio, niko nije podrzao protest od strane udruzenja poljoprivrednika, a sam protest je zavrsen tako sto je policija prebila ucesnike na Savskom mostu.Zasto bi se onda prikljucili nekom protestu kada smo ostavljeni na cedilu 2007. godine sami da se borimo.Vas hvala Bogu policija u kasnijim protestima nije makar tukla. U tom kontekstu sam pomenuo Sabac i njegove uplate PDV-a.Nista drugo.


Sto se tice poplave HVALA svima sa strane koji su dosli da nam pomognu.Pricati da su drugi radili dok su se Sapcani setali je stvarno bezveze, ogroman broj Sapcana je branio svoj grad, toliko.
 
Nazad
Vrh