Subvencija za mehanizaciju

Vidi ovako, ako realno gledamo situaciju, jako malo ljudi će uopšte i javiti na taj konkurs, jer je "na brzinu" što bi se reklo.... Tako da će prolaznost biti 99%....

I još nešto. Ja znam bar 10-12 ljudi koji su konkurisali, i svi su dobili (više puta) . Ako Je PIO i ZDR čisto dobiješ potvrdu da je izmireno. I imaš sve ostale potvrde za porez i odvodnjavanje. Nema razloga da se bojiš. Prolaznost je 100%....(državi su oni prvi na spisku).. . E sad oni nazovimo "vikendaši" uvek strahuju za sve. Ne plaćaju Pio i Zdr, firma plaća, nemaju zemlje na svom imenu, ne plaćaju odvodnjavanje i porez..... A hoće da dobiju 50%, e tu je problem. I tu je prolaznost mnogo manja, realno gledano,. Uvek bilo. Imam drugara tako vikendaš još čeka odgovor na predračun iz 2017-te.....
 
E sad oni nazovimo "vikendaši" uvek strahuju za sve. Ne plaćaju Pio i Zdr, firma plaća, nemaju zemlje na svom imenu, ne plaćaju odvodnjavanje i porez..... A hoće da dobiju 50%, e tu je problem. I tu je prolaznost mnogo manja, realno gledano,. Uvek bilo. Imam drugara tako vikendaš još čeka odgovor na predračun iz 2017-te.....


Ne znam koliko zemlje radiš, ali probaj da se zaposliš pa da pored posla radiš i to što sada radiš, pa da nikad nemaš vikend. Onda ti nick ne bi bio SaleCar nego SaleSluga.

Dautovic;

Profesionalni poljoprivrednik sa adresom u Novom Sadu.
 
Nemojte opet izmedju sebe da se svadjamo, malo je sto nam prave ovakve igranke. Procitao sam javni poziv, opredeljeno je 700 miliona dinara za ove povracaje, maksimalan iznos po jednom zahtevu je 1.5miliona, ukoliko svi ostvare maksimalan iznos povracaja ukupno 466 zahteva na nivou cele Srbije. Slozicete se smesan broj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Vidi ovako, ako realno gledamo situaciju, jako malo ljudi će uopšte i javiti na taj konkurs, jer je "na brzinu" što bi se reklo.... Tako da će prolaznost biti 99%....

I još nešto. Ja znam bar 10-12 ljudi koji su konkurisali, i svi su dobili (više puta) . Ako Je PIO i ZDR čisto dobiješ potvrdu da je izmireno. I imaš sve ostale potvrde za porez i odvodnjavanje. Nema razloga da se bojiš. Prolaznost je 100%....(državi su oni prvi na spisku).. . E sad oni nazovimo "vikendaši" uvek strahuju za sve. Ne plaćaju Pio i Zdr, firma plaća, nemaju zemlje na svom imenu, ne plaćaju odvodnjavanje i porez..... A hoće da dobiju 50%, e tu je problem. I tu je prolaznost mnogo manja, realno gledano,. Uvek bilo. Imam drugara tako vikendaš još čeka odgovor na predračun iz 2017-te.....
Po meni baš ti, kako ih ti nazivaš vikendaši, nemaju o čemu da brinu. Nemaju zemlje na sebi samim tim nisu poreski obveznici i ne mogu da ga odbiju zbog duga. Pio i zdr nema jer nema zemlje u vlasništvu. Skupi papire preda i čeka pozitivan odgovor. A ti ako predje 15. u mesecu a oni baš tad provere po službenoj dužnosti i vide da imaš dug odma odbijenica...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
466 je teoretski broj. Moj drugar ce koji i ti konkurisati za rasipac od 2000e bruto cene tj oko 800e ispada 50% cene bez pdv sto je 1/15 od maks povracaja. Tako da u praksi to ce biti izmedju 1500-2000 zahteva po meni.
 
Gospodja sa info telefona u ministarstvu kaze da nije uslov da su pio i zdravstveno izmireni, da bi se konkurisalo.
 
466 je teoretski broj. Moj drugar ce koji i ti konkurisati za rasipac od 2000e bruto cene tj oko 800e ispada 50% cene bez pdv sto je 1/15 od maks povracaja. Tako da u praksi to ce biti izmedju 1500-2000 zahteva po meni.
Slazem se da je teoretski broj, ja samo kazem da su to skromna sredstva celokupnu repuliku. Srbija prema guglu ima 145 opstina, podelite taj broj od 466 sa brojem opstina I videcete da je dovoljno da po svakoj opstini bude u proseku 3 (slovima tri) zahteva sa maksimaalnim povracajem I pare ce se potrositi. Svake godine smanjuju sredstva I prave ove konkurse na brzaka da sto manje ljudi konkurise, kakva je to podrska razvoju poljoprivrede pitam se.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jel ulazi i rolobalirka u mašine na koje može povraćaj?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Ja sam lane dobio za setvospremac po istoj uredbi kao i sad ova brzopotezna od 15 dana. Zvalo se prikljucna mehanizacija za obradu tla tako nekako.
 
Znam da moze setvospremac, pitao sam za polugerminator I germinator, nisu navedeni u tabeli dozvoljenih investicija. Zanima me da li je neko konkurisao I prosao sa njima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh