Subvencija za mehanizaciju

 
Ima li ko iskustva...
U gazdinstvu imam upisano 75ha.Od toga 45ha su širokoredne kulture a 30ha pšenica. U konkursu za povraćaj je ograničenje na 50ha.Sejalica za koju bi trazio povraćaj je za širokoredne kulture. Računaju li oni sve ukupno ili samo onu površinu za koju se masina primenjuje?
 
Pre je pisalo u konkursu pod određenom kulturom, tako da ako si imao 35ha pšenice, a 100ha kukuruza i suncokreta, zitnu sejalicu si mogao kupiti. Ovaj nisam ni otvarao da pregledam.....
 
I ja znam da je prosle godine bilo 50ha kukuruza-suncokreta ako hoces sejalicu za njih.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Moj tast je odbijen prosle godine za gruber jer je imao 52 ukupno hektara prijavljeno. Mora da bude ispod 50 hektara , ako vazi isti pravilnik.
 
Zadnje dve godine sam slao za odredjene masine i nije bilo odvojeno po ratarskim kulturama, vec ukupno ne smes da imas vise od 50ha zitarica. 2014 sam takodje slao za prskalicu ali se ne secam oko tog ogranicenja.
Sad za ovaj konkurs imam dokumentaciju za prskalicu i kembridz ali kako doci do potvrda. Moram da pozovem sutra/prekosutra odeljenje za poljoprivredu u opstini da se raspitam.
 
Ima li ko iskustva...
U gazdinstvu imam upisano 75ha.Od toga 45ha su širokoredne kulture a 30ha pšenica. U konkursu za povraćaj je ograničenje na 50ha.Sejalica za koju bi trazio povraćaj je za širokoredne kulture. Računaju li oni sve ukupno ili samo onu površinu za koju se masina primenjuje?
Ja kad sam predavao imao sam nepunih 100ha na gazdinstvu,ali je bitno da nemas vise od 50ha kultura koje ta sejalica moze da seje. Npr. Kupujes zitnu sejalicu (repica+psenica+jecam+detelina)<50ha
Ali ja sam kupovao 2016god
Sad ne znam da li je tako
 
Pa dobro to je uvek i bilo, ali sad se niko nije pripremio za ovako kratak rok od 15 dana. Jako mali procenat ce uspeti da prodje jel uglavnom retko ko ima svu mehanizaciju vec ocarinjenu. Mada ima nekih informacija da bi jos jedan konkurs mogao biti na jesen. Ko zna.
 
Uvek bilo i biće... Srbistan..... Sejalice još u turskoj, a ti dobiješ fiskalni račun i sve potrebne papire za konkurs. Samo ko reši da izvadi suvu lovu i kupi.
 
Nije problem u lovi nego sigurnosti prolaska.
Planirao sam prvo ovaj na mlade, pa onda na redovan neku prikolicu mozda. Ali opet mogu da je kesiram i bude FT1P.
 
Nazad
Vrh