Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
poz svima imam jedno pitanje hocu da uzmem od jedne firme zemlju u zakup pa me interesuje dali imam pravo na subvencije posto moj zet radi crkvenu zemlju i nema pravo na subvencije hvala :ppozdrav:
 
Na crkvenu zemlju nema prava jer se vodi kao da je uzeta od pravnog lica u zakup.I ako od firme budeš uzeo u zakup tj. ako se zemlje vodi na firmu nećeš dobiti subvencije na tu zemlju.Tako je bilo prošle godine,a za ovu ipak treba sačekati.
 
Kakva subvencija za mehanizaciju?Vraćaju novce onima koji su kupili traktore od 50,60,70 hiljada evra,pa gde to ima?Pa ti isti ljudi prodaju sad skoro nove ruseve(2002,2003,2004,2005)godište.A na leto nas tri puta tuko led.Nemaju za rakete kažu,a ovamo dele 40% velikim gazdama.RAKETE KUPUJTE MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE!!!
 
Što je neko dužan da štiti tvoju njivu do tebe samog.Pa nije država proizvela led i poslala na tvoju njivu da bi ona bila dužna da te od istog štiti.Plaćaš li ti državi za te rakete?Ja ne plaćam pa mi nije ni krivo kad nema raketa,a i nisu neka zaštita.Osiguraj useve kod osiguravajućih kuća ili kupi zaštitne mreže uz povraćaj dela novca od ministarstva poljoprivrede ukoliko imaš vinograde ili voćnjake.
Za traktore nisi baš u pravu jer većina koju ja znam je kupila sasvim normalne traktore i to baš Ruse.A kako bi ti da ti vrate novce,kako ti kažeš,a ako ne kupiš traktor?Da država tebi da 10000evra pa ti ako hoćeš kupiš traktor ,a ako slučajno naletiš na neki polovan auto iz uvoza možda se odlučiš i za njega.E vidi ti bisera....
 
Mislim da bi taj povraćaj za novu mehanizaciju trebalo nekako drugačije da se rasporedi, pa da svi dobiju ponešto, a ne ovako neko dobije sve, a neko ništa.
 
ljakse je napisao(la):
Kakva subvencija za mehanizaciju?Vraćaju novce onima koji su kupili traktore od 50,60,70 hiljada evra,pa gde to ima?Pa ti isti ljudi prodaju sad skoro nove ruseve(2002,2003,2004,2005)godište.A na leto nas tri puta tuko led.Nemaju za rakete kažu,a ovamo dele 40% velikim gazdama.RAKETE KUPUJTE MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE!!!
Ima pravo čovek... ::lose::
 
Ovde su mišljenja jako podeljene!
Ljudi pa ne možemo samo državu da krivimo za sve dobrim smo delom krivi i sami!
Znam da je "malo" sve što država daje ali nismo mi birali u kojoj će mo se zemlji roditi.
Ja lično nisam zadovoljan koliko država izdvaja za subvencije ali do pre par godina nije bilo ni dinara pa smo radili,tako da i ova pomoć ma kolika je dobro dođe.
Meni je jedino krivo kada vidim da prosvetari imaju budžet 120 milijardi a mi 20. Obrazovni sistem nam je u k***u a silne se pare izdvajaju za to.Poljoprivreda koja je trenutno jedna od najboljih grana srpske ekonomije ima više nego socijalni budžet.
 
diklofen je napisao(la):
Što je neko dužan da štiti tvoju njivu do tebe samog.Pa nije država proizvela led i poslala na tvoju njivu da bi ona bila dužna da te od istog štiti.Plaćaš li ti državi za te rakete?Ja ne plaćam pa mi nije ni krivo kad nema raketa,a i nisu neka zaštita.Osiguraj useve kod osiguravajućih kuća ili kupi zaštitne mreže uz povraćaj dela novca od ministarstva poljoprivrede ukoliko imaš vinograde ili voćnjake.
Za traktore nisi baš u pravu jer većina koju ja znam je kupila sasvim normalne traktore i to baš Ruse.A kako bi ti da ti vrate novce,kako ti kažeš,a ako ne kupiš traktor?Da država tebi da 10000evra pa ti ako hoćeš kupiš traktor ,a ako slučajno naletiš na neki polovan auto iz uvoza možda se odlučiš i za njega.E vidi ti bisera....
ko je dužan da štiti od leda ako ne država :sta: da si nastradao od leda drugačije bi pričao
 
A što je dužna da te štiti od leda?U kom je to zakonu regulisano ili uredbom?
Otkud ti znaš da ja nisam nastradao sa ledom i to više puta.
 
diklofen je napisao(la):
A što je dužna da te štiti od leda?U kom je to zakonu regulisano ili uredbom?


A zašto onda postoji protivgradna služba pri RHMZ Srbije? I finansiraju se iz budžeta.
 
Montoya jeste da je država dužna,ali kad je došlo da se plati odvodnjavanje i navodnjavanje niko nije hteo da plati,pa je posle država kriva što je poplava!!
Zamisli da ti uvedu i rakete da plaćaš pa niko ne bi hteo ni da čuje o plaćanju .
Po meni bolja varijanta osigurati useve.
I ja sam nastradao letos od grada na 8 jutara.
 
Recimo kad registruješ auto ti plaćaš deo za upotrebu javnih puteva.A koje dadžbine plaćaš za zemlju gde je navedeno da deo ide za protivgradnu zaštitu.Svakom od nas je dozvoljeno da osiguramo svoje useve i opet nas većina to ne radi.To je naš lični reskir tj. kocka sa "onim" gore.
 
Što je dužna ? Pa ako naplaćuje poreze valjda ima neku obavezu prema građanima jer led ne uništava samo useve već i krovove,automobile....
Da si nastradao ne bi pričao kao da ti je svejedno bilo čak i ako je osigurano....ko j....e kukuruz i soju naplatiću osiguranje,meni ne bi bilo svejedno a ni svakom normalnom čoveku
 
Niko nije rekao da mu je svejedno kad mu stradaju usevi pa makar i da naplati osiguranje.
Kad bi nama država brinula za ,poplave,led,sušu besplatno zdravstvo,školovanje sve nas zaposlila i zemlju da radimo iz zajebancije onda se ova država ne bi zvala takom kako se zove sada!!!
Uzalud je raspravljati dalje dal je država dužna ili ne da brine o nama.
U švajcarskoj kad bi znao koliko plaća državi radnik koji ima minimalac i koliko mi plaćamo smešno je i očekivati da dobiješ nešto.
Daleko od toga da branim državu ali mi smo doveli ove gore pa nas jašu kako hoće.
 
mislim da je problem oko povracaja za mehanizaciju taj što je dobijaju paori bliži vatri, odnosno vlasti, da ne kažem partiji. moje mišljenje je da subvencije treba da idu direktno proizvodjačima, pa nek oni sami odluče šta im treba. isto to važi i za đubrivo.
subvencije treba podeliti u tri dela. direktna podrška po ha površine za registrovana gazdinstva, kao i do sada. drugi vid podrške bi bile subvencije za mleko i juneće meso, po jedinici mere, koje bi dobijali svi poljoprivrednici i registrovani i neregistrovani. tu bi možda mogao ići i podsticaj za repu i pšenicu. treći deo bio bi dizel za poljoprivrednike, na koji bi svi imali pravo.
pored toga trebalo bi osposobiti robne rezerve, koje bi sprečavale ogromne oscilacije cena poljoprivrednih proizvoda, koje se javljaju unazad nekoliko godina i zbog čega poljoprivrednici odustaju od proizvodnje pojedinih proizvoda.
povoljni krediti, koje bi davala razvojna banka, bi bili poželjni. oni bi verovatno bili interesantniji većim proizvođačima, kao i onima koji bi želeli da povećaju svoju proizvodnju.
nema tu neke velike mudrosti. neophodni su samo ljudi koji bi to sproveli.
 
Najbolje bi bilo da daju svima "popust" kad kupis masinu, uz dokaz da si registrovan kao poljoprivrednik! Toliko nebuloza i papira i na kraju da te odbiju ::lose:: i gorivo na pumpama treba da nam daju direkto bez akcize, pa na kraj krajeva i bez PDV-a!!!
 
toshiba je napisao(la):
Najbolje bi bilo da daju svima "popust" kad kupis masinu, uz dokaz da si registrovan kao poljoprivrednik! Toliko nebuloza i papira i na kraju da te odbiju ::lose:: i gorivo na pumpama treba da nam daju direkto bez akcize, pa na kraj krajeva i bez PDV-a!!!
Najbolji način za ditrektno subvencionisanje.
Post je spojen: [time]1294416422[/time]
_________________________________________________
zcurcic ,deluje mi kao da već imaš napisan program subvencioniranja poljo.pr.
jel nam možeš i reći koja je stranka u pitanju ili grešim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh