Strujni agregati u navodnjavanju

Beshla

Član
Učlanjen(a)
1 Okt 2011
Poruka
83
Lokacija
Beograd
Planiram da za potrebe navodnjavanja koristim potapajucu pumpu od 2,2 kw koju bih napajao sa agregatom. Hteo sam da kupim Hondin agregat od 6,6 kvA (16A) i receno mi je na vise mesta da je slab za ovu pumpu. Za start pumpe je potrebna 3x jaca struja od njene radne struje, tako po tome ispada da meni treba agregat od min. 6,6 kw odnosno 30A. Svi manji i srednji - mobilni agregati su daleko ispod toga.
Kakva su vasa iskustva sa koriscenjem benzinskih i dizel agregata za napajanje pumpi?
 
pa nija bas sve tako ja imam pumpu monofaznu od 1,5kw i vuce 10,6amp i imam dva agregata jedan od4,2kwhondu i od 5,5kw lombardini koncar onaj vojni i rde oba bez problema ,toti zavisi dal tije pumpa monofazna ili trofazna ako je monofazna onda ti treba malo jaci agregat sve zavisi od amperaze kolko vuce pumpa i kolko daje agregat ,ali ako tije trifazna varijanta inda 2,2kw pumpu ladno vuce agregat od nekih 4,5-5kw jer ti amperi su podeljeni u tri dela totije neko najednostavnije poredenje i iz iskustva a sta ko prica dalje neznam jasamti napiso sta ja koristim i drugar koji ima pumpu 2,2kw trofaznu pokrece sa agregatom 4,4 kw
 
Pumpa je trofazna. Buni me sto je izlazna snaga na agregatima izrazena u kvA.
imas i kolko daje amp. po jednoj fazi uglavnom kolko su meni rekli moras imati 50%vise ampera dabi mogo agregat pokrenuti pumpu tolko znam ostalo me ne interesuje posto nisam elektricar
 
Razmisljam da ipak uzmem agregat na kardanski pogon. Nabavka je poprilicno hitna, tako da vas molim za pomoc oko firmi koje ih nude. Trazio sam po netu ali slaba vajda.
 
Pozdrav !
Kardanski agregat za struju ima u Subotici , ima i fabrički Severov od 12 kVa , ili od privatnika (sa garancijom) italijanski delovi ,asinhroni generator od 7.8 , 10 , i 17 kVa.
Ako nekoga zanima stavicu kontakt.
pozz !
 
Evo ljudi broj mobilnog od majstora : 063 217075. Tibor se zove.
Inače i ja imam od 5 kw generator ali dizelaš. Potrošnja mnogo zavisi od opterećenja , i verujete ili ne od goriva.
Moj sa evro dizelom i pot.pumpom od 3 kw , nešto ispod litar i po na sat.
Cena kardanskog generatora od 10 kVa je orijentaciono oko 1200 evra.
 
Moj dizel motor lombardini generator onaj vojni koncar od5,5kw trosi 1-1,2lit na sat zavisno od kvaliteta dizela a imam i benzinca od 4,2kw on trosi isti 1,2lit na sat a pokrecu pumpu od 1,5kw jacine koja vuce 10,6amp.
 
Moj dizel motor lombardini generator onaj vojni koncar od5,5kw trosi 1-1,2lit na sat zavisno od kvaliteta dizela a imam i benzinca od 4,2kw on trosi isti 1,2lit na sat a pokrecu pumpu od 1,5kw jacine koja vuce 10,6amp.

Vojni dizel agregat sa lombardini motorom (tip 510) ako ima Končarov generator onda to od 5 kVa! Ako ga preračunamo onda ispadne da samo 4 kw...
Onaj benzinac je monofazni ? Prepostavljam da jeste , ako pumpa od 1,5 kw crpi 10,6 A.
 
Vojni dizel agregat sa lombardini motorom (tip 510) ako ima Končarov generator onda to od 5 kVa! Ako ga preračunamo onda ispadne da samo 4 kw...
Onaj benzinac je monofazni ? Prepostavljam da jeste , ako pumpa od 1,5 kw crpi 10,6 A.
oba dva su monofazna ovaj benzinac sam kupio u rezervu zato stome taj vojni zeza nesto sa naponom mada se kod mene naradio zadnjih 5-6god bio kod nekog majstora presle god al nesto mise nesvida kako od tad daje struju tako da sam uzo ovaj benzinac u rezervu ako mi zataji dizelas
 
Pumpa je trofazna. Buni me sto je izlazna snaga na agregatima izrazena u kvA.

Da malo objasnimo ovo:
U KiloVoltAmperima se izražava prividna (složena) snaga,.. Da ne komlikujem previše (to mi je struka),
recimo da je to snaga koju agregat šalje potrošaču (ima dve komponente : aktivnu i reaktivnu).
Koliko je koje snage zastupljeno određuje fator snage cos φ.

Snagu u KVA pomnožite sa cos φ (obično je oko 0,9 ili manje) i dobićete snagu u KW (aktivnu snagu).

Još da napomenem da elektromotori pri zaletanju povuku znatno veću struju (do dva i po puta, zavisno od opterećenja, pa je to udar na rad generatora, ali to traje kratko,...), pa je bitno i da se zna koji se podatak očitava (da li polazna struja, ili nominalna)
 
Питање је можда глупо, али зашто би неко напајао електричну пумпу са агрегатом, ваљда је логичније да одмах узме одговарајућу моторну пумпу.
 
Ako je nisko voda mora potopna pumpa zatim ne mora da se stalno rastavljaju holenderi ( prikljucis samo kabal ) i vise vode posto je turbina pumpe blize vodi ili u njoj .:ppozdrav:
 
Pozdrav,u prilici sam dam kupim benz. Agregat od 6,5 kw,ima tri monofazne i jednu trofaznu uticnicu,znaci kako sam ja ukapirao (a nisam elektricar) ovo se deli na tri a na trofaznu ide sve na jednu,sad me zanima da li je ovaj agregat dobar izbor za trofaznu pumpu i koliko jaku,da moze da je pokrene? Hvala na odgovorima ako ih bude bilo :)
 
Nazad
Vrh