Steyr

Jel ima ko iskustva sa steyr om 9078? Trebam kupiti neki traktor između 70-80 ks pa naletih na ovog... Moze li ga uporediti da zetorom 7341?
 
Gledam koji je u boljem stanji i očuvaniji to je merilo kod polovnjaka a ne marka...
 
Uvijek se moze naci dobar primjerak odredjene marke ako neku od njih preferiramo,post koji sam gore napisao je iz razloga sto zetor i stayer istih godina nisu i ne mogu nikako biti u istom rangu,jednostavno svi traktori sa zapada su tehnoloski napredniji u odnosu na Zetor,IMT,Rakovicu,Torpedo i sl,mozemo mi pricati koliko hocemo da nam ne treba ehr,da nam ne treba reverser,spoljna kontrola hidaulike i kardana jer ako tako razmisljamo mi smo nista drugo nego mentalno ograniceni,postoji jedna teorija-definicija koja se zove filozofka paradigma a ona predstavlja skup pravila u cilju poimanja njenih fenomena ili stvarnosti,ona u nasem mozgu stvara mentalni filter kroz koji um propusta samo one informacije koje se uklapaju u postojecu sliku svijeta.Iz ove definicje takodje mozemo shvatiti da mi prihvatamo samo onakva misljenje kako nama odgovara.Ne zelim ja sada reci da zetor ne valja,ima mnogo poljoprivrednika koji obradjuju na desetine hektara i sve to sa Zetorom,ali jednostavno ako biramo izmedju Zetora i Stayera istog stanja,ja bih uvijek uzeo stayera,uzeo bi ga i da je stariji 5 godina od zetora,jer pogledajte samo kabinu kod Zetora i Kod stayera 90 godiste recimo,pa zetor ni kabinu nije uspio promjeniti gotovo do 2000 godine,Hidraulika,motor,mjenjac,kvalitet svih komponentei koje cine ovo sklopove kao i kvalitet zavrsne obrade je daleko na strani steyera.Ono sto je steyer radio 60-ih godina i ostavio pocetkom 70-ih zetor je i dalje koristio do 90-ih
 
Jel kod tog 9094 menjač u pitanju? Da li neko zna gde može da se nađe radilica za Steyr 70 četvrtak?
 
Nije menjac nego nesto zezala hid. ustanovili smo da je dugme za spoljnu ostalo u kontaktu pa iz kabine nije htela da reaguje.
 
RTI-pozivnica-za-84.-poljoprivredni-sajam.jpg
 
Cuo sam za ovu vest pre 10 dana , vise nece raditi John Deere, njihovu prodaju preuzima diler iz Madjarske.
 
Kolega ima kvar u menjaču na Štajeru 8160 otišao zupčanik dupli Z-22 i Z-23 zuba od radne brzine, gde bi se mogle proći.
 
Tesko moj sogor ima takvog prvo nije radio rikverc, glavio u drugoj sad oslai vuca. Ali kolko sam cuo ima neki majstor sto ih radi u irmovu. Mislim da je bolje napraviti nego traziti.
 
Nazad
Vrh