Startno djubrenje

SS u kolicini od 23kg po ha dao je na oko vidljive rezultate porasta u suncokretu.Nije se mogao uporediti suncokret gde je radjeno SS i gde nije.U kasnijim fazama to se manifestovalo debljim stablom i jacom lisnom masom.Prinos nije odvojeno meren ali utisci su takvi da vise 1kj ne sejem BEZ SS.
Kod kukuruza od pocetka nije bilo vidljive razlike.Kad je dosao do 10-12 lista moglo se odrediti dokle je radjeno sa SS.Takodje je nekako bio na oko jaci.U samoj kosidbi nista na oko ali kad se kombajnira tu gde je SS nekako su klipovi bili ujednaceni i nije bilo pabiraka.
 
Nisam merio tj. delio pri vrsaju.Tu gde je SS nekako je ujednaceniji kukuruz.Samim tim i klipovi su nekako na istoj visini i iste velicine.Treba probati malo preciznije raditi.
Smanjite mesano i malo ureju i SS dodje dzaba.
 
Pa mene bas zanima koliko je bolja iskorišćenost elemenata, na papiru je isplativije od predsetvenog djubrenja ali....

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Jel zna neko ko ugradjuje te depozitore za startno djubrivo?
Unapred zahvalan!
 
Ne koristim njihova startna djubriva do sada, ali hocu da koristim elixirova sada u ovo prolece,ali cuo sam da neko montira i privatno isto kao te elixirove,ne bih sada da se povezem sa njima i da mi oni daju neku kolicinu koliko da uzimam od njih.

Znam da je Pera (SCIRU) iz lokava montirao te depozitore i neki privatnik mu uradio, ali ne znam odakle.
 
Kolega Maxa ja sam skoro nabavio imt kutije za vestak i planiram da ih stavim na nodet sejalicu a ulagace da napravim od ponistivaca tragova.Ove cene djubriva nas ubise pa da probamo nesto da ustedimo a negde sam procitao da je fosfor u vecem procentu dostupan biljkama,bilo kako bilo ja bih probao sa obicnom mesavinom pa ako se vidi razlika mozda bi probao i super start.Mozda je pametnije sam nekako nabaviti i montirati neke kutije pa imati slobodu izbora
 
Kolega Maxa ja sam skoro nabavio imt kutije za vestak i planiram da ih stavim na nodet sejalicu a ulagace da napravim od ponistivaca tragova.Ove cene djubriva nas ubise pa da probamo nesto da ustedimo a negde sam procitao da je fosfor u vecem procentu dostupan biljkama,bilo kako bilo ja bih probao sa obicnom mesavinom pa ako se vidi razlika mozda bi probao i super start.Mozda je pametnije sam nekako nabaviti i montirati neke kutije pa imati slobodu izbora

Ja sam isto nabavio kutije i ulagace, trebam da ih montiram... koje ces djubre bacati kroz te kutije i u kojoj kolicini?
 
Pa ja sam mislio da probam sa 3 petnaestice ako bude bez grudvi a za kolicine videcemo prvo da namontiram i da to radi pa cemo probati razne kombinacije jer nemam nikakva iskustva sa kutijama jer nisam nikada tako radio
 
Da li ima nekih novih pozitivnih rezultata upotrebe startnog djubriva? Dakle, ne interesuje me početni porast i boja lišća nego prinos.
 
I mene zanima, kakvi su prinosi bili gde je primenjen SS neka napise neko!!!
 
Sto se tice elixirovog super starta, depozitore mozete dobiti direktno od elixira za dzabe, u koliko uzimate odredjenu kolicinu od 800 do 2000kg godisnje, minimalno 3 godine, zavisi od sejalice i broja kutija 4reda 2 ili 4 kutije, 6r 3 ili 6 kutija. Na youtube pronadjite njihove priloge i nacicete i kontakt njihovog predstavnika koji ce vam reci preciznije.

Sto se tice prinosa, ne mogu da vam kazem, jer sam prosle godine koristio probno, ali je na nasem terenu bila mnogo velika susa sa prinosima suncokreta od 200 do 1500kg/kj, i kukuruzom od 0 do 2000kg/kj.
Ono sto je primetno da je kukuruz sa super startom od 12 lista drasticno porastao u odnosu na onaj bez primene, da je bio modro zelen, sa bolje razvijenim korenovim sistemom. Ali sto se krajnjeg ishoda tice, prinos se nije mogao ni uporediti, jer mi kukurza gotovo da nismo imali. Verujem da u susnim, ali manje susnim godinama od prethodne, moze da poveca prinos. Dok u normalnim i vlaznim godinama moze da donese dobar profit. Slicna situacija je i sa suncokretom i sojom.
U nasim ogledima, kukuruz je bio jednako jalov i los i sa i bez primene super starta sa gotovo istim prinosima. Sto se prethodne godine tice, diskutabilna je primena SS hraniva, ali ponavljam nije merodavna. Svima onima koji zele da se oprobaju, savetovao bih da to urade u godini kada raspolazu sa vise novca. :ppozdrav:
 
Ma ja zbog novca nisam nista zaorao pa me to tisti,obicno svake god zaremo map redje 15 ali posto smo prosle god totalno tropa sa usevima nista ali planiram da ugradim kutije na nodetku pa da bacam u redove ali ne na seme nego 5 cm u stranu i 1o cm u dubinu ako uspem
 
Ma ja zbog novca nisam nista zaorao pa me to tisti,obicno svake god zaremo map redje 15 ali posto smo prosle god totalno tropa sa usevima nista ali planiram da ugradim kutije na nodetku pa da bacam u redove ali ne na seme nego 5 cm u stranu i 1o cm u dubinu ako uspem


mozes i vise u dubinu samo napravi vece ulagace malo ce ore seejalica ali ide duboko.
 
Ulagace sam mislio napraviti od ponistavaca tragova ali kao sto rekoh dok sam gledao snimke koje je rabadzija postavio ucinilo mi se da ti ulagaci od njihove sejalice mogu i za djubrivo da se koriste.Broj telefona sam skinuo sa yu tube pa cu ovih dana nazvati da cujem da li bi prodali 4 kom i posto.Vidim da su i oni pricvrseni sa 2 ploce za ram pa bi i ja tako mogao pricvrstiti
 
Nazad
Vrh