Sta mislite- kakva ce biti cena maline 2011. godine?-glasanje

Kakva ce biti cena maline 2011 godine?


  • Ukupno glasača
    26
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prevod na googlu je suvise bukvalan i lose koncepciran. Nekad izlaze nepovezane recenice.

Necemo mi jedini da podbacimo ove godine.

Valjda
 
malinari nemojte da vas neko zavarava da su cene ove ili one evidentno je da su cene poljo proizvoda enormno porasle a to sto oni pokusavaju vas zbog neorganizovanosti da izvacare to je druga ptica,,proverena je inf i to direktno covek bio u cileu oni su mrtvi narednih 5 god jer su im zemljotresi unistili sve hladnjace i infrastrukturu tako da te vesti o padu cene zbog cilea ili zbog poljaka ne piju vodu , osimsto zele da vasu cenu obore ,nedajte se mi mso prosle godine u arilju imali satanak sa preds opstine i sa ljudima iz ministarstvfa i najavili proteste ukoliko hladnjacari ne podignu cenu i to je upalilo tako da mozete racunati da cemo i ove god bitispremni na taj vid borbe za cenu .pozzz
 
uvek ce biti solidna cena ako bude dobra roba ja nisam mogao da se zalim prosle godne jer je kvalitet bio katastrofa ,cak sam 1 gajbu bacio svinjama da jedu, mislim pojele su al jedva sta reci ja mislim da sam realan covek i cena takve maline nije vredela vise od 1 eur, ali za ex kvalitet trebalo bi da bude 2 eur, sve u svemu prosek cene od 1,5 eur trebalo bi da zadovolji sve u lancu maline ,sad mali ispod ,malo iznad cene ko ce koga :haha::haha:
 
cunami
Slažem se sa tobom oko kvaliteta jer je meni siva trulež prošle godine nanela mnogo štete , ali se bojim da mi, sve i da je ex kvalitet, ne možemo tako lako uticati na cenu.
 
mozemo da uticemo tako sto cemo sami da napravimo vestacku nestasicu na trzistu, tj, kako se mi trudimo da to napravimo recimo beremo malinu samo clanovi porodice jer tu sve pare ostaju u kuci, ostalo nek propada bolje to neko da pravimo zalihe i da pravimo problem za sled god a kada je bas dobra cena placamo i berace kada bi svi malinari u srbiji tako razmisljli de bi nam bio kraj,
 
Upravo tako . Krompir ima sad cenu pa opet za 20 godina.
A i nafta mozda nije pravo sredstvo za poredjenje .

Sve su cene otisle gore , pa i za malinu nije realna cena vise 2 evropljana vec 2.5 .

Ove godine sve sto je ispod 200 dinara za nas znaci samo gubitak .
Svi vidimo da je dinar otiso u ku**c .
 
sobzirom da se malina od prošle godine kod nas sve više proširiva ,mora da bude neka propast.
 
stalno se prosiruje malina, i stalno propadaju malinjaci,a sto se tice cene mora negde dobro da podbaci da bi cena bila dobra,jer u svetu se proizvede od 350000 do 450000 tona ,kada je godina koja ima rod oko 350000 t cena kod nas je oko 1 ,5 eur, a ako je godina sa rodom preko 400000t cena kod nas je oko 1 eur,kodina kao prosla nije zabelezena da je bio dobar rod u tonama ali u kvalitetu los tako da za ovu godinu tesko je predvideti cenu
 
U nizim predelima se ovih dana zale malinari da ima puno puno suve maline, i da je situacija katastrofalna. Do pre desetak dana sve je kazu bilo ok...
 
Kažu mi neki ljudi iz Arilja da pored reke ima dosta smrznute maline i da su prestali da je vežu, dok je po brdima pored Arilja situacija mnogo bolja.
 
kod nas su retki malinjaci koji su dobri ,ali ima idobri ima na mestima de je ceo koren suv i grane, licno kod mene u malinjaku ina negde oko 5 %, ali u drugim malinjacima ide i do 40 % sad mislim da je to posledica od proslogodisnje kise da je doslo do propadanja korenovog sistema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh