Sta kupiti Rus ili IMT?

Hajde i ja da se ukljucim u diskusiju posto vidim da sam pominjan. :D
Vidim da se ovde svasta poredi pa da krenemo od toga. Normalna stvar da su noviji traktori udobniji od starijih gledano na istog proizvodjaca. Ako konkretno poredimo 577 DV i Belarusa 82 ovako stoje stvari:

starija 82 je tisa u kabini od starog tipa 577
novi tip 577 je po buci kao stara 82-ka eventualno malo tisi ako ima sve limove u kabini
novija 82-ka sa velikom kabinom je tisa od oba prethodna ali je 580 (koji je isti kao ovi novi 577) kojeg sam vozio tisi od svih prethodnih
82-ka ima brzi hidraulik zbog protoka pumpe ali nisam primetio da je jaci jer ja licno nisam kacio teze masine od 750kg za oba pomenuta..verujem da je mali jaci kad bi se jednako opteretili ali opet 577 sa mokrim kocenjem ima dobro resen hidraulik dok kod Rusa cesto propisa razvodnik ili upusta hidraulik (banalan kvar ali eto uvek ima sta da se radi)
577 stari tip zadnjeg mosta ima lose resenu pumpu pomocnog hidraulika samo zbog izlaza pumpe prema razvodniku ali se i to da resiti (postane lose kad traktor napravi mnoooogo radnih sati, do nekih 6-8000 radnih sati obicno fukncionise bez problema)
kocnice su na strani Rusa sem u slucaju IMT mokrog kocenja
mislim da uopste nije potrebno da 577 DV ima vise brzina jer je svaka konstrukcijski namenjena kako treba..kod Rusa je veliki izbor ali cesto nepotreban
motor i spojnica daleko duze traju kod 577 DV i manja je potrosnja goriva kod 'sedmice'
prednji most je po meni dobro resen kod oba s' tim da ih treba redovno kontrolisati (577 hoce da svuce cenralnu maticu tocka a Rus da slomi konusne zupcanike na 'grbi' i krsteve kardana)
sto se ucinka tice kada su traktori u relativno istom stanju i motori nastelovani po fabrickim parametrima nece jedan drugom pobeci u radu...prednost se desi kada se ti parametri malo promene sto je vrlo lako izvodljivo

Vozio sam dosta Belarusa (uglavnom novijih) i dosta IMT-ova posebno tudjih 577 pored moja 2 komada i kada bih kupovao traktor u toj klasi opet bih se opredelio za IMT. Oba imaju nekih sitnih gresaka i dorada u zavisnosti od serije i godista ali mislim da je IMT u prednosti.
Zamolio bih samo one koji pokusaju da spamuju moj komentar da to ne rade ako nisu vozili oba traktora a svi vi koji zelite da se uverite u moje izlaganje uzmite za slobodu da dodjete kod mene u goste i da vozite par dana 577 a i Belaruse u celom mom komsiluku pa prosudite sami koji vam se traktor vise svidja.
Eto od ove godine imam i novog Claasa sa vazdusnim sedistem ali eto nisam primetio da sam se manje nastruckao sa setvospremacem nego u starom 577. Nisam radio nista brze nego sa 577 pa da brzina bude presudan faktor. Mozda je to zbog ove 'ekstremne' godine a mozda i zbog neceg drugog, ko zna..
 
Ja nisam vozio 577 nikad ali mislim da je dosta finija masina sto se tice menjaca i hidraulike od rusa me bolu ruke od volana jer ima poluhidrauliku,menjac je grub i treba ga jace ubaciti to neizgleda tako ali tokom dana celog dana dojadi i zamara ruke posto je kod mene izmedju nogu.E sad ovaj novi model 577 neznam nisam jos video da ga neko vozi kod nas pa da ga vidim u praksi kakav je kako sam procitao ni za jednu i drugu marku nije bas kvalitet na nivou ali to su najjeftiniji traktori pored kineskih marki na nasem trzistu.Morao bi probati nov 577 i mtz 820 da bi presudio koja je marka bolja od te dve ko je probao oba neka pise slobodno
 
Ja sam vozio 577 DV stari tip dosta puta kada mi je komšija brao sa dvorednim kombajnom, pa sam ga odmjenjivao kada se umori pošto je star. Volan je lagan (hidraulični skroz), bučan je užasno al ima snage, vukao je dvoredni SIP sa punim bunkerom uz veoma gadne uzbrdice bez problema. Kada sam htio da kupim Belarusa 82.1 i njega sam dosta isprobavao, vozio sa plugom (tri brazde), kabina je jako dobra, manje je bučan, mjenjač je takav kakav je, djeluje zapetljan al se navikne (mada IMT ima mnogo jednostavniji mjenjač!) , hidraulika nije precizna i volan je kod IMT-a laganiji. Kada bi IMT bio kvalitetan kao nekada uvijek bih uzeo 577DV novi tip jer je baš lijep traktor, ima snage, jednostavan za korištenje i održavanje. Nažalost, kvalitet nije nešto čime se IMT od početka raspada Jugoslavije može pohvaliti.
 
Odlicno poredjenje Bubu svaka cast::svaka cast::

Hvala drugar! :D

Zaboravio sam da kazem jos par stvari:

servo volan kod 577 lepse i preciznije funkcionise nego kod Rusa. Hidraulicna varijanta isto tako.
kod Rusa je potrebna kontrola lamela na srednjem kucistu kardana jer hoce da ih sprzi lako pod opterecenjem..kod 577 nema toga
automatska vuca na 577 ima vise mana nego prednosti ali je veoma lak posao da se prepravi da bude kompletno rucno ukljucivanje..kod Rusa postoje obe opcije sto je veliki plus
Rus ima extra raspored brzina za transport velikih tereta ali je ogromna razlika izmedju 8. i 9. pa tu poklekne dok 577 i dalje vuce jer je izmedju svake brzine (da kazem 'stepena prenosa' da ne bude bas sve laicki) priblizna razlika pa se lakse zalece sa teretom.
standardna sedmica je nesto malo sporija od 82-ke toliko da mogu da kazem da su priblizni (ne racunajuci 'odvrnute' na pumpi)
kod Rusa se kardan ukljucuje u hodu jer ima odvojeno kvacilo kardana i 2 brzine ali IMT ima skoro idealnu brzinu kardana za sve prikljucke pa su mi dobri i jedan i drugi
sto se tice vucnih (transportnih) sposobnosti u losim uslovima mnogi kotiraju Rusa na mnogo vise mesto nego Sedmicu ne znajuci koliki je hendikep za transport njegova zadnja guma 18.4R30...ja sam sa 13.6R38 izvukao tereta po losim uslovima bez prednje vuce sto verovatno ne bih uspeo sa pomenutim sirokim gumama
isto tako Ruja vise trosi i teze radi sa setvospremacem bas zbog tih uzih guma
82-ka je tisa u kabini jer je i mala kabina odvojena od menjaca
e da-mnogi koji se zanose da je Rus mnogo tezi varaju se jako...577 sa svim tegovima i Rus sa svim tegovima u zavisnosti od stanja u rezervoaru su plafon 200kg razlike sto je nekih 5% Eurolux je tezi jos oko 200kg od ova 2 pomenuta

toliko od mene za sada..
 
bubu-mislim da u nekim stvarima mnogo grešiš u poređenju sa belorusom 820 ili ga nedovoljno poznaješ.za potrošnju se slažem,577 je mali potrošač i dobar je orač ali u transportu ni primiriti nemože belorusu u teretu itd.....
 
i belorus 820 ima tri položaja uključivanja prednje vuče što mu je i velika prednost:prvo koleno automatsko uključivanje po potrebi(tu lamele rade svoj posao ako su ispravne i tako se čuvaju),drugo koleno prisilno uključena vuča tj.stalno i treće koleno vuča uključena za rikverc.pravilnim korišćenjem mogu lamele dugo da traju
 
Malo je nezgodan za transport rus kad se zalece teret ko nezna da kombinuje brzine i zalece iz 8 u 9 naprimer u zecu normalno ga kolje u pocetku ali kombinacijom kornjace-zeca to se eliminise u 8 i 9 a ima neki koji kod nas jos uvek nemogu ili nece da skontaju brzine pa preskacu i dime ja kad sam prodavao rusa sa uskom kabinom morao sam da coveku ispisem semu brzina i dan danas cujem od nekih ljudi da nezna da ga vozi.
 
Koliko znam Belarus ima 3 polozaja ukljucivaca ali ne kako ti Miroslave kazes-iskljucen, ukljucen automatski i ukljucen prinudno a to za rikverc pa radi vuca u rikverc kad je ukljucen na prinudno. Kod 52 je vuca automatska a kad se stisne papucica onda ima prinudnu vucu. Nema mogucnosti iskljucivanja.

Sto se transporta tice sve je to meni jasno sto vi govorite jer i ja tako vozim Belarusa kad ga vozim ali kazem opet nista posebno. Kod 577 je prosto kad vuces teret po teskim uslovima-1. ili 2. brza i samo teraj. Kombinacije brzina uopste nisu potrebne i nema nikakve mudrosti.
 
Sta god da se odlucis dobro je jer su oba dobra.Subjektivno misljenje nas koji posedujemo jednu ili drugu firmu nemoj da uzimas za ozbiljno.
 
A za menjač kod rusa ne brini i ja nisam znao pa sam naučio za mesec dana. Jer koristiš 4 brzine i rikverc a to kombinuje u sporo i brzo i reduktor uključiš ili isključiš ništa koplikovano.
 
zakacite vi tanjiracu od 30 diska za jednog i drugog pa ce da se vidi razlika ko je jaci i kome je lakse da je vuce,ili sto se tice transporta zakacite one velike prikolice sto se oslanjaju na traktor sto tovare vagon ipo,i tu ce da se vidi razlika u snazi i u svemu,ali tu 577 ne moze da pridje rusu 820,ja sam gleddao ovi kod nas u piku .oni sa 820 vuku te prikolice samo tako,ko zna da vozi a lako se nauci kad ga malo vise vozis u transportu nema ni da menjac zakrci ni da rus zadimi,ako mu je tesko u njivi ti mu ukljucis automatsku prednju vucu pa ce da je on sam koristi i da je pali kad treba.po meni je veliki plus sto se ovoga tice na belorusovoj strani :cao:
 
Ako mislis na vucenu tanjiracu, mi smo vukli i sa rusom i sa 577 od 32diska. I islo je ali, naravno da je rusu lakse, kada ima bolje rasporedjene brzine.

Po meni je jos jedna velika prednost rusa, to sto je vislji od 577 i moze teze da nasedne (fakticki nemoguce), moj komsija je propao sa 577 skroz lego na zemlju nosio je setvospremac, izvlacili su ga sa 3 rusa.
A pogotovo je to velika prednost za banat Rus od Imt-a.
 
pa na vucenu mislim,pa sve zavisi od zemlje.ovde kod mene je minimum 80 konja za 30 diska ili 3 m zahvata ali da taj traktor bude nov da nije neki sav izakan,a za oranje 90 konja vuku dve brazde lepo a tri je jako puno.kod mene 577 nema sanse da vuce 30 diska jer takva je zemlja a i niko ne pokusava....
 
u transportu da dve pune zmajevke 511 sa pšenicom IMT nema šta da traži jer na asfaltu nemože da ih vuče 10-tom brzinom nego do silosa klaj klaj u 9-tu i polako dok belorusi samo šibaju.probala je kod nas ekonomija pa nemogu u transportu da im koriste baš nimalo tako da ih nikada nisu ni koristili za dve zmaj 511.nisu čak ni ljutomerke vukli u kampanji šeć.repe
 
Nazad
Vrh