Sta kupiti Rus ili IMT?

ovaj što je u mom postu njemu je kabina odvojena ( izdignuta ) od menjača i diferencijala i nije bučan

Jeste mu kabina odvojena i ima tapacirung na patosu debeo oko 2-3cm,al su mu menjac i diferencijal dovoljno bucni da se ipak dosta cuje u kabini al nije strasno u granicama je neke normale.
 
Ko nije vozio MTZ-a mislim da ne moze pravilno da uporedjuje...! Gledano sa moje strane, i to je moje misljenje.

Imali smo 577 DV '85g zadnja serija sa starom kabinom i on je bio zaista pre bucan, samo kada smo ga se resili.
Posle toga je stigao nov Rus i preporodili smo se po buci i udobnosti. Velika prednost MTZ-a je to sto mu je kabina izdignuta i ima se veca preglednost.

A sada gledajuci na ucinak i sa 577 i sa Rusom smo vukli Metalvolfovu tanjiracu 3.2m a tako i plug Olt Orac 3*35cm mada je 577 bila puna kapa sa tim :D
A usput imamo i IMT 560 isto '85god zadnja serija sa starom kabinom, i eno ga vec 10godina stoji, za tih 10godina nije napravio ni 10rh....zbog ne udobnosti i bucnosti....
A IMT 542 90god vec ima onu drugaciju kabinu i mnogo je manje bucan, kod nas radi samo lake poslove.
 
Moras malo misliti i kako ces traktor poslije prodati, tj koliko kapitala u svakom momentu imas u njemu a tu se sedmica bolje kotira i imt hidraulik je mnogo precizniji.Mada su novi imt diskutabilni, odnosno njihov kvalitet.
 
A kvalitet novog Belarusa nije diskutabilan!Pregledate temu MTZ pa vdite kakvi se banalni kvarovi desavaju vlasnicima MTZ-a.


Ako ti bas ne treba DV moze dobro da posluzi i 577 bez prednje vuce.Kod nas 577 vuce 2* 16 plug .

Da ne pricam o preciznosti hidraulika,potrosnji,jednostavan menjac...
 
nemoj te spominjati buku već je pisano o tome i svi znamo kako stoje stvari,nego čisto poređenje radni sposobnosti 577 DV i 82-ke,
bewisa upravu si,kome ne treba DV lakše će se odlučiti,zato mene baš interesuje ovo poređenje zbog cene koja je na strani MTZ...
 
i meni se svidja sedmica,ali sramota je kako prave nove...covek ga dotera novog,i odma brusilica:haha:kriva vrata,ne dihtuju,nece da se zatvore i kada uspe nekako,u putu se otvore:haha:a slinave na 10 % spojeva,a ima delova gde su suvi da nije ni bilo sipano ulja.bedno.
 
i meni se svidja sedmica,ali sramota je kako prave nove...covek ga dotera novog,i odma brusilica:haha:kriva vrata,ne dihtuju,nece da se zatvore i kada uspe nekako,u putu se otvore:haha:a slinave na 10 % spojeva,a ima delova gde su suvi da nije ni bilo sipano ulja.bedno.

Samo to? pa taj covek je naspram mene prosao odlicno!
 
pa zato kupite onaj trktor što ga česi prave da mu ne spomenem ime :haha: a i oznaka mu je slična IMT-u samo mu skloni 5-icu stavi crticu i dodaj dva keca :haha: 77-11 :haha:
 
Dotero sam ga sa rastelovanim usisnim ventilom,u prvih 40h rada pukle su mi obe prednje poluosovine na zglobu prvo leva pa kad su je zamenili za dva dana otislala i desna.Posle toga procurio mi hladnjak,semering na prednjem levom reduktoru i plutani dihtung na zadnjem levom reduktoru(nije bio dobro namesten) kad su dosli da to sve zamene ustanovili smo da je otpao onaj indikator na vazdusnom filteru pa je tu lepo vokao prasinu direkt u motor, i da nije stavljen sekundarni vazdusni filter(onaj mali). Nedugo zatim otkazao mi akumulator za koji sam se borio 2 meseca da mi ga zamene novim!Ispala su mi dva osiguraca iz onih malih osovinica sto drze zabice na kvacilu pa mi je i ta jedna osovinica izletela,ostao sam bez kvacila i to u voznji vrlo nezgodna stvar!Prilikom oranja pukne mi leva poluga jednostavno se iscupalo ono "oko" Oni mi posalju drugu brzom postom naravno o mom trosku a ona na sebi ima oko 6-7 rupa od kojih su neke zacepljene aparatom za varenje!Verovatno su je napravili od nekog otpada sto su nasli tamo u krugu firme.Menjao sam dihtung na ukljucivacu prednje vuce i neki dihtung na prednjem kraju kardana.E sad cekam da prodju praznici pa ih ponovo zovem za hladnjak posto je i ovaj novi procurio!I naravno dotezanje svih mogucih vijaka i navrtki od kojih sam neke dotezao uz put kod vulkanizera u Srbobranu kad sam terao traktor kuci,cisto da ne poginem ili jos gore da nekog ne ubijem!
 
Pa sad je i Belarus domaci!

Koliko sam cuo, taj sto se proizvodi u srbiji se ne zove belarus...! i bice jeftiniji 25%
Ovih dana cu ici verovatno da uplatim novog rusa, pa cu bas pitati kako se zovu ovi nasi :)
I dalje ce stizati rusi kod nas, ali ce im cena biti u razlici od 25%... pa ko voli nek izvoli. :)
Ali kada pogledate da i na novim rusima imaju plasticni rezervoari, to im je veliki - jer sam video da je na dosta njih vec pukao, ili se nazuljao posto nije bio dosta stegnut, pa se prosekao pored drzaca i tako je ljudima iscurelo preko 100l+ nafte.
Zato trebate ako kupite novog rusa naci majstora da vam odmah napravi metalne rezervoare :)
 
??
pa zato kupite onaj trktor što ga česi prave da mu ne spomenem ime :haha: a i oznaka mu je slična IMT-u samo mu skloni 5-icu stavi crticu i dodaj dva keca :haha: 77-11 :haha:
Pa kupio je kod mene u selu tip neki traktor sto ga prave cesi, kanda pise P..x... i u prvih 7 dana tri puta dolazio servis, valjda da ga obidju da vide kako ga sluzi zdravlje :haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 
lepo kupi mtz 52 super, par kilograma farbe i nadji dvojicu traktorista ako ti smeta buka. ja neznam zasto se svi hvataju za tu buku? traktor uzmi prema masinama, a ako nemas masine onda probaj i jedan i drugi pa koji ti ostavi lepsi utisak.
 
Nazad
Vrh