Spremanje senaže od leguminoza.

Ovo ide u senažu,tako da se odmah sklanja sa senažerom sa pik-up uredjajem. I nakon toga ide setva kukuruza u no-till. Po mojoj proceni,senaža za 10-15 dana.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
U kom stadijumu je najbolje raditi senazu od tritikala ?
Ove godine sam ga prvi put posejao za senazu, a planiram da ga radim sa samoutovarnom prikolicom.

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
U kom stadijumu je najbolje raditi senazu od tritikala ?
Ove godine sam ga prvi put posejao za senazu, a planiram da ga radim sa samoutovarnom prikolicom.

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
Pre izbacivanja klasa, tad je najoptimalniji momenat sto se tice svarljivosti. Radili smo mi i kasnije, al nije to to. Otprilike kao Ratko sto je uradio sa razi.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
To je otprilike za 2 nedelje.
Vidjao sam par njih da rade kada uvlata, sa bi bilo i zrna. Al znaci da ipak nije ispravno tako.

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Radili smo i mi jednom tako kasno, ali nije toto. Prinos je nešto viši al je svarljivost i udeo proteina daleko manji.Ta senažaod raži sa 18% SP u suvoj materiji je rađena pred klasanje, kao i kod Ratka, zato i jesu ti rezultati.
 
Radovi u toku,jos dva dana i gotovo sa razi pa krecemo lucerku da skidamo
4efbe207e10d8bf6f1b45937cc814433.jpg
a9413a00085132ac1ac96651c1b6c6ec.jpg
791c18eafed184f40d91bb934867523a.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Ratko da li bala senaze mora da se potrosi za odredjeno vreme ili ne

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ovdje se radi od 20 do25 maraka po bali a stroj je prvoklasan...mislim da bi stigao umotati sto tri balirke urolaju,jedino je velikih gabarita pa je tesko slozit balu do bale kad neko hoce da ih ostavim okraj njive.Uvijekradi jednu opciju pa mu nesmeta sto ima samo jedan prikljucak...il uzimas balu,il ju motas il kipas.Stroj je drugar nabavio dok je drzo bikove pa kad je vidio da nema vajde napustio tov,par godin iso usluzno radit a sad napustio i to.Dao je da smotam sebi i jos par poznanika
 
Nazad
Vrh