Spremanje rakije od jabuka

Odg: spremanje rakije od jabuka

Bećarina pusta je napisao(la):
@Sale: Kroz ta crijeva ide CO2 i otapa se u vodi. Uz to, premda ih sada nema, ovako zatvorena burad sprečavaju doticaj koma sa mušicama čiji kontakt sa komom nije poželjan.
@Bećarina pusta. - Izvanredno rešenje sa crevima i kantom vode, pod uslovom da u komu (kljuku) postoje, odnosno stvaraju se tolike količine ugljen dioksida. O tome do sada nisam nigde čuo, ali verujem. Predpostavljam da sve to znatno poboljšava kvalitet ispečene rakije?! Bilo bi dobro da neki tehnolog ili hemičar da objašnjenje. U svakom slucaju :D, ::svaka cast:: i :ppozdrav:

@tibor - to mora da je neko prilično "usko bure" da bi se "stigle" sve jabuke prilikommlevenja?. Šalim se ali verovatno da je celu skalameriju teško sadržati i kvalitetno obaviti posao, tj. samleti jabuke!
Ne vide se dobro noževi - kako zavareni, ako može slika iz nekog drugog ugla?!
::svaka cast:: i :cao:
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

Maestro je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
@Sale: Kroz ta crijeva ide CO2 i otapa se u vodi. Uz to, premda ih sada nema, ovako zatvorena burad sprečavaju doticaj koma sa mušicama čiji kontakt sa komom nije poželjan.
@Bećarina pusta. - Izvanredno rešenje sa crevima i kantom vode, pod uslovom da u komu (kljuku) postoje, odnosno stvaraju se tolike količine ugljen dioksida. O tome do sada nisam nigde čuo, ali verujem. Predpostavljam da sve to znatno poboljšava kvalitet ispečene rakije?! Bilo bi dobro da neki tehnolog ili hemičar da objašnjenje. U svakom slucaju :D, ::svaka cast:: i :ppozdrav:

@tibor - to mora da je neko prilično "usko bure" da bi se "stigle" sve jabuke prilikommlevenja?. Šalim se ali verovatno da je celu skalameriju teško sadržati i kvalitetno obaviti posao, tj. samleti jabuke!
Ne vide se dobro noževi - kako zavareni, ako može slika iz nekog drugog ugla?!
::svaka cast:: i :cao:
Nije to bure to je epruveta :haha:
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

kvalitetno obaviti posao, tj. samleti jabuke!
Uzmes jacu busilicu,namestis na 1200 obrtaja,ako si dovoljno jak mozes i na 2500,napunis "epruvetu" jabukama,sipas malko vode i cepaj,da vidis sta je kasasti sok
pict0553.jpg
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

momci svima sretna nova 2010 godina
ali a ako neko može da izradi ručni mlin od inoxa onda bi bio sve okej ali ni ovako nije loše tibore
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

Prekjučer ispekao rakiju od Zlatnog delišesa. Na 100 l koma sam dobivao oko 4,5-5 l rakije od 22-23 grada. Rakije ima krasan miris, puno bolji nego od sorte Gala koju sam jesenas pekao.
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

@Bećarina pusta
Pre svega, Stećna Nova 2010. i sve najbolje! Interesuje me koliko je stavljano šećara na 100 lit. koma? Ako je miris dobar, verujem da je i ukus OK, s tim što će sigurno poboljšati posle faze sazrevanja od par meseci.
:ppozdrav: i ::vino::
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

Bećarina pusta je napisao(la):
Prekjučer ispekao rakiju od Zlatnog delišesa. Na 100 l koma sam dobivao oko 4,5-5 l rakije od 22-23 grada. Rakije ima krasan miris, puno bolji nego od sorte Gala koju sam jesenas pekao.
A zašto ostavljaš tako jaku? Ja jabuku spuštam na 19.5-20 gradi, onda se bolje oseti aroma....
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

momci svima sretna nova 2010 godina
ali a ako neko može da izradi ručni mlin od inoxa onda bi bio sve okej ali ni ovako nije loše tibore
sretna nova svima :ppozdrav:

evo par sličica od raznih mlinova za voć
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: spremanje rakije od jabuka

@Maestro: Stavljao sam 2 % šećera tj. na 100 kg jabuka 2 kg šećera. Nenapisah da je i okus OK što se podrazumjeva, jel. A nakon nekoliko mj. sve će se to još stabilizirati i još popraviti pa će se onda uživati u punini mirisa, okusa, arome... :ppozdrav:

@mityoo: I ja ću ju sa destiliranom vodom spustiti na 20 gradi. Nisam ju htio spuštati sa slabijom rakijom.
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

Tako mi je već jasnije... Kod nas se samo dudova rakija ostavlja na 22-23 jer se zamuti ako se napravi blaža! Ovako razumem...
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

svima srecna nova godina
bas me zanima koliko se rakije dobije od 100 kilograma delisesa(ploda), ako se ne dodaju ni secer, ni kvasci. znaci samo jabuka.
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

Pozdrav svima na forumu !
Jabuke za rakiju kupujte uvek sa peskovitog zemljišta (Bački Vinogradi, Hajdukovo, Horgoš, Tavankut), zato što imaju velik procenat šećera u sebi. Kvarcni pesak odbija sunčeve zrake nazad i zato jabuke dobijaju plus sunčeve zrake.
Ja u bure stavljam samo mlevenu jabuku, ništa drugo. Od 1 tona jabuke otprilike dobijam 80 lit. čiste jabukovače.
 
Odg: spremanje rakije od jabuka

Sad vec ne sipam vodu u kominu posto imam takav aparat za mlevenje jabuke, da sok napravi od jabuke. Prethodno sam sipao u svako bure 20 lit. vode, dok nisam imao ovaj aparat za mlevenje.
 
spremanje rakije od dunja - prvo da bi dunja mogla da prevri posto sadrzi malo secera mora da se doda secera (na 100 kg dunja oko 10 kg), a onda se pece u veseloj masini,ali tu je caka.kada zavrsite sa pecenem i pocnete sa prepekom od one dzibre od predhodnog kazana uzmete onu gustu materiju istavite u dzak za krompi (gusti) ,a tose radi da bi se dobilo na aromi rakije .ja sam probao taj recept i rakija je superiska bolju nisam pio.pozdrav
 
Ono što nisam pročitao ni u jednom postu je :
-Da li znate kako i čime da odeđujete količinu šećera u jabukama koje koristite za rakiju?

Moja preporuka je da se upotrebljava samo zdravo kvalitetno voće sa maksimalnom količinom šećera u voću.
Masa za rakiju mora da bude kao iz blendera.
Ono što je posebno važno ako hoćete kvalitet i da nema mnogo metil alkohola:SEMENA LOŽA MORA DA SE IZVADI IZ VOĆA .
Tako radi Mokrinčanin koji svake godine osvaja ZLATO na sajmu u NS
Probao sam njihovu dunjevaču od 40 % imao sam utisak da posle imam parče zrele dunje u ustima i ne pali u ustima i stomaku.
 
danas pekao rakiju od jabuke. Kom bio od grenija koji je smrzao, samleveno na secku za bio masu, kaca 2t, dodato 25% VODE, bez trunke secera, peceno na rapidovom destilatoru bez prepeka na 43 stepena, na 140l koma izaslo 9l radze i ne boli glava. arome su ok :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh