Spisak otkupnih mesta i cena

O pa lepe pare si ti stavio u dzep :D,koliko si imao prosek sa drveta kg tresanja?
 
Dubansr, odvratne su, ja ne znam kako ono neko može da jede, kao voda, ali takve sam danas video na pijaci u Mirijevu za 300 dinara a SVAKA je bila pukla.

Darko, e pa onda OK, sasvim korektno, kod mog ujaka ne bi primili te ispucale...ne znam za odbijanje, al po gajbici oko pola kile negde 800 grama, kilogram niko ne drapi :) Ako te ne bude mrzelo a imaš još, ti te lepe krupne sortiraj u posebne gajbice pa produži još dva kilometra sa desne strane i prodaj za 330, jedino što ima da se čeka, danas u 18:30 h je bilo po desetak traktora, svaki između 50 i 100 gajbica..ali ako imaš 50, 100 kila tako da odvojiš, onda se svakako isplati...uostalom znaš bolje od mene koji ti je račun, ja samo iznosim upute :p

Ritopek je odličan za prodaju voća, verujte, naročito trešnje jer je ima baš baš dosta a i dosta otkupnih mesta pa i cena mora biti dobra da bi se izotimali za robu da napune bar pun šleper dnevno.
 
Bile su retke i imalo je ispucalih oko 15 -20 kg po drvetu deset godina stare tresnje,imao sam i pcele za oprasivanje ali i mraz je bio,generalno slabo je burlat rodio za razliku od lionske rane koja je super rodila.
 
Ma kod vas mozes da biras gde ces da prodas voce,samo da pitam dali se lova dobija odma ili kako?
Ali lionska je jeftinija,ja cu uzeti pored 40 burlata i 3 lionske i 10 regine i 5 herca
 
Pa naravno da je odma, kako drugačije kad ni ne poznaješ likove :D

Darko, koliko okvirno kila imaš po drvetu, baš me zanima u 10oj godini koliko rodi? Računaj tu i te pukle, trule, sve komplet :) Jel znaš na kojoj su podlozi, magriva, divlja trešnja.. ?
 
Kod nas kad su placali visnje ne daju odma pare,jer se poznaju ljudi u selu pa imaju poverenje ali na kraj plate
 
oktopod nisam imao ispucalih to sam bacao samo su cele bile u gajbicama imao sam 22 gajbice i mozda jos toliko sutra i onda imam doktorku,stelu i karminku njih ima vise.
 
Kako se pokazala stela kod tebe do sad?Nisi mu odg koliko si kilograma imao prosecno po stablu,pozdrav
 
Na neko drvo ima 40 kg a na neko 5 kg neznam ni sam u cemu je fora sva drveta su isto obradjena i priblizno iste velicine.
 
Ne zagleda mi se u tvoj novčanik, nego me zanima zbog mene koliko daju stabla u toj godini :) Moguće da je mraz dovatio, jel su podjednako cvetale, a onda na nekima nema plodova, opali verovatno?

Teraj to sve u Ritopek, nema greške dal ćeš prodati :)
 
Lepe su pare od tresnje ali treba da cekas 10 godina za neki solidan rod-smoris se,ali opet sta da se radi,posadis i cekas,u svakom slucaju one ce dati pare :D
Ne rece mi za stelu kako se do sad kod tebe pokazala?
 
Zaboravi na magrivi podloga,mislim da bi trebalo malo da ih podrezem nekako sav rod ode u visinu.

---------- Poruka napisana u 21:53 ---------- Prethodna poruka je at 21:49 ----------

Stela je dobro rodila ali karminka onako,za razliku od prosle godine karminka nije bilo puno zato sam i ubacio kosnice sa pcelama za oprasivanje.
 
Ma oće to i prirodno, dole oko dna krošnje nema ništa ali malo višlje ima, kad krenu dosta da rađaju grane se saviju i eto :) Nego pazi kad bereš, meni na mojima ovim usred grozda trešanja kreće mala grana, pa ako brstim a ne uvrćem lepo peteljke, obrstim i tu grančicu koja treba da poraste za sledeću godinu...
 
Za neki dan treba da idem na imanje u Azanji pa da vidim mojih par stabala tresanja,da vidim kako su rodile i dali su uopste rodile jer su stare mnogo godina,samo da ima makar za slatko i kompot
 
Super su cvetale i bilo je malih tresanja ali su posle opale a zasto je tolika razlika izmedju drveca ne znam a strasno me zanima.
 
I kod mene sa ovim mladim burlat na magrivi je ista situacija. Jedno drvo bilo puno, sve opalo sem 5 komada, drugo imalo 5 cvetova i ni jedna nije opala :)
 
Pored moje njive ima 15 velikih burlata one su ravnomerno rodile ali im list nije bas nesto kod mene list ko duvan a tresanja slabo.
 
Prebaci braćala u "trešnje - sorte i mišljenja" tamo je pravo mesto, baš htedoh da kažem, zaneli smo se malo znaš kako je :)
 
Nazad
Vrh