Sorte jagoda

danas sam iso na jagodijadu lepo je bilo ima dosta sorte. bilo je predavanje, o jagodi. i o aci iz blaca i njegovoj plantazi koji ima 25 sorti jagoda.
 
Zna li iko iz kojeg razloga Marmolada izumire.Kod nas u BIH je nema i kad pitam za frigo zivice marmolade svi me pitaju zasto ce mi ona :sta:

Nama se je pokazala izvrsna.Trenutno imam od sorti Kleri,Mayu i Marmoladu.
 
sorta " KLERY "

како су тек остале сорте крупне ако је Клери у просеку толико велика.:sta:
 
Poslednja izmena:
@stole77

nisam bas razumela tvoje pitanje? Da li to znaci da je Kleri sitnija sorta ili su druge duplo krupnije? Meni je zanimljivo to sto mnogi vole tako krupne jagode? Smatram da je bitnije da su jagode zdrave i kvalitetne. Kod mene ima velikih u vecini i srednjih i manjih i plod je zdrav. Kupci su svako za sebe neko voli krupnije neko sitnije ali sve se proda sto mi je i najbitnije.
 
Moji kupci ne vole krupnu jagodu pa zbog toga imam problem sa Klerijem..vjerovatno sto je prva im godine pa su krupne za moj ukus i prekrupne.Slikala sam juce pa kad stignem postavit cu slike.

Niko se ne javlja za marmoladu.Kozlice citam i ti imas Marmoladu koje si ti sadnice koristila i gdje si ih nasla?
 
ma imam ja marmoladu iz svog zasada zeleni zivic cupani. Imam i za prodaju, nego bih uzeo nesti malo frigo cisto da vidim kako ce biti...
 
Sopot

Kod mene je Asia, za berbu pristigla pra Klerija.
Imas pp

@ Stole
Ove prve dve sort Arosu i Roksanu ne mogu da ocenjujem, na oko su solidne.
Ali ove dve Kleri i Alba mislim da su poprilicno podbacile.
Uposte ne lice na njih.
 
@petrovicnikola

Imam i ja zivica marmolade,trenutno imam oko 2000sadnica,ali bas trazim frigo iz istog razloga kao i ti
 
Za tri nedelje dobijam dve sorte jagode iz Kanade.
Radi se o sortama koje do sada nisu na nasem podrucju sadjene.
Ova jagoda se NE SADI, vec seje.
Jagoda stize u semenkama i od stve do pocetka berbe protekne 120 dana.
Kasnije se moze proizvoditi zivici iz maticnog zasada.
 
Nije moguce naruciti ove sorte.
Kada stigne, postavljam slike semena jagode na forum i ceo ciklus proizvodnje.
 
Trazim jedan savet.Zeleo bih da posadim jagode na otvorenom,zivim u okolini pozege pa me zanima po vasem misljenju koja je najbolja sorta za gajenje u ovom delu Srbije,gde ima da se nabavi sadnica i koliko ona kosta.Unapred hvala na svim odgovorima.
 
Ne znam do kad ti traju mrazevi, ali ako ih ima u aprilu onda što kasniju sortu
 
Poslednja izmena od urednika:
Za tri nedelje dobijam dve sorte jagode iz Kanade.
Radi se o sortama koje do sada nisu na nasem podrucju sadjene.
Ova jagoda se NE SADI, vec seje.
Jagoda stize u semenkama i od stve do pocetka berbe protekne 120 dana.
Kasnije se moze proizvoditi zivici iz maticnog zasada.
Koja ti je sorta u pitanju posto ja imam jednu kanadsku sortu i prezadovoljan sam sa njom, i samo nju i sadim.
 
Da se obratim ovom prilikom svim ljudima koji se interesuju preko e mail- a, i privatne poste.
Saradjujem sa jednim nasim covekom inzenjerom poljoprivrede, koji je davno otisao preko i svoje znanje
podelio sa proizvodjacima iz Kanade.
Tamo jedna kompanija ima velike zasade, mnostvo novih sorti koje su na probi.
Dolazi u posetu u Srbiju i iskoristicemo priliku da se po drugi put sretnemo i razmenimo misljenja.

Sto se tice neke moje proizvodnje i prodaje tih zivica (Kanadskih) u ovoj godini to nece biti moguce iz razloga
jer nisu proverene sorte. Ako uspe proizvodnja i uberemo dobar rod pred jesen, na iducu godinu ce najverovatnije zaziveti.
Nemam nameru da distribuiram ljudima neke ne isprobane sorte.
Ovog leta cemo imati zivica Klerija, Albe, Asie. Zivici, prva reprodukcija frigo zivica.
 
Kao sto sam rekao, juce su stigle nove sorte jagode iz semena.

 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh