Soja 2023

Dobro izgleda. Koja sorta? Koliko puta je navodnjavana i sa kojom količinom vode? I koji prinos na kraju?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Bilo je raznih sorti, ja ne znam gdje je koja bila, ovo je snimano na najboljem dijelu oko 3 t/ha. Navodnjavanje ništa, a prinosi su se kretali od 0 da se nije ni kosilo neki dio, pa sve do te 3 t koje sam spomenuo ovisno kako je gdje uspjela jer je eko soja, nije prskana, samo kultivirana ne znam koliko puta. Sijano je u 6.tom mjesecu.
 
Nama prosek na postrnoj bio oko 2100 kg/ha. Sorta Tajfun, sejan 3. i 7. Jula a ovrsen 25. Oktobra. Moglo je biti i bolje da smo jednu parcelu bolje pripremili za setvu i prehranili soju preko lista.
Zarade opet nije bilo jer je cilj prevashodno bio izvuci gubitke nastale u proizvodnji psenice na istim tim parcelama...
 
Pozdrav svima, da li je neko prodavao soju u Tomsin i da li mu je isplacena? Ja cekam vec tri meseca, potpisao nalog za isplatu i dalje nista. Potpisao na cenu 45 din a cena u medjuvremenu skocila. Moze li da se naplati razlika da li je neko imao slicnog iskustva? Hvala puno i Srecna Nova godina

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Pa pretpostavljam, samo ne znam ima li neki zakonski rok kad treba da isplate ili mogu da razvlace koliko oni hoce?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Prosle godine isplatili bas brzo, zato sam ove godine i potpisao na tu cenu jer sam mislio da ce brzo isplatiti, kad ono nista

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh