Soja 2017

Ja još nisam čuo da ima pomoći od njih,znam da zečevi neće ako ideš ekobooste-om, probaj sa njim ne moze odmoci.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

ja imam problem sa zevčevima i srnama (salašište) svake godine obrste dobar deo useva soje i kukuruza ,jel taj ekobooster ide preko lista u kojim dozama?
 
Danas sam poceo da dejstvujem na sojama. Welton i Basar su pokisli na vreme i ucinak je 100%. Samo cicak izlazi a njega cemo lako unistiti. Negde nema ni njega negde ga ima a na pojedinim mestima u oazama je dzungla od cicka.

9uax6d.jpg


2jfejo2.jpg


Morali smo da pravimo pauzu od sat vremena jer se priblizavalo ovo a na kraju nije bilo ni kapi tamo gde sam prskao.

2lm6hkz.jpg


I jedan video iz prskanja:

 
Danas sam poceo da dejstvujem na sojama. Welton i Basar su pokisli na vreme i ucinak je 100%. Samo cicak izlazi a njega cemo lako unistiti. Negde nema ni njega negde ga ima a na pojedinim mestima u oazama je dzungla od cicka.

9uax6d.jpg


2jfejo2.jpg


Morali smo da pravimo pauzu od sat vremena jer se priblizavalo ovo a na kraju nije bilo ni kapi tamo gde sam prskao.

2lm6hkz.jpg


I jedan video iz prskanja:


E u tom oblaku sam verovatno ja bio danas...otac i ja takodje cekali neko vreme,pa i pokisli malo.
 
Cici na snimku na 1.00-1.03 sek se vidi na navigaciji kao da malo ostaje "obeleženo" sa leve strane krila,kao da nije preklopilo ili pokazuje da je preklopilo?
 
Preklopilo je. Majstori gadjali sa sredinom traktora markir i "malo" promasili. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Cici ovako nesto ili jos cupavije? :osmeh:

Mestimicno je mnogo mnogo gore. A jednu turu sam vec sprzio sa totalom. Sada sam pre prskanja kopao na mestima gde su fleke i nisam naisao na nove ispod zemlje koji nisu nikli. Mada je sve moguce mozda izadje jos koja tura.

Vidim ti si te srece da imas i nove koji su izasli posle prskanja.


- - - - - - - - - -

E u tom oblaku sam verovatno ja bio danas...otac i ja takodje cekali neko vreme,pa i pokisli malo.

Ovo je snimano iz Barickog rita a taj oblak je dolazio iz vaseg pravca.
 
Moja prva soja u životu. Sorta Sava, sejana 02.maja. Nodet stari tip sa pločama od 88 rupa.
Pre nicanja poprskana sa Senkor plus i Telus. Prošle nedelje dobila izuzetno jaku kišu i grad. Ima po neka koja još niče.







Do sada nisam radio soju tako da su mi iskustva nikakva. Tako da je svaki savet dobro došao. Kod mene u kraju ljudi uvek zeznu soju sa prskanjem i uvek budu prljave njive, pod broj 1 sa ambrozijom.
Na ovim parcelama uglavnom od širokolisnih bude ambrozije, poponca, štira i na ponekim mestima palamide. Za uskolisne ću ići sa Flupisorom jer njega koristim u suncokretu i zadovoljan sam.
E sad, kojom hemijom delovati? Razmišljao sam o split aplikaciji sa Corumom+Dash. Da li još nešto dodati ili ići na neku drugu kombinaciju...?
Na troškove hemije neću da gledam, prvi put je radim i hoću da mi parcele budu čiste.
 
Prvo bih gledao na spartac da se pokorica razbije, npr ako imas klasicni skinuti zadnje britve i samo raonicima razbiti pokoricu da prodise.
 
Noćas padala lagana kiša i prilično je razmekšala zemlju. Ovde je zemlja slična peskuši, ali veoma rodna.

Imam klasični imt a imam i tupanjčev.
 
@cicimoric: Ako sam dobro vidio prskaš oko 10-11 km/h, a potrošnja mi se čini oko 100 l/ha? Na koliko bara radiš i sa kojim diznama?

Isprike na OT.
 
Šta može biti uzrok ovakvog ista na soji. Prskana je Corum+Dash+Simphony (1l+0,5l+9g po ha) poslednja parcela iz prskalice i samo na njoj ima ovakvih simptoma:

2iuukd0.jpg
 
Svašta može biti uzrok, od tipa zemljišta gde hoće tako soja da požuti, do mešanja i koncentracije hemije,jel cela parcela takva ili samo delovi?
 
Tu i tamo ponegde, to je inače bašta veličine 30-ak ari, koju od ove godine radim prvi put, mislim da nije do hemije, eventualno možda nedostaka nekog elementa...
 
@cicimoric: Ako sam dobro vidio prskaš oko 10-11 km/h, a potrošnja mi se čini oko 100 l/ha? Na koliko bara radiš i sa kojim diznama?

Isprike na OT.

Na tom snimku je radjeno sa Lechler ID 02 sa 60 lit vode po KJ ( 104 po Ha ) i brzina je bila ta koju si napisao. Pritisak dize sam na osnovu brzine i pri ovim podesavanjima sa tom brzinom je oko 6 bara.

Evo da postavim slike i ovakvih soja koje su naravno moje.

10opvgp.jpg


9pn80m.jpg


ima malo i Ambrozije :osmeh:

dyqfe1.jpg
 
Nazad
Vrh