Soja 2017

Zavrsena setva kukuruza,juce poceli soju,sorte sava i rubin...

bdp9jo.jpg

2nhnq06.jpg
 
nikola indjija pre koliko dana si spremao ili zadnji put ulazio masinama kad je trava krenula pa su se tvorili uslovi za total
 
Ljudi moji sta da radim?
Sijao sam danas soju,sorta Balkan.Nastimam svoju Agriju po knjizi sto sam dobio uz nju i na 1,5ha umjesto predvidjenih 150kg sjemena potrosim samo 95kg.Sijano je na 70cm sa plocom 120 rupa.
 
Poslednja izmena:
Ljudi moji sta da radim?
Sijao sam danas soju,sorta Balkan.Nastimam svoju Agriju po knjizi sto sam dobio uz nju i na 1,5ha umjesto predvidjenih 150kg sjemena potrosim samo 95kg.Sijano je na 70cm sa plocom 120 rupa.

Ništa ne diraj biće to sve dobro.Bacio si oko 36kg/kj možda navršeš i više nego da si isejao tih 50+kg/kj,nikad se to ne zna...U ovom poslu važi pravilo da nema pravila sve je lutrija i kako ti se potrefi:ppozdrav:
 
Ja mislio da idem ponovo usijavati izmedju redova,nista mi drugo nije padalo na pamet. Bas mi je krivo sto je tako ispalo jer sam najbolju njivu ostavio za soju i na kraju da tako z...... stvar.Nije mi jasno sta se tu dogodilo ali evo poslusacu te Radoslave ostavicu tako a na jesen javim rezultate.
 
Analogno tome je što džak kukuruza od 25000 zrna ima masu 5,5 a neki 8,5 ili 9kg. U svim ima, odnosno bi trebalo da bude 25000.
 
Danas počeo sejanje soje, sorta Rubin. Negde oko 45 kg/j.
Spreman Sencor i Telus da se prska.
A danas sve se nadam biće kiše a ona samo kruži oko mene

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam danas, taman pre kise spremio njivu za soju, cim dodje na red da se seje...
Jedna prohod, bez djubriva, tj baceno je jesenas 120 kg npk
 
Takodje. Cim prodje kisa da lepo pripremim njive i posejem. Ove godine na oko 5,5-6 hektara a mozda ce biti i jedna parcela postrno ako psenica stigne ranije. Sto se tice sorti, probacu Dukat i Valjevku ili ako nadjem Savu.
 
Soja se ne seje kg/ha...nego xxxxxx zrna/hektar.

Sjeme sam kupio u firmi koja ga doradjuje,tamosnji agronom mi je za pomenutu povrsinu dao 150kg sjemena.Sijacicu sam nastimao da baci oko 450000 zrna na hektar,mislim sve ja to znam teoretski kako bi trebalo ispasti ali se ne slaze krajnji rezultat posla sa tom teorijom.To vi meni odgonetnite a za sprdnju cu otvoriti novu podtemu "sprdnja sa pocetnicima u soji" pa cemo tamo nastaviti "diskusiju".
 
Poslednja izmena:
A na koje si rastojanje išao? Trebao si tražiti u toj tablici parametre koji idu za 3,0 ili 3,2 cm.
 
Nazad
Vrh