Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam prodao po 30 sa pdv 1. oktobra. To mi se ucinilo kao dobra cena, pa nisam hteo da rizikujem.
 
@ Kengur

Ja sam dobio doplatu od 1.5 din na onih 30 din. Zavisno od toga kad je ko dobio novce bilo je da li će ili ne dobiti još taj 1.5 din. Ja sam moju soju obračunao i naplatio dosta kasno pa sam možda zato dobio tu doplatu.
 
dukej

Kod koje zadruge si ti imao ugovor :sta: Ja sam kod Medurich i kompanjona.Tesko da ce tamo biti nesto vise, praksa je sta je bilo - bilo je
 
dukej je napisao(la):
@ Kengur

Ja sam dobio doplatu od 1.5 din na onih 30 din. Zavisno od toga kad je ko dobio novce bilo je da li će ili ne dobiti još taj 1.5 din. Ja sam moju soju obračunao i naplatio dosta kasno pa sam možda zato dobio tu doplatu.

Dukej i ja sam kasno bio na obracun za onu soju sto sam naplatio ali cena mi je bila 30 sa pdv-om kod Race u Lokvama i vise nema nicega od doplate.
 
Te privatne zadruge će teško nešto dati kooperantima ako to može ostati njima. Radio sam i ja nekad sa njima i još sa nekima, pa kad sam video koliko je sati jednostavno posle pravio ugovore na drugom mestu. Nikad ništa nisam uzimao na ugovor, sve što treba uglavnom kupim za keš i onda ti "organizatori" proizvodnje samo lepo na kraju dobiju moj proizvod na kom ostvare debelu maržu a da nisu uložili baš ništa osim lista hartije kao ugovora o proizvodnji. I na kraju da me zavitlavaju za cenu i plaćanje, neka hvala, uopšte nisam sentimentalan po tom pitanju i idem gde mi je bolje.
 
Kengur je napisao(la):
Vidis, svaka zadruga ima svoju politiku :udri:

Tacno tako svi gledaju samo svoje interese da oni zarade a za nas briga ih.
Ko koga i kako uhvati.
dukej je napisao(la):
Te privatne zadruge će teško nešto dati kooperantima ako to može ostati njima. Radio sam i ja nekad sa njima i još sa nekima, pa kad sam video koliko je sati jednostavno posle pravio ugovore na drugom mestu. Nikad ništa nisam uzimao na ugovor, sve što treba uglavnom kupim za keš i onda ti "organizatori" proizvodnje samo lepo na kraju dobiju moj proizvod na kom ostvare debelu maržu a da nisu uložili baš ništa osim lista hartije kao ugovora o proizvodnji. I na kraju da me zavitlavaju za cenu i plaćanje, neka hvala, uopšte nisam sentimentalan po tom pitanju i idem gde mi je bolje.

Ove zadruge ( ima ih 5 ) kod nas sve su privatne a zanimljivo da im nisu cene proizvoda iste.
Sto se tice ugovora ni ja ne uzimam nista na bazi ugovora sem semena za suncokret, a sto se tice kukuruza ,soje i psenice dakle cim nemam obaveze prema njima mogu nositi poljop. proizvode gde zelim ali opet ne mozes biti pametan kome, jer svake god. je druga prica, cas kod nekog cas kod drugog su proizvodi jeftiniji.
Post je spojen: [time]четвртак, 16. децембар 2010. 08:28:17 CST[/time]
_________________________________________________
Dali neko zna koliko sada placaju soju sa lagera? Vidim da na berzi je stigla do 37 din. :D :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh