Smokva

Učlanjen(a)
24 Feb 2009
Poruka
819
Dali neko zna koja je sorta naj krupnija smokve?
Dali neko moze da kaze o ovoj sa slike?

Tedus

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Jan 2014
Poruka
19
Ja imam smokve kod dede radjaju svake godine! Misli da je najkrupnija vrsta smokve tzv."Egipatska" smokva, ali nisam siguran!

kandelabar

Član
Učlanjen(a)
26 Jun 2013
Poruka
202
ja svoju sad nisam ni zastitio ovo joj je vec treca godina slabo mi raste sad je nekih metar i 20 cm u visinu pa ako prezivi vidjet cemo

kandelabar

Član
Učlanjen(a)
26 Jun 2013
Poruka
202
MA grm ko grm samo buja raste mladice izlaze neke smrznu pa se odsjeku i tako nema tu nista precizno

stole77

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2011
Poruka
1.126
Углавном смоква воли заветрину и сунчано. Код мене ове године родила одлично (за разлику од прошлих година, јер не стигне да сазри). Комшија извадио саднице испред куће од неке старе и ја пресадио.

SavaPr

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Dec 2016
Poruka
4
Za vikend najavljuju izuzetno niske temperature u Srbiji. Ja sam svoju smokvu zaštitio kukuruzovinom, slamom i omotao najlonom preko. Šteta bi bilo da propadne, jer daje baš dosta smokava. Pre nekoliko godina ono kad je Dunav zaledio, bila je delimično izmrzla, ali je ipak preživela.

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.705
Evo sad se primakao kraju taj hladan talas, sasvim je sigurno će biti značajnog skraćivanja stabala smokvi.

frenky9415

Član
Učlanjen(a)
20 Jan 2011
Poruka
777
Juče doneo iz Sutomora sadnicu smokve 5€ stara godinu dana ljubicasti plod daje tako mi je rekla žena koja prodaje. Takodje da je stavim sad u vecu saksiju pa na prolece na stalno mesto.

Učlanjen(a)
10 Dec 2014
Poruka
1.638
Ја у сутомору купио смокве а био убеђен да сам купио крушке.... Обрука се поштено али смо се поштено и најели...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Vrh